Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Vizitator ALINU

Cu ocazia asta...s-a dus dreaq si turul meu pe care il aveam in gand la vara...nu am incredere.Astept 18..pana atunci ma dau si eu in oras si il fac frumos sa agatz pitzi :disappointed:

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator ALINU

Ar mai fi o varianta.Sa-mi refaca cilindrul.La aceeasi cota si tot.Pune si stratul de nicasil si tot tot.Ma costa 250 euro.Intrebarea mea e daca stie cineva despre asa ceva , merge?Tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi o varianta.Sa-mi refaca cilindrul.La aceeasi cota si tot.Pune si stratul de nicasil si tot tot.Ma costa 250 euro.Intrebarea mea e daca stie cineva despre asa ceva , merge?Tine?

 

Daca iti permiti , mergi pe varianta setului mai mare. E mai fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Daca iti permiti , mergi pe varianta setului mai mare. E mai fun!

Cum am mai spus.Pe mine ma intereseaza doar sa ma tina , sa pot face turul meu de 2500 km in 8 zile la vara.Nu imi pasa ce e fun si ce nu...Deci , stiti vreo ceva de aceasta refacere?Nu include niciun alezaj mi-a spus.El mi-a spus ca tine...dar vreau mai multe pareri.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citisem anul trecut undeva pe la service de procesul ăsta. Avea o denumire mai fistiki pe care n-o mai rețin. Ăin minte că zicea acolo cineva ca nu se poate face asta la noi ci în Italea.

 

Oricum, dacă vroiai să o arzi la drumuri lungi trebuia să optezi pentru un 4T sau un 2T ceva mai fiabil.

Editat de MadMike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Citisem anul trecut undeva pe la service de procesul ăsta. Avea o denumire mai fistiki pe care n-o mai rețin. Ăin minte că zicea acolo cineva ca nu se poate face asta la noi ci în Italea.

 

Oricum, dacă vroiai să o arzi la drumuri lungi trebuia să optezi pentru un 4T sau un 2T ceva mai fiabil.

Am optat pentru un motor foarte fiabil.La motor ma refer.Ca nu am ascultat cand mi s-a spus sa anulez pompa este alta treaba...Nu ma grabesc oricum.Daca aud ca nu ar tine aceasta refacere astept inca 1 an , desi am sunat iar mecanicii in care eu am incredere , m-au sfatuit cei de la reprezentanta ca tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiabil din părți.

Îl Âştii pe mistrețu` cu nsr-ul de la noi din oraÂş? Are vreo 45.000km, delimitat.

Porcu` ala de mistrețu` nu Âştie ce e aia stat cu motorul la încălzit, 10 mii din prima Âşi încă îi mai târăÂşte hoitu` :lol: ce ulei motul ? Nu cred că a văzut vreodata motorul ăla motul sau alte scursuri d'astea de fițe Âşi figuri.

Prin toamnă ne duceam la gogoÂşi, era el câlare (~100kg. minim) Âşi încă un malac (la vreo 110kg si ăla), avea vreo 130-140 când ma depăÂşit, îi săreau scântei din tobă. :disappointed:

Editat de MadMike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am optat pentru un motor foarte fiabil.La motor ma refer.Ca nu am ascultat cand mi s-a spus sa anulez pompa este alta treaba...Nu ma grabesc oricum.Daca aud ca nu ar tine aceasta refacere astept inca 1 an , desi am sunat iar mecanicii in care eu am incredere , m-au sfatuit cei de la reprezentanta ca tine...

 

Am multi prieteni cu rs125 chiar model ca al tau si au 15.000 km fara nici o problema,parerea mea e ca din cauza frigului a facut figuri pompa sau doar daca avea zeci de mii de km,dar nu e cazul tau.

 

Ps: E doar o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Am si eu un baiat in oras care a patit asta si nu era frig.De costinaln ce sa mai spui?La el era infundata , ok.Crezi ca a pus ulei prost?Deci daca vrei viata sigura pentru rs si mai lunga anuleaza pompa si pune in benzina ceva mai mult decat isi lua de la pompa.Deci , este doar o parere ce ai spus tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un baiat in oras care a patit asta si nu era frig.De costinaln ce sa mai spui?La el era infundata , ok.Crezi ca a pus ulei prost?Deci daca vrei viata sigura pentru rs si mai lunga anuleaza pompa si pune in benzina ceva mai mult decat isi lua de la pompa.Deci , este doar o parere ce ai spus tu.

