Sari la conținut

Alcoolul


Remyx
 Share

Postări Recomandate

Orice text care vrea sa transmita ceva in sensul asta trebuie apreciat si incurajat. Mai bine un text slab decat unul lipsa, si nu e cazul acestuia.

Cei care pun bete in roate ii rog sa fie mai descuiati si sa priveasca cum trebuie situatia. (care in Romanica e de c...t)

Daca unii inteleg ca desi nu au baut, au fost omorati de unul care a baut si le pare rau ca nu au fost ei in locul betivului ................ nu am cuvinte. Daca le pare rau ca nu au mai apucat sa traga o dusca eu zic ca nu e prea tarziu, sunt bodegi destule. Una mica inainte de drum e telul lor si nu ai cum sa-i schimbi cu vorba buna sau cu reclame; poate cu inchisoarea.

Editat de adrian_bonciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce text slab nenea, ce atata critica ?!

 

Cunoasteti oameni care conduc cu capul pe volan si privirea tinta de sub covrig? Daca nu, ati avut noroc. Eu am cunoscut, am vazut... nu ca figura de stil ci intocmai cum am descris.

 

Apropo, acum cativa ani am vazut pe bd. Iuliu Maniu cum politia dadea jos pe unul dintr-o raba. Una dea'ia mare!!! Individul, cand a deschis politaiul portiera, pur si simplu a cazut. :banana: Era praf. nu stiu cum a urcat in raba. Deci nu sunt povesti.

 

Bafta si asfalt uscat!

Editat de Leon80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca unii inteleg ca desi nu au baut, au fost omorati de unul care a baut si le pare rau ca nu au fost ei in locul betivului ................ nu am cuvinte. Daca le pare rau ca nu au mai apucat sa traga o dusca eu zic ca nu e prea tarziu, sunt bodegi destule. Una mica inainte de drum e telul lor si nu ai cum sa-i schimbi cu vorba buna sau cu reclame; poate cu inchisoarea.

Eu,cel putin,facusem o gluma la logica schioapa a textului.Ceva de genu':"iertati-l pe bula ca n-a venit la scoala pt ca tacsu e bolnav si porcu' trebuie hranit!".N-am vorbit despre mine sau altii.Nici eu nu-s de acord cu alcoolul la volan sau ma rog ghidon.

Pe de alta parte mai baieti sunteti cam saraci cu duhul daca credeti ca acest text e potrivit unui astfel de forum unde se presupune ca-s oameni constienti care au vazut ceva accidente la viatza lor.Bashca mai aveti si glanda umorului atrofiata si va luati prea in serios cu patosul vostru medieval si naiv.

Peace.

PS:"Don't drink and drive...better smoke and fly"(asta reclama antialcool :banana: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

(Pentru cine va scrie povestea pe care o sugerez: astept partea din vanzarea drepturilor de autor!)

Spor.

 

H3h3h3, poate se intalneste hotzu cu...ali baba. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...