Sari la conținut

MAMAIA 2010 - Seawolves Bike Fest 3


Seawolves
 Share

Participare  

203 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Anu asta daca nu se anunta ploaie, fac si eu prezenta :lol:

 

 

Nu ploua oameni buni anu asta :what:. Si oricum vor fi doua corturi maaaaaaari pentru cei de nu vor sa se ude in caz de ceva. Intr'unul din ele va avea loc "Late Night Dancing Party" dupa concerte, in fiecare seara - chef cu "tzopaiala" pt motoristi... asa ca ploaia, kiar dac'ar fi, ar fi un aspect neglijabil! Si oricum in campingul asta nu se fac noroaie oricat ar uda.

 

Revenim cu un program detaliat zilele astea.

Editat de Moldoveanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Au mai ramas cateva zile pana vom deschide portile festivalului moto de pe litoral. Vremea se anunta splendida pe malul marii in weekendul care urmeaza - 30 de grade, nici urma de nor ( http://www.vremea-meteo.com/prognoza-meteo...RO015|Constanta )... si in plus si marea s-a incalzit serios.

Asadar va asteptam cu bratele deschise la mare sa chefuim asa cum numa bikerii stii sa o faca.

 

Cam acesta ar fi programul festivalului:

 

Vineri - 11 Iunie

8.00: se deschid portile

in cursul zilei:

- intampinarea participantilor cu rom si bere

- plaja - doritorii se pot plimba cu skyjetul sau cu "banana" contra unor taxe preferentiale

ora 19: concerte soft rock, blues-rock si etno blues cu: Opera, Cyfer, George Baicea Electric Blues Band si NIGHTLOSERS

ora 24 pana in zori:

- late night dancing party cu ambient disco si animatoare

- cantari folk haiducesti la foc de tabara (invitati speciali: Silviu Covaci si Costel Botezatu -

)

 

Sambata - 12 Iunie

12.00 - parada moto prin Mamaia si orasul Constanta

in cursul dupamiezii

- plaja - doritorii se pot plimba cu skyjetul sau cu "banana" contra unor taxe preferentiale

16.00 - concursuri (cu premii serioase!):

- cine cade ultimul de pe banana (concurs in apa)

- curling pe linoleum alunecos :what:

- trasul sforii echipe pe linoleum alunecos

- concurs de baut bere versus tinut echilibru

- the strongest team - "liniuta" intre 2 masini tractate de echipe de bikeri

- the toughest team - primele 2 echipe castigatoare la concursul precedent vor fi provocate sa distruga cele doua masini contra cronometru

- alcool test - aceasta "proba" va avea defapt loc mai tarziu in noapte si il va desemna pe cel mai "imprastiat" participant la fest :lol:

19.00 - concerte hard rock & heavy metal cu : Incipient, Bucovina, Trooper, IRIS

12.00 - erotic show

12.15 - foc de artificii

12.30 pana in zori: late night dancing party cu ambient disco si animatoare

 

In plus, sambata seara va fi desemnat si castigatorul tombolei avand ca premiu un weekend cu multe stele la munte.

Muzica de calitate si voia buna vor fi prezente non-stop si in plus avem pregatite si cateva surprize :lol:.

 

Bilet intrare fest: 25 ron

Pretul berii: incepand de la 2.5 Ron

Mancare: clasica "impinge-tava" ... costul unei mese cu felul 1 si felul 2 (consistent) - 20 ron (o ciorba de exemplu: - 6 ron)

 

Asadar va asteptam la mare weekendul acesta!

 

Daca aveti intrebari sau sugestii... suntem cu ochii aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venim Venim-nu prea ma regasesc eu in partea cu disco show :lol: dar suna bine aia cu animatoarele :D

idei- bagati fratilor si un concurs de tricouri ude ca doar suntem la mare.. :lol:

Ptr carcotasi-"sa stiti ca imi iubesc sotia" :what:

PS-Hamsii "este"?

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venim Venim-nu prea ma regasesc eu in partea cu disco show dar suna bine aia cu animatoarele

idei- bagati fratilor si un concurs de tricouri ude ca doar suntem la mare.. :lol:

Ptr carcotasi-"sa stiti ca imi iubesc sotia"

PS-Hamsii "este"?

 

 

ma gandeam io ... "sa'l vezi pe kesu..." :what: Stai bre linistit ca n'o sa vezi la noi clubareala sau discareala de'aia la care te gandesti tu. Am zis dancing party cu ambient disco de la lumini si gagele animatoare :lol:... da' zbantuiala tot pe muzichie placuta urechilor si curului o sa fie!

 

Si oricum... de'aia o punem si de'un foc de tabara cu cantari haiducesti... cine nu are chef de tzopaiala poa sa cante cu Silviu si Costel la foc ... he he

 

Le udam si pe tricouri daca insistati :D

Hamsii estem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge cineva de vineri dimineata din Bucuresti spre intrunire? In principiu as vrea pe drumul vechi cu viteza de croaziera cat mai legala si o oprire de "alimentare" pe la Drajna. Dati un semn si poate organizam ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scurta intrebare organizatorilor: motoru' se poate parca langa cortul din dotare? Sau e musai intr-o parcare separata? Se aud zvonuri ca vor fi despartiri obligatorii... Multam.

