Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

am vrut sa fac filmarea si totusi nu suna , suna doar in mers cam din 10 in 10 metri :D ca un lant ce freaca niste "ceva" :crack:) Stiu doar ca lantu e foarte lung , se misca in sus si`n jos cam 5-6 cm :() dar n-a cazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am vrut sa fac filmarea si totusi nu suna , suna doar in mers cam din 10 in 10 metri :) ca un lant ce freaca niste "ceva" :crack:) Stiu doar ca lantu e foarte lung , se misca in sus si`n jos cam 5-6 cm :() dar n-a cazut

 

nu are si burta ? :D) daca mai merge intins .. daca nu altu! sau poate vrei sa spagi motoru cu el ( una din posibilitati ) daca se rupe :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa fac filmarea si totusi nu suna , suna doar in mers cam din 10 in 10 metri :) ca un lant ce freaca niste "ceva" :D) Stiu doar ca lantu e foarte lung , se misca in sus si`n jos cam 5-6 cm :)) dar n-a cazut

 

 

poi la rs jocul de lant tre sa aiba 25 mm (asa cred, oricum scrie pe bascula)... incearca sa il intinzi... daca nu mai merge adik ii la capat dal jos scoatei o pereche de zale si punel la loc ..........ungel bine si dai blana :crack: dar schimbal totusi cat de repede... dar in nici un caz nu te mai plimba asa cu el !!!!!!!!

spor la treaba :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa fac filmarea si totusi nu suna , suna doar in mers cam din 10 in 10 metri :D ca un lant ce freaca niste "ceva" :crack:) Stiu doar ca lantu e foarte lung , se misca in sus si`n jos cam 5-6 cm :() dar n-a cazut

Al meu se misca 2-3-4 centimetrii si se comporta normal motoru ... vezi mai intinde-l daca mai merge... dar daca iti iei unul nou sa imi zici si mie cat te-a costat ... bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Al meu se misca 2-3-4 centimetrii si se comporta normal motoru ... vezi mai intinde-l daca mai merge... dar daca iti iei unul nou sa imi zici si mie cat te-a costat ... bafta

Daca vrei kit de lant uite aici:

http://www.romimoto-piese.ro/category/1010...0/vehicle/51378 pentru modelul tau 2001.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Qiv, asta de nsr nu s-o potrvi si la Rs ? O avea aceleasi prinderi ?

 

Daca merge pe RS tau Malasorte ti-l dau eu cu 70 euro (3 milioane) e nou nout in cutie. Acelasi de care zice si chivu. Tot DID, tot cu X-Ring , pinioane JT Sprockets 14-36 :crack:

 

http://img28.imageshack.us/gal.php?g=img9020.jpg

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge link-ul.

Nu prea cred ca se potrivesc. In primul rand e alt numar de dinti 17-40.

Lantul cred ca se potriveste ca rs-ul tot lant 520 foloseste.

Pinioanele poti sa le cumperi separat de pe ebay sau de pe motociclism.ro. Ala de pe fata e in jur de 50-70lei , ala de pe spate nu mai stiu cat costa.

post-29418-1259685456_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Merge link-ul.

Nu prea cred ca se potrivesc. In primul rand e alt numar de dinti 17-40.

Lantul cred ca se potriveste ca rs-ul tot lant 520 foloseste.

Pinioanele poti sa le cumperi separat de pe ebay sau de pe motociclism.ro. Ala de pe fata e in jur de 50-70lei , ala de pe spate nu mai stiu cat costa.

Sau le poate cumpara din linkul pe care i l-am dat eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde pot comanda un cablu de ambreiaj original sau unul sport(comanda online sau in Tg. Mures)?

Se potriveste roata 180/60/17 pe spate? sau trebuie schimbat ceva?

De unde pot cumpara ulei motul sau repsol full sintetic pt motor(comanda online)?

Cam la cati km se schimba setul(medie) si uleiul din motor?

Unde gasesc cablu kilometraj pt RS125 si ceas vitezometru de la RS250 ?

Ultima :crack:) Crash-pad pt rs unde este? :(

 

Eh , astea-s intrebarile mele , vreau sa schimb cam tot pana la primavara :D cu ce am avut problema :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
la united cand m am interesat eu era in jur de 5 mil fara manopera...

