Sari la conținut

Aprilia New 2006


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu nu sigur...eu deocamdata nici nu am motor...acum ma apuc de scoala joi prima sedintza :disappointed::D:D:D....dar vreau sa-mi aduc din germania prin august cand plec si vreau sa o iau la 11Kw in talon si sa o delimitez...toate pot fi delimitate , nu???adik sa nu am o surpriza sa dau vreo 3000 E pe un motor de 15 CP si sa ajung in tzara si sa-mi zica astia ca nuse paote delimita...ce nasol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Andr3y

HAPPY mi-a veni motoru aici poze cu el !cei de la UM mi-au zis ca imi trebe o dovada de la politie ca am 18 ani ca sa il pot delimita,dar il bag pe fratemiu :cheers: !

 

tare rau :burnout: :D cat ai dat pe ea ? si de unde ai luat-o ? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak vei avea vreodata placerea de a o vedea detaliat live.....ai sa vezi ca nu este o copie a lui derbi ci mai degraba a RSV de 1000 si in + derbi are finisajele mult mai urate decat la rs!dar nu a zis nimeni ca derbi este urata.... :cheers: ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tu zici Nicky.defapt ideea era ca amandoua is faine da ai inteles altceva.Oricuma ar trebui sa fii mandra de noua ta achizitie si in semn de mandrie ar trebui sa faci un"mic"burnout pentru a sarbatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rs`u limitat nu are power valve?Daca trebuie delimitat iti trebuie si kitu de power valve?

Asta chiar nu stiu.

power valve nu e chit sau ceva care se aplica... sunt niste supape pe cilindru mai bine zis pe gaurile de pe cilindru (admisii, evacuari) care se deschid la o anumita turatie si da o putere mai mare si logic consuma mai mult... gandeste-te la o mingie pe care o umflii cu compresorul fara ac si la un moment dat de la o presiune mare se deschide supapa si se umfla mingia :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...