Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deci 1 De unde cumpar ?

2 Cat bag in ea ?

3 Cat costa ?

 

1.Magazin piese auto..ia castrol..cere pentru cutii de viteze..e un bidon alb si cu verde prin el si capacul e verde.

2.600 iti mai ramane..oricum cand dai carena scrie destul de mare pe cutia de viteze cat trebuie.asta nu e o problema!

3.Aproximativ 200 de mii ..220 de mii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Magazin piese auto..ia castrol..cere pentru cutii de viteze..e un bidon alb si cu verde prin el si capacul e verde.

2.600 iti mai ramane..oricum cand dai carena scrie destul de mare pe cutia de viteze cat trebuie.asta nu e o problema!

3.Aproximativ 200 de mii ..220 de mii.

Perfect... Castrol pentru cutii de viteze e si pentru masini sa inteleg ? Castrol si mai cum , ce denumire mai are ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect... Castrol pentru cutii de viteze e si pentru masini sa inteleg ? Castrol si mai cum , ce denumire mai are ?

 

T90..numai stiu exact,dar daca ceri castrol pentru cutii de viteze iti da de ala,eu am pus intr-un rs125 2006 si a fost bun,am mai pus intr-un rs50 tot de ala si a fost bun,cand il schimb la mine tot castrol pun si eu.e un bidon alb cu putin verde prin el si capacul e verde.

Mesaj completat

T90..numai stiu exact,dar daca ceri castrol pentru cutii de viteze iti da de ala,eu am pus intr-un rs125 2006 si a fost bun,am mai pus intr-un rs50 tot de ala si a fost bun,cand il schimb la mine tot castrol pun si eu.e un bidon alb cu putin verde prin el si capacul e verde.

 

80w-90

Mesaj completat

T90..numai stiu exact,dar daca ceri castrol pentru cutii de viteze iti da de ala,eu am pus intr-un rs125 2006 si a fost bun,am mai pus intr-un rs50 tot de ala si a fost bun,cand il schimb la mine tot castrol pun si eu.e un bidon alb cu putin verde prin el si capacul e verde.

Mesaj completat

 

 

80w-90

 

uite uleiul : http://www.oilshop.ro/uleimotor/product_in...;products_id=62

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

T90..numai stiu exact,dar daca ceri castrol pentru cutii de viteze iti da de ala,eu am pus intr-un rs125 2006 si a fost bun,am mai pus intr-un rs50 tot de ala si a fost bun,cand il schimb la mine tot castrol pun si eu.e un bidon alb cu putin verde prin el si capacul e verde.

Mesaj completat

 

 

80w-90

De cate ori pui dintr-un bidon ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori pui dintr-un bidon ??

 

Pai tu o sa bagi in cutie 600,iar bidonul are 1 litru iti dai seama cand ai sa vrei sa schimbi iar ,trebuie sa mai cumperi un bidon.

Editat de MiCrOb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar pastreaza ce-ti ramane din prmul bindon,combini cu ce-ti ramane din al 2-lea bindon si ai facut 3 bindoane.Tare nu? :D

Defapt ai facut inca un bidon si nici ala plin :laugh: .

Un baț are doua capete, jumatate de baț cate capete are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Defapt ai facut inca un bidon si nici ala plin :D .

Un baț are doua capete, jumatate de baț cate capete are?

Tot 2 capete.Nu conteaza ca nu e plin,face schimbul de ulei? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
T90..numai stiu exact,dar daca ceri castrol pentru cutii de viteze iti da de ala,eu am pus intr-un rs125 2006 si a fost bun,am mai pus intr-un rs50 tot de ala si a fost bun,cand il schimb la mine tot castrol pun si eu.e un bidon alb cu putin verde prin el si capacul e verde.

Mesaj completat

 

 

80w-90

Mesaj completat

 

 

uite uleiul : http://www.oilshop.ro/uleimotor/product_in...;products_id=62

 

Ba daca te iei dupa microb ajungi rau!

 

1. 75W90 trebuie pentru RS.

2. T90 e o panarama,eu cu ala curat cutia cand fac schimbul.

3. Motorex face 75w90 uite link sa cumperi : http://www.motozone.ro/magazin-online/ulei...-prizma-zx.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
t90=75w90

Nu este adevarat!T90 este o panarama de ulei care costa 8 lei si e la orice benzinarie...75w90 e unu dintre cele mai rare uleiuri....esential pentru rsuri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Sigur, cum spui tu, esti mai experimentat.

 

Poti sa ii pui lejer si 10W40 ca tot aia e.

Nu e tot aia...Da sunt mai experimentat in situatia asta.

10w40 am avut eu si mergea mult mai greu decat cu 75w90.Poti intreba si pe Nea' Victoras...

 

Puneti ma Ulei de floarea soarelui.nu vreti sa ma ascultati sa fiti sanatosi.Eu v-am spus doar ce este mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai lasa-ma cu `nea Victoras al tau.

 

Eu am 8.000km cu t90 si vreo 13-14 mii cu 80w90 si inca imi merge brici cutia. Vreau sa ii pun 10W40, ulei dinala la 10-20lei litru. Nu am observat mare diferenta la felul in care schimba. Acum ca e frig decupleaza ceva mai greu ambreajul pana se incalzeste uleiul, apoi merge ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este adevarat!T90 este o panarama de ulei care costa 8 lei si e la orice benzinarie...75w90 e unu dintre cele mai rare uleiuri....esential pentru rsuri :birthday:

 

Expertule! la uleiul de cutie poti sa ceri si T90..nu PRISTA!nu te mai grabi sa faci afirmatii. :D

Mesaj completat

Prietene,parerea mea e ca un castrol la 20 lei(am pus si link)schimbat mai des e mai bun decat un ulei de exemplu la 40 lei(care il lasi de 3 ori mai mult in cutia de viteze).

Mesaj completat

Ps:Luati-va dupa alinu ca o sa ajungeti bine.RS fara carene...marfa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Expertule! la uleiul de cutie poti sa ceri si T90..nu PRISTA!nu te mai grabi sa faci afirmatii. :D

Mesaj completat

Prietene,parerea mea e ca un castrol la 20 lei(am pus si link)schimbat mai des e mai bun decat un ulei de exemplu la 40 lei(care il lasi de 3 ori mai mult in cutia de viteze).

Mesaj completat

Ps:Luati-va dupa alinu ca o sa ajungeti bine.RS fara carene...marfa ;)

Ce legatura au carenele ba ratatule?Motorul meu este impecabil!Eu schimb uleiul la cutie la 3000 km si ii pun 75w90 motorex.Puneti voi toata rahaturile ca nu ma intereseaza,aveti niste basaci de motociclete,va inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura au carenele ba ratatule?Motorul meu este impecabil!Eu schimb uleiul la cutie la 3000 km si ii pun 75w90 motorex.Puneti voi toata rahaturile ca nu ma intereseaza,aveti niste basaci de motociclete,va inteleg.

 

Basaca e mata!motorul meu are mai putini km ca al tau,pinguinule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura au carenele ba ratatule?Motorul meu este impecabil!Eu schimb uleiul la cutie la 3000 km si ii pun 75w90 motorex.Puneti voi toata rahaturile ca nu ma intereseaza,aveti niste basaci de motociclete,va inteleg.

Pui pariu ca motoreta mea dupa 50.000km are copresia mai buna decat a ta, dupa 15.000?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Pui pariu ca motoreta mea dupa 50.000km are copresia mai buna decat a ta, dupa 15.000?

Da!

 

microb degeaba re mai putini km daca tu esti un prost.Eu am desfacut motorul la Braila,e impecabil...si impecabil va ramane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...