Ne vedem sambata!!!

[/quot

 

Motoarele se vor parca in parcarea special amenajata si pazita. Deasemenea va fi paza si la corturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parcarea amenajata si pazita din pacate nu rezolva mare lucru. Daca e aglomerata (ca au mai fost tentative de-astea) constati ca cei care isi mai scot motoarele nu-s mereu atenti cu cele din jur. Ca sa nu zic ca unii mai au si ceva beri si impresii la bord.

Sper sa gasiti solutia optima pt parcare....ca nu mi se pare deloc fair-play. Ar fi, in conditiile ideale - in care toti ar trata atat motorul lor cat si al altora cu respect. Ceea ce nu e cazul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parcarea amenajata si pazita din pacate nu rezolva mare lucru. Daca e aglomerata (ca au mai fost tentative de-astea) constati ca cei care isi mai scot motoarele nu-s mereu atenti cu cele din jur. Ca sa nu zic ca unii mai au si ceva beri si impresii la bord.

Sper sa gasiti solutia optima pt parcare....ca nu mi se pare deloc fair-play. Ar fi, in conditiile ideale - in care toti ar trata atat motorul lor cat si al altora cu respect. Ceea ce nu e cazul...

 

 

Este adevarat ce zici, insa gandeste-te ca exista posibilitatea (in cazul in care se parcheaza langa cort) sa se ameteasca vreunul si sa cada cu motorul peste vreun cort in care doarme cineva. In cazul asta noi suntem raspunzatori ca si organizatori. Stiu ca pe multi dintre voi poane nemultumeste regula asta, insa pentru noi ca si organizatori este mai sigur si mai civilizat. Cel putin asta este parerea noastra. In orice caz, sper ca asta nu este un motiv sa nu ne onorati cu prezenta. Va asteptam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In orice caz, sper ca asta nu este un motiv sa nu ne onorati cu prezenta. Va asteptam

Normal ca nu...aduc un pitbull si il leg de motor :what:. Dar ati putea tine cont si de ceea ce am scris mai sus si daca tot sunt organizatori care pazesc, sa se asigure si ca nu vor fi evenimente neplacute sau, mai rau, costisitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca nu...aduc un pitbull si il leg de motor :what:. Dar ati putea tine cont si de ceea ce am scris mai sus si daca tot sunt organizatori care pazesc, sa se asigure si ca nu vor fi evenimente neplacute sau, mai rau, costisitoare.

 

Cu siguranta vom tine cont de parerea ta precum si toate criticile voaste, care sper ca vor fi cat mai putine. Hai ca mai este putin si o ne vedem pe plaja la 30 de grade cu o bere rece si la o muzica buna.

Mesaj completat

Cu siguranta vom tine cont de parerea ta precum si toate criticile voaste, care sper ca vor fi cat mai putine. Hai ca mai este putin si o ne vedem pe plaja la 30 de grade cu o bere rece si la o muzica buna.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La oricare din lista de mai jos sunati si spuneti ca doriti sa faceti rezervare pentru Festivalul Moto din weekend: Seawolves Bike Fest.

 

Acestea sunt ofertele pe care le avem:

 

Hotel Lido*** - 100 Ron camera dubla pe noapte, fara mic dejun ( http://www.lido-mamaia.ro/ ).

 

Hotel Picadilly ** - http://www.piccadilly.ro/

OFERTA SPECIALA

SEAWOLVES BIKE FEST 11-13 IUNIE 2010

116 lei/CAMERA DUBLA STANDARD CU MIC DEJUN/ZI

80 lei/CAMERA SINGLE STANDARD CU MIC DEJUN/ZI

 

Hotel Pelican ***

-cazare cu mic dejun inclus: 170 lei/ noapte/ camera dubla;

-cazare fara mic dejun: 130 lei/ noapte/ camera dubla.

 

Hotel Palas ****

-cazare cu mic dejun inclus: 297 lei/ noapte/ camera dubla;

-cazare fara mic dejun: 257 lei/ noapte/ camera dubla.

http://www.palaspelican.ro/

 

 

...................................................................................................................

Cat priveste parcarea separata... ea este separata prin gard, dar tot in camping este, langa corturi... motoarele sunt sub ochii vostri mereu, la cativa metri de locul unde va veti bea berea. Am ales aceeasi solutie si anul trecut si a fost mai mult decat perfect! Principala problema este solul din camping - care este nisipos - deh... suntem la marginea plajei :what:. Prin urmare risti sa ramai impotmolit foarte ushor si toata lumea banuiesc ca stie ce inseamna un "burn-out" in nisip. In plus... stiti si voi eterna problema cu motoristii veseli pe care'i apuca pacanelele la 3-4 dimineata, ca sa nu mai zicem de plimbat printre corturi. Vor putea "pacani" si acum in voie, dar in parcare, supravegheati, si la ore normale.

