Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

Daca sinteti interesati de baterii pentru motociclete si auto la preturi minime am gasit accidental la reprezentanta ROMBAT din Brasov - GENAMAG SRL - CENTRU ROMBAT - Str. Harmanului 49Y, imediat dupa Lukoil pe stinga - Tel. 0744-850355; de exemplu am gasit baterie de 12V - 12 Ah la pretul de 135RON cu TVA sau la 115RON cu TVA daca se preda acumulatorul vechi; in pretul acesta intra si seringile cu electolitul pentru formatare.

 

Doamne-ajuta

Editat de mihalceai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 923
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut. Daca janta " bate " (ceea ce inseamna ca e stramba) se poate repara ? Exista vreun loc prin Brasov unde se poate "indrepta " si echilibra ? Multumesc :angry:

 

PS: Un motor care trage intr-o parte " la liber " inseamna neaparat ca a fost busit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo cand am avut fatza busita n-am gasit nici un loc in Bv ca s-o indrept, am reusit doar la sg. gheorghe. am numarul unui mester de acolo care a facut-o brici (numaru e 0723435302, adresa din pacate nu o mai tin minte, izvorului 19 sau cam asa ceva, undeva in centru langa parcu central).

Cat despre "trasul" intr-o parte, poate sa nu fie busit motoru, e posibil ca rulmentii din jug sa fie dusi(cateva bile sparte); ma gandesc ca daca a fost busit rau (indoituri de cadru, etc. s-ar vedea ceva urme de indreptare/sudura). Bafta.

 

p.s. daca e acelasi motor care are probleme la roata, e foarte posibil sa fie si din cauza rotii indoite/descentrate

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot s-a ajuns la discutii despre directie, am urmatoarea problema: atunci cand dau drumu' la ghidon in mers intra in voblaj. imediat ce preiau controlul ii trece.

e de la roata neechilibrata, sau sunt alte cauze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s yo expert intr-ale motoarelor si mecanicii, dar imi dau cu parerea: poate sa fie de la presiunea din pneuri, roti neechilibrate, rulmenti roata buliti, sunt multe cauze care duc la aparitia voblajului. Depinde si cand si cum apare. Directia unui motor poate sa fie afectata din foarte multe cauze, aparent nebanuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot s-a ajuns la discutii despre directie, am urmatoarea problema: atunci cand dau drumu' la ghidon in mers intra in voblaj. imediat ce preiau controlul ii trece.

e de la roata neechilibrata, sau sunt alte cauze?

 

La ce te astepti de la un KIMKO, ia-ti si tu un scuter calumea si nu o sa mai ai probleme.

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca trage intr-o parte, probabil ca ai o jamba strimba. Si nu e usor sa se indoaie ditai fieru.

 

 

Yo cand am avut fatza busita n-am gasit nici un loc in Bv ca s-o indrept, am reusit doar la sg. gheorghe. am numarul unui mester de acolo care a facut-o brici (numaru e 0723435302, adresa din pacate nu o mai tin minte, izvorului 19 sau cam asa ceva, undeva in centru langa parcu central).

Cat despre "trasul" intr-o parte, poate sa nu fie busit motoru, e posibil ca rulmentii din jug sa fie dusi(cateva bile sparte); ma gandesc ca daca a fost busit rau (indoituri de cadru, etc. s-ar vedea ceva urme de indreptare/sudura). Bafta.

 

p.s. daca e acelasi motor care are probleme la roata, e foarte posibil sa fie si din cauza rotii indoite/descentrate

 

 

Multumesc baieti :eek: O sa vad despre ce este vorba ca ma supara tare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot s-a ajuns la discutii despre directie, am urmatoarea problema: atunci cand dau drumu' la ghidon in mers intra in voblaj. imediat ce preiau controlul ii trece.

e de la roata neechilibrata, sau sunt alte cauze?

 

 

sper sa nu fie piulita de la ax desfacuta :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa-mi schimb uleiul si filtrul de ulei la motor.

Imi poate spune cineva de unde sa iau mai avantajos ulei 10W40 si filtru?

 

 

..ai gasit ? ca si pe mine ma intereseaza. Am trecut deja pe la vreo 3 magazine dar la unul nu vindeau decat la bidon de 1l ( si aveau numai 3 ) iar la celelalte doua " asteptau " sa primeasca de la distribuitor, dar numai 5100. Pe mine m-ar interesa 7100.

 

Merzi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ai gasit ? ca si pe mine ma intereseaza. Am trecut deja pe la vreo 3 magazine dar la unul nu vindeau decat la bidon de 1l ( si aveau numai 3 ) iar la celelalte doua " asteptau " sa primeasca de la distribuitor, dar numai 5100. Pe mine m-ar interesa 7100.

 

Merzi :P

 

 

Buna,

 

La noi gasesti Motul 7100 10w/40 la 1 l, pret 59 lei/l si stocul e suficient in acest moment.

Toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo cand am avut fatza busita n-am gasit nici un loc in Bv ca s-o indrept, am reusit doar la sg. gheorghe. am numarul unui mester de acolo care a facut-o brici (numaru e 0723435302, adresa din pacate nu o mai tin minte, izvorului 19 sau cam asa ceva, undeva in centru langa parcu central)....

 

 

Pentru cei interesati: Sf Gheorghe, Str. 1Mai nr 61. Mi-a spus sa ii duc roata cu cacuciuc si cu axul ei, fara discurile de frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa iti zic de astea, asa e, trebe dusa cu ax; ciudat insa ca yo am dus-o cu tot cu discurile pe ea si nu mi-a zis nimic, probabil ca depinde si cum e busita. Oricum de rezolvat te rezolva bine domnu de la SfG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde s-a mutat magazinul moto de pe Iuliu Maniu??

 

In complexul acela din Bartolomeu "Come&Go" din statia de autobuze, unde este si biroul de tamponari auto.

Este chiar un topic deschid pe tema asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...