Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Vizitator ALINU
un kit de lant ok e la united 5 mil aprox, si cam asa e peste tot

united nu au preturi mari la piese in schimb manopera e scumpa cu draci, iti mai ia inca 2 mil sa ti-l si monteze

Poa sa si-l monteze singur..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poti sa montezi singur kitul de lant daca ai presa de lant.altfel nu.Sau sa il inchizi cu za care are siguranta si mergi asa pana la un service unde il nituiesti,e mult mai safe desi pentru rs cred ca e bine si cu acea za cu clips(siguranta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moaaa voi aveți clan?! ;)

 

Nu.

Mesaj completat

Pai unde microabe ? Nou ma refer , ca asa ma duc in vitan-barzesti si il iau .... nush de ce se face asa reclama proasta la united motors.... Cand mi s-a rupt cablu de ambreiaj imi cerea 100 d ron pe el unu de dezmembra rs-uri , si mi-am dus la united l-am luat cu 86 d lei noi noutz draq. :)

 

Daca stii unde sa cauti il iei sh ieftin,dar sh se merita sa il iei doar cand nu gasesti nou..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt fericitii posesori de RS125:

am de vanzare 3 seturi de evacuare + finala kevlar ARROW omologate

sistemele sunt noi si se pot da si pe bucati

evacuare + toba 220euro

51512SU evacuare 150euro

51513SU toba 100euro

codurile sunt Arrow

 

aceste coduri se mai potrivesc si pe Aprilia TUONO 125 '04

 

mai am si:

51095SU Aprilia RS250 challenge '95/'03 final kevlar omologat

tot nou 100euro

 

 

0726.380.964 sau pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.romimoto-piese.ro/category/1010...0/vehicle/55276 uita-te alinule aici , care din ele imi trebuie ?

Mesaj completat

Poti sa montezi singur kitul de lant daca ai presa de lant.altfel nu.Sau sa il inchizi cu za care are siguranta si mergi asa pana la un service unde il nituiesti,e mult mai safe desi pentru rs cred ca e bine si cu acea za cu clips(siguranta)

Pai toate au siguranta din cate stiu , nu e nituit. Daca ii scot o za din lantz , nu mai m-o tzine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
http://www.romimoto-piese.ro/category/1010...0/vehicle/55276 uita-te alinule aici , care din ele imi trebuie ?

Mesaj completat

 

Pai toate au siguranta din cate stiu , nu e nituit. Daca ii scot o za din lantz , nu mai m-o tzine ?

Care doresti dumneata.Sa ajungi mai ieftin iti poti lua separat.Lantul D.I.D si foaia cu pinionul...cele mai ieftine , iar daca vrei sa pastrezi rapoartele vezi sa aibe tot atatia dinti ca cele de acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu toate au siguranță. Sunt lanțuri care vin gata nituite (cele 525 pentru motorete de cilindree mare). La motocicletele de 125 se folosesc lanțuri 520 care vin cu za de închidere, care trebuie nituită, ca s-o nituieÂşti ai nevoie de presă sau de un ciocan mare Âşi două bolțuri sănatoase de fier.

Mai sunt unele lanțuri care vin cu siguranță, doar la anumite firme, cele de la DID sunt cu za de inchidere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu toate au siguranță. Sunt lanțuri care vin gata nituite (cele 525 pentru motorete de cilindree mare). La motocicletele de 125 se folosesc lanțuri 520 care vin cu za de închidere, care trebuie nituită, ca s-o nituieÂşti ai nevoie de presă sau de un ciocan mare Âşi două bolțuri sănatoase de fier.

Mai sunt unele lanțuri care vin cu siguranță, doar la anumite firme, cele de la DID sunt cu za de inchidere.

Am uitat sa precizez ca la rs toate lanturile au siguranta :)

Mesaj completat

Care doresti dumneata.Sa ajungi mai ieftin iti poti lua separat.Lantul D.I.D si foaia cu pinionul...cele mai ieftine , iar daca vrei sa pastrezi rapoartele vezi sa aibe tot atatia dinti ca cele de acum.

Si care e diferenta daca le iau separat sau kit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.romimoto-piese.ro/category/1010...0/vehicle/55276 uita-te alinule aici , care din ele imi trebuie ?

Mesaj completat

 

Pai toate au siguranta din cate stiu , nu e nituit. Daca ii scot o za din lantz , nu mai m-o tzine ?

