Sari la conținut

Transfagarasan Cu Peripetii


Postări Recomandate

Foarte frumos! :disappointed:

Cum s-a comportat GPZ-ica? Cati km ai facut si in cat timp?

Zicea cineva: "unii doar se gandesc ca ar vrea sa faca ceva, iar altii fac deja lucrul asta". Asta in contextul ca eu ma tot pregatesc din primavara sa ies macar la o primblare in afara orasului. :lol:

 

Bravo! :sick:

 

Asfalt uscat! :crack:

 

s-a comportat f bine, n-am avut nici o pb, ;) am facut in total in weekend 500km cu 200km pe autostrada, si aprox 300km dus intors pitesti <-> balea lac

am facut vreo 4h la urcare si tot vreo 4h la coborare , cu opriri de poze, odihnit maini si spate :lol: si mers destul de incet pe portiunile cu gropi multe ( asta mai ales dupa ce am luat o groapa intr-un tunel :lol: din greseli invata omu, dar uneori greselile costa prea mult :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sorcer, doar o vorba sa-ti mai zic: O data tot te crestez :disappointed: :crack:

 

Nu trebuie decat sa prinda gustu vitezei si apoi sa vezi tu cum iti va cere moto de viteza :sick:!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie decat sa prinda gustu vitezei si apoi sa vezi tu cum iti va cere moto de viteza !

Pai de cerut poate sa ceara, ca gura nu o doare :crack: De primit va primi fie ce este, fie ce-si ia singura :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate daca va ajunge kawa aia pe mainile fiicei tale vom vedea si noi ce poate motocicleta ca tu nu ne-ai prea aratat !

:sick: :disappointed: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate daca va ajunge kawa aia pe mainile fiicei tale vom vedea si noi ce poate motocicleta ca tu nu ne-ai prea aratat !

Se poate, ea e mai usoara, nu ca noi. O sa vezi kawa pe la 140!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorcer... eu chiar te tai, si pun si sare :crack: Si ca sa raspund cu aceeasi moneda... am preferat sa ajung si acasa :disappointed:, e ineficient sa-i dau in gura apoi sa stau langa Kawa. Daca tu la suparare ai zis ca fie crapi tu, fie crapa motocicleta, eu incerc sa nu ajung la suparare si sa o rog frumos sa ajungem amandoi acasa in buna stare de functionare.

Acum lasand la o parte poanta, Kawa mea oricum stie doar 135 dupa carte, si e si ea om, cu o chestie de 100 kg in spinare o cred si eu ca-i vine sa intre-n greva :sick: Dar stie sa urce si drumuri de munte, chiar cu sosea rupta, cu o indemanare de care nu eram constient, in plus se comporta admirabil pe drum prost si foarte prost, iar daca nu ar fi asa de joasa ar merge frumos si pe post de soft-enduro. Aparenta incetineala eu o iau de calitate, nu de defect, eu merg cu motorul sa vad locuri, nu ca sa trec ca rata in apa. Aici difera filozofiile noastre, Florine. In plus ca eu am un inger pazitor mai in etate, si incerc sa nu merg mai iute decat ma poate el urma. Prietenii stiu ca oricum i-am dat de lucru la viata mea :lol: Asa cum tu urci muntele in ritmul tau, eu merg cu motorul in ritmul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate daca va ajunge kawa aia pe mainile fiicei tale vom vedea si noi ce poate motocicleta ca tu nu ne-ai prea aratat !

:) :sick: :lol:

Asta a fost sub centura! :lol: :lol: ;)

 

Oricum eu chiar pot cere ce'mi taie capu' ... ca deocamdata altcineva hotareste ce moto o sa am eu.

Pana nu'mi pot permite eu o motocicleta kawa e mai mult decat buna....apoi poate o sa ma mance si pe mine talpile pentru o vitezista. :lol: [shhhhht...sa nu afle tata! :disappointed: :crack: :) :lol: ]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorcer... eu chiar te tai, si pun si sare :crack: Si ca sa raspund cu aceeasi moneda... am preferat sa ajung si acasa :disappointed:, e ineficient sa-i dau in gura apoi sa stau langa Kawa. Daca tu la suparare ai zis ca fie crapi tu, fie crapa motocicleta, eu incerc sa nu ajung la suparare si sa o rog frumos sa ajungem amandoi acasa in buna stare de functionare.

Acum lasand la o parte poanta, Kawa mea oricum stie doar 135 dupa carte, si e si ea om, cu o chestie de 100 kg in spinare o cred si eu ca-i vine sa intre-n greva :sick: Dar stie sa urce si drumuri de munte, chiar cu sosea rupta, cu o indemanare de care nu eram constient, in plus se comporta admirabil pe drum prost si foarte prost, iar daca nu ar fi asa de joasa ar merge frumos si pe post de soft-enduro. Aparenta incetineala eu o iau de calitate, nu de defect, eu merg cu motorul sa vad locuri, nu ca sa trec ca rata in apa. Aici difera filozofiile noastre, Florine. In plus ca eu am un inger pazitor mai in etate, si incerc sa nu merg mai iute decat ma poate el urma. Prietenii stiu ca oricum i-am dat de lucru la viata mea :lol: Asa cum tu urci muntele in ritmul tau, eu merg cu motorul in ritmul meu.

 

Se pare ca am nimerit un punct sensibil ! :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine, stiu si eu o parte din drumul asta, ca e aproape in ograda mea, dar Transalpina cu greu se poate categorisi sosea :banana: Exceptand cei 18 km de asfalt, bineinteles. Si sunt eu nebun, da' tot nu mi-as omora Kawa mea cu gume street traversand Transalpina cu ea. Tu vad ca ai utilaje potrivite. Asa se mai poate discuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...