 

Dar credeti'ne ca odata intrati in camping, ultimul lucru la care o sa va ganditi va fi motorul :lol:. Marea e aproape si e calda, temperaturile se anunta peste 30 de grade... bere la discretie, muzica si voie buna non-stop... la noi este putin altfel decat la clasicele intruniri din tzara!

 

Mesaj completat

Doar ce am primit info si de la Vila Luminita care e situata vis'a'vis de intrarea in camping:

 

80 Ron dubla pe noapte

rezervari: 0727 278 073

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este adevarat ce zici, insa gandeste-te ca exista posibilitatea (in cazul in care se parcheaza langa cort) sa se ameteasca vreunul si sa cada cu motorul peste vreun cort in care doarme cineva. In cazul asta noi suntem raspunzatori ca si organizatori. Stiu ca pe multi dintre voi poane nemultumeste regula asta, insa pentru noi ca si organizatori este mai sigur si mai civilizat. Cel putin asta este parerea noastra. In orice caz, sper ca asta nu este un motiv sa nu ne onorati cu prezenta. Va asteptam

 

 

Principalul motiv care mi`as fi dorit sa fie motorul langa cort este atunci cand umflu salteaua :lol: ,cand descarc/incarc ceea ce am pe motoreta a nu ma cara cu ele in spate tot campingul ca tiganul...dar banueisc ca se poate la instalare trece cu vederea motorul intre corturi si apoi mutat civilizat in parcare ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Principalul motiv care mi`as fi dorit sa fie motorul langa cort este atunci cand umflu salteaua ;) ,cand descarc/incarc ceea ce am pe motoreta a nu ma cara cu ele in spate tot campingul ca tiganul...dar banueisc ca se poate la instalare trece cu vederea motorul intre corturi si apoi mutat civilizat in parcare ? :lol:

 

pai asa am facut anu trecut....am intrat cu mobra ,am descarcat si am dus-o in parcare :D

sau o poti baga in cort de nu ti-o vede nimeni -_-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gluma...gluma...dar mai sunt 2 zile si nu mai am rabdare! Am vb cu Romica Jurca si mi-a spus ca o sa fie o caldura de nici berea nu o sa ma mai suporte! va pupam si abia asteptam sa ne vedem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Principalul motiv care mi`as fi dorit sa fie motorul langa cort este atunci cand umflu salteaua -_- ,cand descarc/incarc ceea ce am pe motoreta a nu ma cara cu ele in spate tot campingul ca tiganul...dar banueisc ca se poate la instalare trece cu vederea motorul intre corturi si apoi mutat civilizat in parcare ? :D

 

 

Ei... ideea este cu totul alta... ati inteles voi. Bineinteles ca o sa poti intra cu motorul pana la cort sa iti descarci una alta. Numai ca incet sa nu ramaneti in nisip :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM VENIT MOLDOVENE !!!!! SPER CA ANUL ASTA SE TINE CONCURSUL CU ALCHOOLTESTUL ! CA ANUL TRECUT AM "MUNCIT" DEGEABA LA CONIACE SI TUICI CA NU ATI MAI TINUT CONCURSUL. STII DOAR CA VREAU SA IL CASTIG! :D -_- :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM VENIT MOLDOVENE !!!!! SPER CA ANUL ASTA SE TINE CONCURSUL CU ALCHOOLTESTUL ! CA ANUL TRECUT AM "MUNCIT" DEGEABA LA CONIACE SI TUICI CA NU ATI MAI TINUT CONCURSUL. STII DOAR CA VREAU SA IL CASTIG! :D -_- :lol:

 

Hauoliooooo dumistefuleeeeeeeeeeeee.... asha e ;)). Anu asta se tzine! Parol d'honeur!!! Sambata seara inainte de Iris cred... sau dupa daca nu ai baut destul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@micaradu - plec eu din Buc pe la 15 dupa ce scap de la munci, apoi intalnire la Calarasi sa iau pasagera, 2 moto si alti amici cu o masina (. Ajungem pe la cat putem, ca nu ne bate nimeni la calcaie

 

@Moldoveanu' - presupun ca nu e bai daca ajungem in toiul noptii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@micaradu - plec eu din Buc pe la 15 dupa ce scap de la munci, apoi intalnire la Calarasi sa iau pasagera, 2 moto si alti amici cu o masina (. Ajungem pe la cat putem, ca nu ne bate nimeni la calcaie

 

@Moldoveanu' - presupun ca nu e bai daca ajungem in toiul noptii

Pai poate aranjam ceva sa facem un grup mai mare. Din amicii mei nu pare sa mearga niciunul si macar asa suntem mai multi. Eventual lasa un nr de tel un id de mess ceva si sa stabilim acolo ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...