Sari la conținut

Aprilia New 2006


Postări Recomandate

post-11396-1151500232_thumb.jpgEu nu am mers pe cea veche,dar am mers pe cea noua acum nush ce sa zic!voi ce ziceti care e mai tare? :lol:

Mie o sa imi vina apr asta noua pe 15 iulie!sa speram ca fuge

 

oriku eu zik ca din astea 2 modele cea neagra e mai frumoasa..........aku dupa gusturi!vine limitata la 120km\h dar la prima revizie la 1000km scot toate limitatoarele si mi-au zis ca o sa fuga pana la 180km\h :cheers:

post-11396-1151500303_thumb.jpg

post-11396-1151500322_thumb.jpg

post-11396-1151500530_thumb.jpg

post-11396-1151500620_thumb.jpg

Editat de Tinta Nicky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ambele modele sunt absolut indentice si merg la fel... si vei vedea ca nu vine limitata :lol:

A lui Hammer a venit limitata...cum iti explici? A luat-o de la UM ,deci cum de a fost limitata?

!vine limitata la 120km\h dar la prima revizie la 1000km scot toate limitatoarele si mi-au zis ca o sa fuga pana la 180km\h
Ai luat-o de la UM?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci...Aprilia Rs 125 se produce in 2 variante.Varianta normala este limitata la 11kW pentru a putea fi condusa de la 16 ani(A1),si varianta racing care vine direct delimitata din fabrica,insa nu poate fi condusa decat cu A.La modelul cel nou nu stiu daca se mai produce si varianta Racing.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INFOSHUMI are dreptate!cat a luat Hammer cu ea si ce culoare este?si tot limitata o are?eu o delimitez la prima revizie! :lol:

DA AM LUAT-O DE LA UM

SI VINE LIMITATA LA 120KM/H SI LA 15 CP DAR APOI DUPA PRIMA REVIZIE DIRECT 36 CALUTI :cheers:

Editat de Tinta Nicky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: imi place ca esti entuziasmat(a) dar motoreta nu are nici 36 de cai cum zici nici 34 are 21kw ,in cai putere vine 21*1.36124=28.58604 cai putere :crack:

motoru e acelasi ROTAX 122 fata de rs u vechi , ai grija fa rodaju cum trebuie:) aa si mai e ceva :crack: rsu nu fuge 180

bafta :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel putin nu sunt eu entuziasmat ci cei de la UM asa au zis!nu trebe sa isi vinda si ei marfa?bafta :lol:

 

La anu vreau sa mi-o modific dar cam ce sa bag in ea vreau sa o fac full tuning!!!si asa peste 2 ani o vand si vreau sa ma joc cu ea la anu!

Editat de Tinta Nicky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel putin nu sunt eu entuziasmat ci cei de la UM asa au zis!nu trebe sa isi vinda si ei marfa?bafta :lol:

 

La anu vreau sa mi-o modific dar cam ce sa bag in ea vreau sa o fac full tuning!!!si asa peste 2 ani o vand si vreau sa ma joc cu ea la anu!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INFOSHUMI are dreptate!cat a luat Hammer cu ea si ce culoare este?si tot limitata o are?eu o delimitez la prima revizie! :cheers:

DA AM LUAT-O DE LA UM

SI VINE LIMITATA LA 120KM/H SI LA 15 CP DAR APOI DUPA PRIMA REVIZIE DIRECT 36 CALUTI :cheers:

A lui Hammer prinde in jur de 140 limitata ,chiar si cbr-ul de 125 prinde in jur de 130km/h ,asa ca te-au cam mintit cei de la UM cu limitarea la 120km/h ,desi nu ma mira deloc la ce fel de oameni sunt :lol: ...si daca nu ma insel ,cei de la UM ,cand Hammer le-a cerut sa scoata limitarea ,i-au raspuns ca pierde garantia(asta nu mai stiu sigur exact,dar am sa-l rog pe el sa scrie PERSONAL aici) asa ca ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel putin nu sunt eu entuziasmat ci cei de la UM asa au zis!nu trebe sa isi vinda si ei marfa?bafta :lol:

 

La anu vreau sa mi-o modific dar cam ce sa bag in ea vreau sa o fac full tuning!!!si asa peste 2 ani o vand si vreau sa ma joc cu ea la anu!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar am sa-l rog pe Hammer sa scrie si el aici ,ca el este mai in tema cu minciunile ce le vand cei la UM

Hammer e un caz nefericit in ceea ce priveste motorul si un caz "normal" in ceea ce priveste relatia cu cei de la UM :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pey mie mi-au zis ca dak scot la ei limitarile nu o sa pierd garantie!!!si ce-am sa fac sa merg doar cu 140km/h!!!scot toate furtunurile alea si gasesc eu limitarile :crack:) :bounce: :rolleyes:

vezi ca are limitator la un furtunas la carburataor...furtunashu ala vine d la rezervor si se duce tocmai in carburator...dak il scoti p ala o delimitezi...dar nu in total

si a2a limitare e in acceleratie..dak ii scotzi treba aia d acolo..adik scotzi cablu d acceleratie...o delimitezi si d acolo...

mai sunt nijte chestii,parca p la bornele d la baterie....nush..plm cica tre sa le scotzi si ii mai da vreo 2 3 calutzi

NU FAC MISTO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca are limitator la un furtunas la carburataor...furtunashu ala vine d la rezervor si se duce tocmai in carburator...dak il scoti p ala o delimitezi...dar nu in total

si a2a limitare e in acceleratie..dak ii scotzi treba aia d acolo..adik scotzi cablu d acceleratie...o delimitezi si d acolo...

mai sunt nijte chestii,parca p la bornele d la baterie....nush..plm cica tre sa le scotzi si ii mai da vreo 2 3 calutzi

NU FAC MISTO

:rolleyes: astea le`ai visat tu aseara ???

 

rs`u este limitat doar din cdi !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: astea le`ai visat tu aseara ???

 

rs`u este limitat doar din cdi !!

@tinta niki : BAH NU E ADEVARAT

......bah kosmine..poate mah crede asta si se apuca maine d ea... :bounce: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...