 

united e o panarama au scoruri umflate nu mai luati de acolo!

De unde pot comanda un cablu de ambreiaj original sau unul sport(comanda online sau in Tg. Mures)?

Se potriveste roata 180/60/17 pe spate? sau trebuie schimbat ceva?

De unde pot cumpara ulei motul sau repsol full sintetic pt motor(comanda online)?

Cam la cati km se schimba setul(medie) si uleiul din motor?

Unde gasesc cablu kilometraj pt RS125 si ceas vitezometru de la RS250 ?

Ultima :crack:) Crash-pad pt rs unde este? :(

 

Eh , astea-s intrebarile mele , vreau sa schimb cam tot pana la primavara :D cu ce am avut problema :)

Nu pune cauciuc de 180!

Motul! http://www.motozone.ro/magazin-online/ulei...-710-2t-1l.html

Setul...nu se schimba...se schimba pistonul cu bolt si segmenti la 16000 apoi 33000 . Exista aceste pistoane corespunzatoare nr de km si notate cu A(16000),B(33000),C(nu mai stiu kti km dar nu cred ca-i cazul)

Cablurile le poti gasi ori la dezmembrari ori la united...

Daca poti face rost de teflon fa-ti crash-paduri singur ca sunt cele mai bune.Cauta bara de teflon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca am io united sau dezmembrari pe aici? trezeste-te , nici nu stiu daca sunt mai mult de 5 detinatori de motociclete in oras...si orasul meu are 30.500 localnici...e prapad pe aici...in Tg. Mures este United ?

 

 

Si de ce sa nu pun cauciuc de 180?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
crezi ca am io united sau dezmembrari pe aici? trezeste-te , nici nu stiu daca sunt mai mult de 5 detinatori de motociclete in oras...si orasul meu are 30.500 localnici...e prapad pe aici...in Tg. Mures este United ?

 

 

Si de ce sa nu pun cauciuc de 180?

Poti suna la united prietenash si iti trimite!La dezmembrari la fel! De pe ce lume vii?

 

Nu te vei ami da pe curbe la fel de bine va arata urat,la ITP vei avea belele,mai nou e ARR pe strazi...etc.Crezi ca o sa para mai motocicleta daca pui cauciuc de ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
credeam ca voi avea stabilitate , oricum , ARR ? din nou iti spun ca sunt intr-o parte unde suntem in inferioritate :crack: suntem tarani toti

Ok nu aveti arr,dar ITP tu nu faci?Nu vei avea decat dezavantaje cu cauciuc mai lat... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca am io united sau dezmembrari pe aici? trezeste-te , nici nu stiu daca sunt mai mult de 5 detinatori de motociclete in oras...si orasul meu are 30.500 localnici...e prapad pe aici...in Tg. Mures este United ?

 

 

Si de ce sa nu pun cauciuc de 180?

Cauta la aria Vanzari piese si consumabile, sunt acolo destui care te pot rezolva cu cablul de ambreaj.

Daca vei pune cauciuc de 180 o sa iti subvireze si fix cand o sa ai nevoie sa te inclini mai mult atunci n-ai sa poti, crede-ma am patit-o pe pielea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti suna la united prietenash si iti trimite!La dezmembrari la fel! De pe ce lume vii?

 

Nu te vei ami da pe curbe la fel de bine va arata urat,la ITP vei avea belele,mai nou e ARR pe strazi...etc.Crezi ca o sa para mai motocicleta daca pui cauciuc de ala?

 

Chestia cu ITP si ARR nu stiu daca mai este valabila la modelul gumei. In noile taloane nu mai este trecuta dimensiunea lor. Eu la ITP m`am dus cu gumele pe care le am si acum , si nu sunt cele din carte , nu sunt cel stock sunt mai mari si nu au zis absolut nimic. Mai citisem pe undeva ca nu mai conteaza marimea ci doar sa fie in stare buna :)

 

In principal o guma mai mare la motocicleta inseamna suprafata de rulare mai mare , de unde si faptul ca trage mai greu motorul si strica ciclistica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am inmatriculat eu motorul, anul trecut pe vremea asta, aia de la RAR mi-au spus ca am rotile schimbate. Abea am reusit sa trec inspectia.

Oricum, nu se merta sa pui guma mai lata, nu schimba foarte mult aspectul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...