Sari la conținut

Loc De Intalnire Pentru Scuteristi...


alias
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut! in principiu ar trebui sa imi iau si eu maine un kymco agility 50 :cheers:, vreau sa am toate actele puse la punct pentru ca voi circula zilnic prin oras asa ca dupa ce l-am platit, ma duc sa il inregistrez la primarie, si dupa trec pe la RAR daca tot a adus flying-boy vorba de rar... cati bani se mai dau si acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca la scutere fara carnet tre sa mergi si pe la RAR :cheers: ....eu am de 125 si tre sa i fac placute la udriste...eu cum am facut ...RAR-ul e pe Calea Grivitei (dupa clinica Medicover si Liceul 11) sau la metrou :statia 1 Mai......te duci la baraca intitulata "Folii de securizare"...de acolo te trimite la caserie si platesti 125 de mii...te intorci la "Folii de securizare" si iti pune pe cartea de identitate a vehiculului o folie cu serie si iti da si un fel de timbru...cam atat...scuterul e nou...daca era second-hand se facea la RAR si ITP-ul (inspectia tehnica periodica)-ca sa ti poata face talonul...

Editat de flying--boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal all

hai sa lasam supararile deopate si hai sa ne intalnim maine

6 apr ora 18:30 -19:00

la parc ca sa ne vedem si noi cu totii ca dupa aia vine pastele peste noi si nu se va putea tine intalnirea cu burtile pline dumink :bounce:

alias ai grije tata sa nu faci excese ca o sa te vedem dupa aia ca vii cu bicicleta la intalnire :D

PS : fly-boy data viitoare sa ai mai multa atentie

cius all asfalt uscat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta ne intalnim din nou, sper sa fie ceva mai cald decat ieri si sa vina cat mai multi.

Poate vine si Alex90 cu miniharley-ul, daca a rezolvat cu electromotorul :cheers:

P.S.: M-am certat cu vanzatoarea de la benzinarie ca nu mi-a dat restul (0,4 RON), s-au invatat astia sa zica ca nu au marunt, poate ca eu merg cativa kilometri cu 0,4 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

P.S.: M-am certat cu vanzatoarea de la benzinarie ca nu mi-a dat restul (0,4 RON), s-au invatat astia sa zica ca nu au marunt, poate ca eu merg cativa kilometri cu 0,4 RON.

 

Salut. Cu riscul ca multi dintre voi sa spuna "Ba alias e roman! :moto: " o sa spun ca si pe mine ma lasa rece faza cu n-avem marunt, ma lasa atat de rece incat eu chiar sunt roman si intotdeauna alimentez cu putin peste suma rotunda. De exeplu daca platesc benzina de 10RON, am grija ca la pompa sa alimentez de 10,01 ... 10,04RON astfel incat daca atunci cand ma duc sa platesc comenteaza, le spun ca sunt de acord sa le platesc10,05RON daca au sa-mi dea restul, daca nu sa-si regleze pompele incat sa livreze benzina de 10,00RON FIX!!! Cu romanii trebuie sa te porti ca un roman. Altfel ai mult de pierdut si esti luat de prost (de cele mai multe ori)!

Din pacate asta este purul adevar, nu pot sa spun ca imi comvine ceea ce fac, dar daca am de ales intre A NU FI FRAIER si A FI LUAT DE PROST cu siguranta aleg si voi alege intotdeauna prima varianta!

Pana nu demult a fost o vreme in care alimentam de 99,96-99,99RON ... sa zicem ca nu mai simt nevoia sa fac asta. Sa fim seriosi vanzatorul de la benzinarie nu se imbogateste asa, dar cand ii vezi cat de scarbosi si tarani sunt unii... ramai rece!

Au fost dati in care am prinsi si vanzatori bine-dispusi, care au cei sapt ani de acasa si stiu sa raspunda la Buna ziua, dar de restul ... mi se face scarba numai cand ma gandesc :cheers:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :bounce: :D

 

PS - Ne vedem la Circ, cred ca ajung pe la 19:20 :peace:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de neavut rest la casa, va puteti adresa cu foarte mare incredere la departamentul Relatii cu publicul, sau ceva de genul, la sediul principal al benzinariei. Veti fi uimiti sa vedeti ca se vor lua masuri :cheers: Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de neavut rest la casa, va puteti adresa cu foarte mare incredere la departamentul Relatii cu publicul, sau ceva de genul, la sediul principal al benzinariei. Veti fi uimiti sa vedeti ca se vor lua masuri :cheers: Numai bine!

 

mai buna varianta lu' alias :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alias...mai esti suparat ....? Mergeau si baietii un pic mai repede...ai vazut ce liber era pe sosea....parca erau cu motoarele...noi amaratii cu scutere mai incet...

