Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Vizitator ALINU

Stiu pretene treaba asta dar era prima curba din cele ce urmau si uitasem sa tin cizma sus.Sfatul asta mi l-a dat tot chivu de mult si am tinut cont...acum m-a ajutat ca nu am ridicat cizma nu crezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator ALINU

Stanga...de ce?Eu pe dreapta ma dau ami bine...ca pe dreapta am cauciucul mai aproape de capat:D.Daca as fi cunoscut drumul probabil nu se intampla asta...

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Pai...daca puneam varfu pe scarita nu mai realizam momentul in care trebuia sa franez sa nu pateasca mare lucru motorul,cum s-a intamplat cu cel cu r6-le...Eu din instinct dupa ce am atins cizma....am franat sa nu busesc motorul tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...daca puneam varfu pe scarita nu mai realizam momentul in care trebuia sa franez sa nu pateasca mare lucru motorul,cum s-a intamplat cu cel cu r6-le...Eu din instinct dupa ce am atins cizma....am franat sa nu busesc motorul tare

eu consider ca acel instinct ti`a facut rau. Poate daca nu atingeai cu cizma te aplecai mai mult si luai curba si era bo$$ acum ...da` mah rog faptu` e consumat ...ai grija;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Unul din cei cu care eram a spus ca dac anu puneam spatele si acceleram aplecat...aveam sanse sa o iau.Plm nu mai conteaza :D .Tot drumul pana in Galati am avut ganduri si variante(de ce am intrat asa tare?de ce am ales drumul ala?de ce venea masina aia din contrasens sa nu pot face curba pe contrasens,de ce tocmai eu si tot asa :rolleyes: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul din cei cu care eram a spus ca dac anu puneam spatele si acceleram aplecat...aveam sanse sa o iau.Plm nu mai conteaza :D .Tot drumul pana in Galati am avut ganduri si variante(de ce am intrat asa tare?de ce am ales drumul ala?de ce venea masina aia din contrasens sa nu pot face curba pe contrasens,de ce tocmai eu si tot asa :rolleyes: )

 

doar ca fapt divers : nu taia niciodata curbele! chiar daca ai vizibilitate maxima si nu vine nimic. Motivu` e simplu....o sa faci un obicei din asta....cum deja cred ca ai facut...nu mi-o lua in nume de rau...da` nu se fac d`astea ...ca nu "ie CURsa...nu ie circuit!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul din cei cu care eram a spus ca dac anu puneam spatele si acceleram aplecat...aveam sanse sa o iau.Plm nu mai conteaza :D .Tot drumul pana in Galati am avut ganduri si variante(de ce am intrat asa tare?de ce am ales drumul ala?de ce venea masina aia din contrasens sa nu pot face curba pe contrasens,de ce tocmai eu si tot asa :rolleyes: )

Ori toti erati incepatori , ori toti sunteti prosti .. daca o aplecai se intampla asta , da te-ai speriat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Cel care a zis are vreo 70 000 km pe motor,chivu il stie si e foarte experimentat...are un z750 si a avut foarte multe motoare...iar cel dintre noi are 40 000 km si a aprobat ce a zis celalalt in ceea ce priveste frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel care a zis are vreo 70 000 km pe motor,chivu il stie si e foarte experimentat...are un z750 si a avut foarte multe motoare...iar cel dintre noi are 40 000 km si a aprobat ce a zis celalalt in ceea ce priveste frana.

Inseamna ca au degeaba km astia , ii au facuti in parcare .. se accelereaza la intrarea in curba si de la jumatatea curbei dupa apex..

Editat de Zvastic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu pretene treaba asta dar era prima curba din cele ce urmau si uitasem sa tin cizma sus.Sfatul asta mi l-a dat tot chivu de mult si am tinut cont...acum m-a ajutat ca nu am ridicat cizma nu crezi?

Cum adica ai uitat? asta nu tine de memorie,tre sa fie reflex format sa pui varfu' pa scaritza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

:D pariu ca ala face pe oricare dintre voi?Chivu zi ma Jan zu z750 galben e incepator? :rolleyes:

Mesaj completat

Cum adica ai uitat? asta nu tine de memorie,tre sa fie reflex format sa pui varfu' pa scaritza...

O fi reflex format,dar asta e cam al 2-lea drum al meu..cu curbisoare si inca nu aveam aceste reflex...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D pariu ca ala face pe oricare dintre voi?Chivu zi ma Jan zu z750 galben e incepator? :rolleyes:

Mesaj completat

 

O fi reflex format,dar asta e cam al 2-lea drum al meu..cu curbisoare si inca nu aveam aceste reflex...

Daca jan e tipul ala cu zet galben, mare lucru nu stiu despre el. Am fost odata la o plimbare si cam atat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...