Sari la conținut

Enduro Cross Si Rally-raid In C.n Pentru Moto


Postări Recomandate

IN DATA DE 21-22.07 CLUBUL SO-MOTO-RACING ORGANIZEAZA IN JUDETUL BISTRITA RALLY -RAID IN 21.22.07 SI ENDURO -CROSS IN 22.07 AMINDOUA CURSELE PUNCTEAZA IN CAMPIONATUL NATIONAL ...PENTRU CEI DE LA RALLY VOR TREBUI SA FIE PREZENTI PENTRU INSCRIERI IN DATA DE 20.07 PINA LA ORA 20 CEI CARE VOR DORI SA ALERGE IN AMINDOUA ETAPELE VOR PLATI 2 TAXE DE INSCRIERE .REGULAMENTUL PARTICULAR VA FI PUS AICI INCEPIND CU DATA DE 10.07. DAR NU VA FI CU NIMICA SCHIMBAT DE CELELALTE ETAPE ...IN TAXA DE INSCRIERE VETI AVEA MASA FESTIVA SI CEI CARE DORESC SA VINA CU CORT SAU RULOTA VOR PUTEA STA IN CHEMPING GRATUIT MAI MULTE DETALI MAI TIRZIU :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat e taxa de participare? de unde pot sa fac rost de un derulator de road book pentru rally, o sa avem nevoie?.. ca nu stiu de unde sa imi iau sau macar sa inchiriez unul..salutari..

Editat de piti_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa stiu sigur daca etapa de rally raid conteaza in campionatul national si cum va fi incadrarea atv-urilor aici.

Este obligatorie inmatricularea lor?

Eventual daca exista un nr de tel unde sa sacaim pe cineva sa se faca public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat e taxa de participare? de unde pot sa fac rost de un derulator de road book pentru rally, o sa avem nevoie?.. ca nu stiu de unde sa imi iau sau macar sa inchiriez unul..salutari..

 

Derulator de road book gasesti la MOTOLAND, costa 65 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si rally si enduro-cross puncteaza in C.N. taxa pina in data de 10.07 nu pot sa stiu.iar pentru cei cu atv vor avea clasa separata

bun, eu vin sigur cu atv din buc.

daca mai sunt interesati sa mergem impreuna astept. :crack:

 

Derulator de road book gasesti la MOTOLAND, costa 65 euro.

care motoland? :bounce:

 

si rally si enduro-cross puncteaza in C.N. taxa pina in data de 10.07 nu pot sa stiu.iar pentru cei cu atv vor avea clasa separata

atv trebuie inmatriculat? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am raspuns pina acuma deoarece am fost la o cursa de o saptamina la deva.taxa de participare la rally-raid este de 125 ron si trebuie confirmata prezenta pina lunea viitoare pe adresa ,.......shoppi@xnet.ro...... inscrierile se vor face joi 20.07.06 pina la ora 22. cei care nu se prezinta pina la aceasta ora nu vor putea lua startul.sint aceptate si masini care nu aurolbar sau centuri in patru puncte .la clasa auto se da doar cupe nu puncteaza in clasamentul national cei care doresc sa alerge vor da o declaratie tip din care reiese ca isi asuma intrega raspundere in caz de accidete.mai multe detali la tel.0722336967sau0742336967.cei dela moto trebuie sa aiba motocicleta inmatriculata licenta derally platita sau o vor plati la bistrita si vizitele medicale stampilate de un medic sportiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este gata DVD-ul promis (enduro cross & rally raid-Bucuresti,Buzau,Satu Mare,Cluj)Primul care a intrat in posesia lui este Razvan Dumitrache.Cei interesati ii rog sa ma sune .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e misto, din regulamentul particular nu reiese cuvantul moto decat ca merg si neinmatriculate la open.

de asemenea nu pare a fi o cursa moto, ci una auto.

nu apar categoriile si clasele, subclasele, ce sa mai zicem de diferentierile quad / atv / moto ?

pana la cursa mai sunt doar 4 zile din cele minim 30 regulamentare pentru publicarea regulamentului particular.

ce sa mai zicem? bafta maxima..sper sa iasa bina..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e misto, din regulamentul particular nu reiese cuvantul moto decat ca merg si neinmatriculate la open.

de asemenea nu pare a fi o cursa moto, ci una auto.

nu apar categoriile si clasele, subclasele, ce sa mai zicem de diferentierile quad / atv / moto ?

pana la cursa mai sunt doar 4 zile din cele minim 30 regulamentare pentru publicarea regulamentului particular.

ce sa mai zicem? bafta maxima..sper sa iasa bina..