 

Depinde si de uzura lantului si de pinioane,daca is cat de cat ok poti sa mai scoti si mai merge.

Mesaj completat

Am uitat sa precizez ca la rs toate lanturile au siguranta :)

Mesaj completat

 

Si care e diferenta daca le iau separat sau kit ?

 

Miercuri am schimbat kit-ul de lant la un rs50,la ajuns kitul(D.I.D) 160 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si de uzura lantului si de pinioane,daca is cat de cat ok poti sa mai scoti si mai merge.

:) sa vad.... pare destul de ok lantzul doar ca e intins aproape la maxim mai e 1 cm cred si se misca sus-jos 3-5 cm cu aproximatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt fericitii posesori de RS125:

am de vanzare 3 seturi de evacuare + finala kevlar ARROW omologate

sistemele sunt noi si se pot da si pe bucati

evacuare + toba 220euro

51512SU evacuare 150euro

51513SU toba 100euro

codurile sunt Arrow

 

aceste coduri se mai potrivesc si pe Aprilia TUONO 125 '04

 

mai am si:

51095SU Aprilia RS250 challenge '95/'03 final kevlar omologat

tot nou 100euro

 

 

0726.380.964 sau pm

sunt noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt fericitii posesori de RS125:

am de vanzare 3 seturi de evacuare + finala kevlar ARROW omologate

sistemele sunt noi si se pot da si pe bucati

evacuare + toba 220euro

51512SU evacuare 150euro

51513SU toba 100euro

codurile sunt Arrow

 

aceste coduri se mai potrivesc si pe Aprilia TUONO 125 '04

 

mai am si:

51095SU Aprilia RS250 challenge '95/'03 final kevlar omologat

tot nou 100euro

 

 

0726.380.964 sau pm

 

Scrie clar ca sunt noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vazusem... scuze :)

astia nu zic exact cat de mult creste performanta dar la un motor de 2T o evacuare buna face o foarte mare diferenta. Am testat asta pe un Honda CR70 (cross) si diferenta era gigantica, cu cat creste cilindreea cu atat creste si diferenta de putere. Totusi, nu pot spune exact cati cai se castiga ;)

 

post-2528-1266573698_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar am reusit de am cazut vineri pe la 15:30 , de atunci pana acum pe la 11:00 am fost in spital cu probleme la picior.Moto merge dar e zgariata partea dreapta urat de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cauciucu spate nu ma mir.

Incercati sa mergeti prudent si nu va lasati inselati de vremea frumoasa,asfaltu e inca rece.

Ce daune ai?.Carena fata,codita,laterala,pedala de frana,ornamentu de sub sea.Altceva?Le'am ghicit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cauciucu spate nu ma mir.

Incercati sa mergeti prudent si nu va lasati inselati de vremea frumoasa,asfaltu e inca rece.

Ce daune ai?.Carena fata,codita,laterala,pedala de frana,ornamentu de sub sea.Altceva?Le'am ghicit?

 

N-are treaba cauciucu spate , am dat sa depasesc o masina si a semnalizat ala stanga dintr-o data , si am tras de frane tare pana pe la 20-30 km/h si am cazut pe partea dreapta , masina n-am lovit-o ( mai aveam vro 10 cm ).S-a rupt si scarita , pedala de frana e bagata putin catre cadru...oglinda a cazut , lantu a cazut ca era slabit...si cam atat( pe langa astea ce le-ai ghicit tu :)) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are treaba cauciucu spate , am dat sa depasesc o masina si a semnalizat ala stanga dintr-o data , si am tras de frane tare pana pe la 20-30 km/h si am cazut pe partea dreapta , masina n-am lovit-o ( mai aveam vro 10 cm ).S-a rupt si scarita , pedala de frana e bagata putin catre cadru...oglinda a cazut , lantu a cazut ca era slabit...si cam atat( pe langa astea ce le-ai ghicit tu :D) )

ai blocat roata fata nu ? eu asa era s-o patesc la inceput cand am luat-o aveam 2 ore de can ma suisem pe ea si a trebuit sa sa strabat tot bucurestiu sa o aduc acasa , aveam 30-40 la ora si ala in fata mea a pus o frana si am apasat ca tzaranu frana , am blocat roata fata si s-a inclinat motocicleta , dar am pus picioru jos si nu am trantit-o. ;) ai grija de ea , fa-o bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...