Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

arata f. bine pozele cu tatuaje facute de dl Matkovski Calin. Abia astepts a vad cum face modelele alese de tine & cat costa, ca daca imi permite buzunaru' mai am o idee in cap si el pare capabil s-o puna pe piele. Stii cumva daca poate face si desenele daca ii spun ideea sau trebuie sa vin cu desene deja facute?

 

la restul chestiilor discutate mai bine nu ma bag :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 648
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

colegu' wtf? m-ai motivat sa-mi fac si eu un cado'... acum o ora l-am terminat, la Next Level Tattoo - Moshu.

p.s: e pe interiorul antebratului

post-69984-0-28422000-1387736944_thumb.jpg

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, dar meritele sunt ale artistului... eu doar am venit cu imaginea si cu pielea :)) 3 ore a durat sa-l bata.

300 lei a fost... cam 8x8cm cred ca are, 10x10cm mi s-a parut cam mare.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vineri seara l-am vazut pe al tau... sambata la pranz am dat o fuga pana la salon (e f aproape de mine), m-am programat pt astazi la ora 16... si la 19:30 ieseam de pe usa salonului :D

am tastat aiurea... 4, nu 3. 400

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si pt mine asta e primul :) Am stat cu folie toata noaptea, de dimineata l-am spalat cu Protex (anti bacterian), am luat de la farmacie Bepanthen Plus si ma dau cu crema de 4-5 ori pe zi. Asa am primit instructiuni...

Sa fiu atent sa nu ma ating de caine, mizerie, sa nu pun mana murdara etc. Chestii de igiena, sa nu se infecteze.

 

Asta o sa ramana "primul momentan" pt o perioada mai lunga, zic eu, pt ca cel pe care as vrea sa-l fac e pe tot spatele, umeri si se duce putin pe piept... costuri mari, timp mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e indicat sa stai cu folie atatea zile... transpira zona.

Iti recomand sa speli cu Protex, e mai bun decat gel de dus sau sapun clasic.

Nu stiu cum e cel roz, mie mi-a spus sa iau albastru (sunt vreo 2-3) si am luat unul care are si substanta dezinfectanta in compozitie... teoretic e ca orice rana, trebuie curatata si ingrijita ca sa nu se infecteze. Si daca la o taietura mai e ce mai e... la tatuaj daca se infecteaza se duc dracu culorile :))



Si o poza mai clara, facuta ieri la salon.

post-69984-0-27905900-1387788663_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan la mine s-a comportat exemplar urmand instructiunile respective, arata grozav tatuajul si pe 90% din suprafata s-a curatat excesul de tus.

Maine seara voi inceta sa mai pun folie, abia apoi incepe distractia cu murdaritul hainelor de bepanthen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista un singur mod de a avea grija de un tatuaj proaspat facut:

INGRIJIREA TATUAJULUI

  1. Se inlatura bandajul dupa cca.2 ore.
  2. Se spala zona tatuata cu apa rece si sapun neutru dupa care se lasa sa se usuce 15 min.
  3. Se aplica BEPANTHEN UNGUENT strat subtire de 2-4 ori pe zi.
  4. Se lasa liber tatujul evitandu-se udarea lui 4-5 zile.

NU se face baie si se evita in special piscinele si apa de mare!
NU se rupe coaja formata, nu se zgarie si nu se loveste tatuajul!

NU SE EXPUNE LA SOARE SAU SOLAR TIMP DE 30 ZILETimp maxim de vindecare 10-14 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

colegu' wtf? m-ai motivat sa-mi fac si eu un cado'... acum o ora l-am terminat, la Next Level Tattoo - Moshu.

p.s: e pe interiorul antebratului

moshu e tare ...doar este vecinul meu,din Baicoi...LUCRARE FRUMOASA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista un singur mod de a avea grija de un tatuaj proaspat facut:

INGRIJIREA TATUAJULUI

  1. Se inlatura bandajul dupa cca.2 ore.
  2. Se spala zona tatuata cu apa rece si sapun neutru dupa care se lasa sa se usuce 15 min.
  3. Se aplica BEPANTHEN UNGUENT strat subtire de 2-4 ori pe zi.
  4. Se lasa liber tatujul evitandu-se udarea lui 4-5 zile.

NU se face baie si se evita in special piscinele si apa de mare!

NU se rupe coaja formata, nu se zgarie si nu se loveste tatuajul!

NU SE EXPUNE LA SOARE SAU SOLAR TIMP DE 30 ZILETimp maxim de vindecare 10-14 zile

De ce "apa rece" si nu apa calduta ?

Cum sa te speli pe vremea asta cu apa rece, eu l-am spalat cu apa calie si e totul ok, imi place cum arata.

Mai are cateva puncte de exces de tus, care cred ca se vor lua maine cu doua spalari.

Maine seara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... unu la mana, nu ai cum sa lasi tatuajul liber mereu. Cand pui o haina pe tine, trebuie sa-l protejezi cumva, eu pun folie pt cele 30-40 min pe care le fac pe drum spre munca. Doi la mana, nu inteleg asta cu "se evita udarea lui"... orice fel de rana, zgarietura, arsura etc trebuie tinuta curata. Nu ai cum sa faci asta doar cu crema aia.

Nu zic ca ma pricep si nici nu ma contrazic, e primul tatuaj, dar asa mi se pare logic.



Tocmai ce am vorbit cu Moshu, cel care m-a tatuat, cica sa nu mai pun folie... bun, nu mai pun :) Dar sa-l spal cu Protex si sa-l ung mereu cu Bepanthen, in strat subtire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare face cum i-a spus artisul.

Eu oricum am epuizat zilele de infoliere, azi e ultima, de maine e liber + bepanthen

Pana una alta, eu plec din oras azi, asa ca va urez sarbatori cu bucurie, pace, liniste si un an nou 2014 mai bun. :cheers:

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...