Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 923
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cine stie unde pot rebobina un stator de generator?

 

Multam

 

 

E un atelier de bobinaj in Stupini.

Cand iesi din Brasov pe strada cu cimitirul... spre stupini mergi ceva... 3km si pe stanga e o casa care are un panou la poarta,

"atelier de bobinaj" sau ceva de genul...

 

Mai era atelierul din uzina UTB. se numea Reutcom UTB SA. E in cadrul UTB spre triaj exact langa Remat.

Editat de piratu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare frati motociclisti

Inca nu ati scapat de mine

Am si eu nevoie de cateva informatii , daca stie careva ceva.

Ma intereseaza ptr un amic, daca se pot gasi urmatoarele piese ( in afara de reprezententa ) ptr un CBR '98

si cam la ce preturi pot ajunge piesele S.H. sau noi ?

- carene

-far , ceasurile oglinzi etc din fata

-furca

Orice informatie e bine venita

Ms mult , o iarna cat mai scurta si cat mai placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Gata, s-a terminat cu monopolul numerelor din retelele de telefonie. De curand te poti transfera in orice retea pastrandu-ti numarul existent.

Detalii aici

 

Mda fain si nu prea...pt ca acuma o sa crezi ca suni pe vodafone si suni defapt in alta retea si te incarca altfel... si asa pot "umfla" facturile mult mai usor... am patit-o si pe sistemu dinainte... dar sa vedeti ce-o sa fie de acuma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda fain si nu prea...pt ca acuma o sa crezi ca suni pe vodafone si suni defapt in alta retea si te incarca altfel... si asa pot "umfla" facturile mult mai usor... am patit-o si pe sistemu dinainte... dar sa vedeti ce-o sa fie de acuma...

 

Operatiunea se numeste portare.

Atunci cand apelezi un numar portat ai o avertizare sonora (un bip) care ramane alocat numarului. Adica daca tu treci cu numar de Vodafone la Orange si dupa te intorci la Vodafone, bip-ul va ramane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Operatiunea se numeste portare.

Atunci cand apelezi un numar portat ai o avertizare sonora (un bip) care ramane alocat numarului. Adica daca tu treci cu numar de Vodafone la Orange si dupa te intorci la Vodafone, bip-ul va ramane.

 

N-ai inteles nimic din ce-am vrut sa spun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda fain si nu prea...pt ca acuma o sa crezi ca suni pe vodafone si suni defapt in alta retea si te incarca altfel... si asa pot "umfla" facturile mult mai usor... am patit-o si pe sistemu dinainte... dar sa vedeti ce-o sa fie de acuma...

Io's pe Vodafone acum, maine ma mut la Orange (cu acelasi numar). Daca ma suni maine, o sa auzi un beep si o sa inchizi, ca esti prea chitros ca sa ma suni pe Orange.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io's pe Vodafone acum, maine ma mut la Orange (cu acelasi numar). Daca ma suni maine, o sa auzi un beep si o sa inchizi, ca esti prea chitros ca sa ma suni pe Orange.

 

Bai "Pacasac de pe net" eu ma refeream ca iti pot umfla ei facturile mai usor... nu ca nu te sun... in ideea ca la un moment dat stiam sigur ca am vorbit de vreo 3$ erau p'atunci si la cost imi apareau 11 si ceva... si am sunat si le-am zis si ei senini de tot... "- A da, e o greseala... se va rezolva imediat"... asta s-a intamplat o singura data (sa tin cont de cat am vb) ...de cate ori ne-or mai fii tras in tzatza nush...

La asta ma refeream!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
tot....jeff

 

 

tot jeff saracu' ...daca poate acuma

 

 

Stiam si eu de Jeff, dar ma-ndoiesc ca e in starea necesara... si ar fi si nesimtit din partea mea sa ii cer asa ceva acum.

Merci oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiam si eu de Jeff, dar ma-ndoiesc ca e in starea necesara... si ar fi si nesimtit din partea mea sa ii cer asa ceva acum.

Merci oricum!

Daca vrei ceva de calitate, mai ai putintica rabdare sa se puna pe picioare. Ceea ce se vede in poza este umarul meu tatuat de JEFF.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei ceva de calitate, mai ai putintica rabdare sa se puna pe picioare. Ceea ce se vede in poza este umarul meu tatuat de JEFF.

 

Umarul ala trebe studiat live... poza e oarecum relativa! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca ai curajul sa privesti de aproape " bestiuta" tatuata :P

 

Nu ma speriu eu asa usor! Esti sigura ca vrei sa risti sa mi-l areti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm...i\ti vand un pont : nu\i singurul ei tatuaj !

 

In cazul asta ma declar NEINFRICAT si vreau sa le vad pe toate... sa studiez detaliile! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta ma declar NEINFRICAT si vreau sa le vad pe toate... sa studiez detaliile! :P

 

Alo domnule ce vrei tu sa zici acolo cu starea aia???

Putin tica rabdare si te servesc cu placere numa' sa nu-mi plangi si tu ca astia care-mi fac reclama moca. :lol: :ok: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...