 

Eu nu am avut nici o problema,eu imi lasa pompa..fiecare cu ale lui,plm :disappointed: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O parere va rog .

Dintre Rs-urile modelul 96-98 si 99 - 05 , care se comporta cel mai bine pe strada? Si cat de comoda e pozitia pe ele .

Mesaj completat

O parere va rog .

Dintre Rs-urile modelul 96-98 si 99 - 05 , care se comporta cel mai bine pe strada? Si cat de comoda e pozitia pe ele .

 

Nu am avut 96-98,adica am avut dar de 50,parerea mea sa iti iei 99-05 :lol: .sbk=smecherie :disappointed: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am optat pentru un motor foarte fiabil.La motor ma refer.Ca nu am ascultat cand mi s-a spus sa anulez pompa este alta treaba...Nu ma grabesc oricum.Daca aud ca nu ar tine aceasta refacere astept inca 1 an , desi am sunat iar mecanicii in care eu am incredere , m-au sfatuit cei de la reprezentanta ca tine...

io daca as fi in locul tau mi-as lua set de pe ebay..la 300 si ceva de euro la care da piston wosnner...apropo stie careva cine da comenzi pe ebay?? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
io daca as fi in locul tau mi-as lua set de pe ebay..la 300 si ceva de euro la care da piston wosnner...apropo stie careva cine da comenzi pe ebay?? :disappointed:

Cumpara-ti tu set de pe ebay sa-ti vina vrun stou de set.Apropo daca as avea un rs 125 2000 , ce bani mi-ati da pe el?Motorul are acte si arata bine...

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞtou îți iei dacă eÂşti fraier Âşi nu Âştii să îți alegi vanzătorul potrivit. Eu am cumpărat disc de frână fața second Âşi a fost în stare impecabilă, nu era strâmb Âşi era fix aceaÂşi uzură de care mi-a zis vânzătorul.

 

Eu zic că ar fi bine să renunțăm la ideile astea preconcepute gen e ebay e țeapă. Ebay nu mai e de mult acelaÂşi rahat cu okazii.ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
deci setu de care zic eu nu e stou deloc..io ti-am dat o opinie pt ca ai zis ca vrei sa tina...ce vrei tu sa iti iei e stou de set...fiecare cu parerea lui.. :disappointed:

Mi-ai dat vrun link?Eu nu vad nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai dat vrun link?Eu nu vad nimic.

 

Cauta si tu..nu e interesul lui sa iti repari rs-ul,doar ti-a spus o idee si are dreptate,cand ai sa dai 600 euro si ai sa vezi ca la 3.000 km a crapat ai sa te dai cu capu de pereti.

Ps:Parerea mea e ca setul care vrei sa il iei e facut pentru performante,nu sa te tina mii de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Cauta si tu..nu e interesul lui sa iti repari rs-ul,doar ti-a spus o idee si are dreptate,cand ai sa dai 600 euro si ai sa vezi ca la 3.000 km a crapat ai sa te dai cu capu de pereti.

Ps:Parerea mea e ca setul care vrei sa il iei e facut pentru performante,nu sa te tina mii de km.

A spus "deci setu' de care zic eu nu e stou deloc" ...vreau sa-l vad ca nu pot ghici setu' despre care vorbeste el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A spus "deci setu' de care zic eu nu e stou deloc" ...vreau sa-l vad ca nu pot ghici setu' despre care vorbeste el.

 

Sau pocnitoarea aia de set de pe ebay cum zici tu(dar nu e asa) sa te tina 10.000 km si crapa eh mai schimbi odata si inca 10.000,dai 600 euro ,crezi ca te tine 20.000km ala la 600euro?

Editat de MiCrOb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Sau pocnitoarea aia de set de pe ebay cum zici tu(dar nu e asa) sa te tina 10.000 km si crapa eh mai schimbi odata si inca 10.000,dai 600 euro ,crezi ca te tine 20.000km ala la 600euro?

Nu inteleg de ce te agiti atat.Eu am spus ca nu am nicio garantie ca-mi va veni set original aprilia cum spune acolo.Nu am garantia ca-mi va veni set nou si nu folosit 20 000 km...etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce te agiti atat.Eu am spus ca nu am nicio garantie ca-mi va veni set original aprilia cum spune acolo.Nu am garantia ca-mi va veni set nou si nu folosit 20 000 km...etc.

 

Du-te frate la reprezentanta si fa-le burta mare,eu nu iti mai spun nimic.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...