Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

http://apriliamotors.ro/

 

 

30CP, supersport pentru începători, varianta consacrată în MotoGP transpusă pe sosea.

 

 

3599 Euro (+TVA Âşi taxe)

 

cu tva ar ajunge undeva la 4200

cumperi pe o firma si scapi de tva

 

exact acolo am vazut si eu... app... imi cer scuze pentru scris da tastez in viteza (la fel cum conduc) , si nu reusesc sa scriu tot timpul fara greseli gramaticale... oricum... dupa o discutie cu ai mei in care miau raspuns "cu bani astia iti iai un ford puma de toata frumusetea si i faci si plinu".. am realizat ca nu am nici o sansa sa ma ajute cu banii sa imi iau rs... asa ca trebuie sa continui stransu banilor... pana acum am 300 euro si un scuter de vanzare... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

exact acolo am vazut si eu... app... imi cer scuze pentru scris da tastez in viteza (la fel cum conduc) , si nu reusesc sa scriu tot timpul fara greseli gramaticale... oricum... dupa o discutie cu ai mei in care miau raspuns "cu bani astia iti iai un ford puma de toata frumusetea si i faci si plinu".. am realizat ca nu am nici o sansa sa ma ajute cu banii sa imi iau rs... asa ca trebuie sa continui stransu banilor... pana acum am 300 euro si un scuter de vanzare... :P

:laugh: :laugh: :) mi-a placut asta...esti tareee!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: :) :P mi-a placut asta...esti tareee!

:laugh: "cum conduc" doamne am ras juma` de ora si conduci ce?iti conduci picioarele spre casa sau ce?si de ce vrei tu sa fie nou?ce nu incerci sa-ti iei unul SH ca se gasesc si bunicele.

 

 

P.S.Condu in continuare...asa in "fiteza" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: "cum conduc" doamne am ras juma` de ora si conduci ce?iti conduci picioarele spre casa sau ce?si de ce vrei tu sa fie nou?ce nu incerci sa-ti iei unul SH ca se gasesc si bunicele.

 

 

P.S.Condu in continuare...asa in "fiteza" :laugh:

 

conduc scuterul cu viteza lui maxima, si ca un descreierat... la asta mam referit

 

eu oricum vreau ceva pana in 1300 euro sh, dar am vazut oferta aceea si mi sa parut buna... si mam gandit ca poate ma ajuta ei cu ratele...dar nici vorba...oricum u vreau sa imi iau prea curand ...ci pana in vara..

Editat de zane94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conduc scuterul cu viteza lui maxima, si ca un descreierat... la asta mam referit

 

eu oricum vreau ceva pana in 1300 euro sh, dar am vazut oferta aceea si mi sa parut buna... si mam gandit ca poate ma ajuta ei cu ratele...dar nici vorba...oricum u vreau sa imi iau prea curand ...ci pana in vara..

:smoke:

:D tu esti funnyman :D) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conduc scuterul cu viteza lui maxima, si ca un descreierat... la asta mam referit

 

eu oricum vreau ceva pana in 1300 euro sh, dar am vazut oferta aceea si mi sa parut buna... si mam gandit ca poate ma ajuta ei cu ratele...dar nici vorba...oricum u vreau sa imi iau prea curand ...ci pana in vara..

si care e viteza asta maxima? pe la 45lm/h?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot zici ca tu conduci ca un descreiarat...ce nu incerci sa faci asta:ia mergi tu cu scuteru pe contrasens si vezi si tu ce iese...:smoke: sau de fapt...mai stai pe forum si mai zi-ne vreo doua sa ne mai amuzam si noi ca prea ne plictisim cu vremea asta!

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care e viteza asta maxima? pe la 45lm/h?

80km/h...am intrat cu blana fara sa las deloc acceleratia intr-o curba destul de stransa de aproap 90 rade...deci totusi.. nu is chiar asa cum credetti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca era ac de par defapt si nu avea 80 , avea 180 ... slabut oricum , 180 intr-un ac de par ...

 

eu vb serios...deci curba era de aproape 90 de grade...si eu aveam 80...180 nu prind nici sa arunc scuteru de pe bloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

80km/h...am intrat cu blana fara sa las deloc acceleratia intr-o curba destul de stransa de aproap 90 rade...deci totusi.. nu is chiar asa cum credetti...

cu ce fel de blana ai intrat,de nurca sau de urs,am auzit la unii de se dau bine pe curbe,curbe de 90'-120'-180',ca ce-a mai buna blana ar fi cea de nurca,totusi sper sa ma crezi. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

80km/h...am intrat cu blana fara sa las deloc acceleratia intr-o curba destul de stransa de aproap 90 rade...deci totusi.. nu is chiar asa cum credetti...

mai e unu pe forum pDenis care tot debita prostii pe aici dar si ala totusi avea o limita.... eu am impresia ca voi sunteti frati gemeni!Desi tu esti partea mai proasta a lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum poti sa spui asemenea prostii omule? spune macar ca a fost o gluma si ai vrut sa ne amuzi un pic :smoke:)

Daca e asa cum zici tu, esti tare dom'le , jos palaria! desi ma indoiesc:))

 

vorbesc serios...deci chiar asa a fost... dupa ce am trecut de curba am realizat ca puteam so patesc rau de tot...curba am luato cu greu dar am reusit... chiar nu debitez prostii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in a 6a la 120km/h cam la 7-8mii de ture...nu retzin exact..

la 80km/h in a 6a ai exact 5.000 rpm ( asta e viteza mea de croaziera [80 - 100km/h] )

 

Costi , da prezinta-ti si tu RS-urile aici :>

 

PS : Chiar daca eu le stiu , sa afle si altii ce RS ai :smoke:

Editat de S o r i n DNA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...