Cat despre peugeot-urile de aseara...au factura, au caiet de service cu garantie, cu seria motor cu tot....dar se pare ca nu au cartea de identitate....trebuie sa-l mai intreb pe omul ala de ce nu au carte ....iar daca chiar nu au ..banuiesc ca se poate face omologare individuala, si trebuie vazut cat costa...

Ca model sunt doua tkr seria speciala..cup rally, cu autograful lui marcus gronholm si inca unu...probabil copilotul lui (http://peugeot-motocycles.ro/produse/item.php?id_item=84)...arata misto...sunt rosu cu alb...fug mai bine decat kymco meu...(sunt cam cu 17 kg mai usoare)..dar dau aceasi senzatie ca intr-un tico spre deosebire de un mercedes...parca zbori de pe sosea cu el...

P.S. am reusit si un weelie cu el..chiar si limitat...asa e de usor scuterul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de neavut rest la casa, va puteti adresa cu foarte mare incredere la departamentul Relatii cu publicul, sau ceva de genul, la sediul principal al benzinariei. Veti fi uimiti sa vedeti ca se vor lua masuri :D Numai bine!

 

Salut. Sigur daca ai timp de pierdut si neuroni de omorat poti sa faci si asta, dar eu atata am de spus ... Thanks but no thanks! :moto:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :bounce: :cheers:

 

Alias...mai esti suparat ....? Mergeau si baietii un pic mai repede...ai vazut ce liber era pe sosea....parca erau cu motoarele...noi amaratii cu scutere mai incet...

Cat despre peugeot-urile de aseara...au factura, au caiet de service cu garantie, cu seria motor cu tot....dar se pare ca nu au cartea de identitate....trebuie sa-l mai intreb pe omul ala de ce nu au carte ....iar daca chiar nu au ..banuiesc ca se poate face omologare individuala, si trebuie vazut cat costa...

Ca model sunt doua tkr seria speciala..cup rally, cu autograful lui marcus gronholm si inca unu...probabil copilotul lui (http://peugeot-motocycles.ro/produse/item.php?id_item=84)...arata misto...sunt rosu cu alb...fug mai bine decat kymco meu...(sunt cam cu 17 kg mai usoare)..dar dau aceasi senzatie ca intr-un tico spre deosebire de un mercedes...parca zbori de pe sosea cu el...

P.S. am reusit si un weelie cu el..chiar si limitat...asa e de usor scuterul...

 

Salut. Daca nu au CI sfatul meu ar fi sa nu te bagi, cu toate ca suna super-bine... Despre omologarea individuala, am avut o discutie aseara cu Marius si din cate am inteles el are factura si nu este o suma asa de fabuloasa, parca undeva in jur de 340RON, nicidecum 1000EUR cum auzisem eu...

Orice factura se poate manari, cu CI-ul este mult mai greu din cauza foliei de secretizare RAR.

 

Cu cat un scuter este mai greu cu atat este mai stabil in mers. Pe de alta parte, dupa un anumit nivel, cu cat este mai greu cu atat este mai lent...

 

Personal nu as schimba Kymco cu niciunul din scuterele alea (presupunand ca ar avea TOATE actele in regula), dar ma rog, este parerea mea, tu oricum esti adult, esti vaccinat asa ca sunt sigur ca vei lua cea mai bina decizie.

Toate bune

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :peace: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi la 10am plecare spre buzau (110 km dus, 110 km intors :D )! Loc de intalnire: fantana la circ! Pt cine vrea sa vina sa-l sune pe scr33ky :cheers: ( 0766301310 )

 

 

Noroc si asfalt uscat!

 

P.S.: cine e din buzau cu scuter sa dea un bip la 0741256201 VladuL :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Nu se mai pleaca deoarece au aparut probleme... Se pare ca baietii nu si-au verificat scuterele daca sunt apte pentru un drum asa de lung. Lui Dan cu piaggio typhoon i s-a rupt cureaua (din fericire acasa si nu pe drum)

 

 

Noroc si sa ne vedem sanatosi :cheers:

 

 

P.S.: Poate mergem la un gratar :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic: Propun sa mutam intalnirea in Ghencea, ca oricum in alta parte nu aveti voie sa jucati....!(vezi conditiile de divizia B din Groapa)

 

On Topic: O fi rau de voi in vacanta...gratare...mici...! La munca cu voi...

Lasa ca va vine si voua randul...si atunci noi o sa iesim cu scuterele ..la pensie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand facem iesirea aia propusa de Alias la Ruse??......si mai sunt destinatii:Slanic,Sinaia etc etc

 

Salut. Intai sa ne facem scuterele. Avem tot timpul :crack:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :cheers: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...