REG.FINAL.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o nelamurire, de ce nu exista clasament separat si pe grupe la atv-uri.

Cine decide acest lucru, organizatorul sau federatia ca sa inteleg cine nu este fair-play.

Ca nu mi se pare normal ca vremea sa decida invingatorul.

Cum ar fi sa organizez eu o cursa si sa fie un singur clasament pentru toate masinile, sunt sigur ca ar fi ffff multi nemultumiti si ar iesi cu scandal.

Deci a cui e decizia? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: Produs de 2ROTI. 4 filme+ poze de la BUCURESTI,BUZAU,SATU MARE si CLUJ.Sportivii participanti la aceste competitii au au ocazia sa isi studieze adversarii directi.

 

post-34-1153169769_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN DATA DE 21-22.07 CLUBUL SO-MOTO-RACING ORGANIZEAZA IN JUDETUL BISTRITA RALLY -RAID IN 21.22.07 SI ENDURO -CROSS IN 22.07 AMINDOUA CURSELE PUNCTEAZA IN CAMPIONATUL NATIONAL ...PENTRU CEI DE LA RALLY VOR TREBUI SA FIE PREZENTI PENTRU INSCRIERI IN DATA DE 20.07 PINA LA ORA 20 CEI CARE VOR DORI SA ALERGE IN AMINDOUA ETAPELE VOR PLATI 2 TAXE DE INSCRIERE .REGULAMENTUL PARTICULAR VA FI PUS AICI INCEPIND CU DATA DE 10.07. DAR NU VA FI CU NIMICA SCHIMBAT DE CELELALTE ETAPE ...IN TAXA DE INSCRIERE VETI AVEA MASA FESTIVA SI CEI CARE DORESC SA VINA CU CORT SAU RULOTA VOR PUTEA STA IN CHEMPING GRATUIT MAI MULTE DETALI MAI TIRZIU :banana:

 

 

 

k - regulamentunul pentru RALLY -RAID pa o sama nu- i intereseaza .... spune-ne mai multe pentru enduro cross

 

 

mult spor in organizare !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Domnule Nitescu, in primul rind doresc sa va felicit pentru laudabila initiativa de-a produce acest DVD.

 

Am vizionat cu nerabdare partea cu etapa de cross-country de la Cluj, cursa claselor A-B. Concurent fiind am sperat exact ce promiteati, sa vad ce fac eu in comparatie cu ceilalti in diverse puncte ale traseului. Sincer am fost dezamagit pt ca majoritatea timpului a fost acupata de trecerile a 4 dintre participanti, restul aparind foarte putin.

Ar fi posibil sa faceti un alt DVD cu intreg materialul filmat in care sa se poate regasi toti concurentii?

Intreb acest lucru pt ca am observat ca am fost filmati si noi ceilati mai putin "fotogenici".

Daca da, atunci pe acela l-as cumpara cu placere, acesta actual seamana mai mult cu o prezentare generala a cursei combinat cu spot publicitar pt o anumita echipa participanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[

Stimate Domnule Nitescu, in primul rind doresc sa va felicit pentru laudabila initiativa de-a produce acest DVD.

 

Am vizionat cu nerabdare partea cu etapa de cross-country de la Cluj, cursa claselor A-B. Concurent fiind am sperat exact ce promiteati, sa vad ce fac eu in comparatie cu ceilalti in diverse puncte ale traseului. Sincer am fost dezamagit pt ca majoritatea timpului a fost acupata de trecerile a 4 dintre participanti, restul aparind foarte putin.

Ar fi posibil sa faceti un alt DVD cu intreg materialul filmat in care sa se poate regasi toti concurentii?

Intreb acest lucru pt ca am observat ca am fost filmati si noi ceilati mai putin "fotogenici".

Daca da, atunci pe acela l-as cumpara cu placere, acesta actual seamana mai mult cu o prezentare generala a cursei combinat cu spot publicitar pt o anumita echipa participanta.

Dvd-ul trimis este doar cross enuro CLUJ.Cu scuzele de rigoare montajul pt cluj a fost facut pentru a prezenta aspectul cursei (asa s-a cerut) Este foarte greu sa ii filmezi pe toti.Oricum am fost singurul care am filmat pe ploaie.Restul s-au ascuns. Numerele nu se vedeau din cauza noroiului.Chiar daca nu sunteti "fotogenic" sunteti mult mai simpatic . :banana: Promit sa ma revansez.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa transmit baietilor o etapa cat mai reusita si numai bine..sper sa va distrati pe cinste si pentru mine daca se poate..va doresc o etapa bestiala...

p.s. imi pare rau ca nu am putut sa ajung si eu la bistrata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...