Sari la conținut

Peugeot Speedfight 50cc


butcher
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu ce sa zic de Piagio nu pre stau bine la service ,in schimb cu Peugeot n-ai treaba daca il i ei nou. :crack:

 

Jetforce este intr-adevar cel mai bun scuter de <50cc , dar te cam rupe la buzunar, e pe injectie cu compresor :crack:

 

Fuge mancand pamantul, asta daca nu este limitat din ECU la 50km/h :crack:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :bounce: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jetforce este intr-adevar cel mai bun scuter de <50cc , dar te cam rupe la buzunar, e pe injectie cu compresor :crack:

Fuge mancand pamantul, asta daca nu este limitat din ECU la 50km/h :crack:

 

ala cu compresor nu ii de 125 ? ba da... si ii vreo 220 mil :crack: ... nu cred ca exista vreunu in romania :P

jetforce este si fara compresor, si ii mai accesibil fata de cel cu.

ala de 125 cu compresor are 19 cai :) ... tot rupe :bounce: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu un speedfight 2 din anul 2002

merg cu el aproape in fiecare zi cate 70-100 km ...pana acum am 8300 km fara nici o problema grava

am schimbat doar consumabilele ... filtru de aer, curea de transmisie,bujie, o anvelopa.

acum mai trebuie sa schimb rolele de la variator ca s-au uzat.

 

eu zic sa iti iei speedfight2, este destul de rezistent... arata frumos :rolleyes:

 

ps. decat sa iti iei jetforce 50cc la 106mil ... mai bine iti iei un speedfight2 de 100cc la 100mil.

Editat de Sima7x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma ajunge Jet Force 49 cc C-tech la 110 mil cu leasing pe un an.Avans 20% si cate 8 mil pe luna apoi.Am optat pt cel pe carburatie pt ca cel pe injectie nu mai este pe stoc in romania si dureaza o luna pana vine plus ca mare diferenta nu e intre ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mi-o trimis oferta de la serv union din iasi, defapt de la romexterra bank, pt speedfight (care costa 81 mil) pe 2 ani ma ajunge 109mil cu avans de 26 mil. Prima data m`am gandit sa`mi iau jetforce c-tech si mi`o cerut 41 mil avans (avans minim) care e prea mult...acu nush, speedfight de 100cc nu`mi iau k n`am chef sa mai dau de permis, o sa dau la anu pt A B C k acu am 16 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu un speedfight 2 din anul 2002

merg cu el aproape in fiecare zi cate 70-100 km ...pana acum am 8300 km fara nici o problema grava

am schimbat doar consumabilele ... filtru de aer, curea de transmisie,bujie, o anvelopa.

acum mai trebuie sa schimb rolele de la variator ca s-au uzat.

 

eu zic sa iti iei speedfight2, este destul de rezistent... arata frumos :P

 

ps. decat sa iti iei jetforce 50cc la 106mil ... mai bine iti iei un speedfight2 de 100cc la 100mil.

 

:rolleyes: :bounce: :crack: :crack: :crack:

 

acu nush, speedfight de 100cc nu`mi iau k n`am chef sa mai dau de permis, o sa dau la anu pt A B C k acu am 16 ani

peste 2 ani dak vrei sa dai A si nu A1.

exact ca tine vreau sa fac si io... la anu, cand am 18 ani fac A B si C pt a reduce costurile... pana atunci merg la risk :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma ajunge Jet Force 49 cc C-tech la 110 mil cu leasing pe un an.Avans 20% si cate 8 mil pe luna apoi.Am optat pt cel pe carburatie pt ca cel pe injectie nu mai este pe stoc in romania si dureaza o luna pana vine plus ca mare diferenta nu e intre ele.

man da de unde ti l`ai luat asha avantajos...k mie pe doi ani de la 81 mil ma ajunge 110 si pe u pe 1 an te ajunge de la 99 la 110??e super convenabil dak ii cum zici u si cu avans de numa 20 mil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu fac 17 ani vara viitoare, si am auzit k pot da examenu de la 17 ani si sa`mi vina permisu cand implinesc 18 :crack: :rolleyes: :bounce:

 

faza asta se aplica atunci cand mai ai inca vreo luna pana sa faci 18 ani... nu cred ca ii posibil ca maine sa faci 17 ani si ziua urmatoare sa dai pt carnet de A... pt A1 poti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza asta se aplica atunci cand mai ai inca vreo luna pana sa faci 18 ani... nu cred ca ii posibil ca maine sa faci 17 ani si ziua urmatoare sa dai pt carnet de A... pt A1 poti :rolleyes:

Cu nishte pile se rezolva :PP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai...sa fim seriosi.Cine kkt_ iti da tie permisu' de la 17 ani?

Dau de permis la 17 ani si permisu il iau cand fac 18 ani. Ai inteles?

Si zi oleak cat ai dat avans la jet force c-tech, cu te ajunge numai 110 mil? k pe mine speedfight de 81 mil pe 2 ani ma ajunge 110 si cu avans de 26 mil RASP PLS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dau de permis la 17 ani si permisu il iau cand fac 18 ani. Ai inteles?

Si zi oleak cat ai dat avans la jet force c-tech, cu te ajunge numai 110 mil? k pe mine speedfight de 81 mil

Omule eu nu stiu ce nu intelegi, da in tara asta exista niste legi care chiar nu te lasa sa faci ceea ce ti-ai propus. Si eu am vrut sa fac scoala la 17 ani si cand implinesc 18 ani sa imi iau permisul, cu pile cu tot, nu e posibil. Nu cred ca e dispus nimeni sa-si riste slujba si viata ca sa faci tu scoala la 17 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule eu nu stiu ce nu intelegi, da in tara asta exista niste legi care chiar nu te lasa sa faci ceea ce ti-ai propus. Si eu am vrut sa fac scoala la 17 ani si cand implinesc 18 ani sa imi iau permisul, cu pile cu tot, nu e posibil. Nu cred ca e dispus nimeni sa-si riste slujba si viata ca sa faci tu scoala la 17 ani.

Viatza? :rolleyes: :bounce: :crack: :crack: :crack: :) Shtiu sa conduc de la 10 ani jumate :P Shi shtiu chiar f bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viatza? :rolleyes: :bounce: :crack: :crack: :crack: :) Shtiu sa conduc de la 10 ani jumate :P Shi shtiu chiar f bine

Nu draga, ma refer la incalcarea legii penale de catre persoanele implicate, nu la cat de bine stii tu sa conduci. Nu stiu cum consideri tu, da din punctu meu de vedere unu care face puscarie are o viata f*tuta, si la propriu si la figurat . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...