Sari la conținut

350 km pe coasta Marii Negre


Xomin
 Share

Postări Recomandate

Bucuresti - Ruse - Shumen - Asparukhovo - Aytos - (urmeaza 350 km de coasta pe langa Marea Neagra, de la granita BG-TR pana in Constanta) - Carevo (daca se poate vom merge pana in Rezovo) - Pomorie - "Insula" Nessebar - Varna (Devnya - Padurea de Piatra) - Balcik (Gradina Botanica de la castelul Reginei Maria) - Vama Veche - Constanta - A2 - Bucuresti

 

Vor fii aproximativ 900 km, cazarea peste noapte o vom face in una din localitatile de pe litoral, Carevo sau Pomorie (asta daca nu plec singur si o fac la cort :lol:)

 

Finante: benzina pentru 1000 km + cazare o noapte (40-60 leva/persoana) + doua mese mai sanatoase (20-30 de leva/persoana) + 20 leva/persoana pentru diverse (suc, prajitura, vata pe bat ... ce vrea fiecare :wave:)

 

Intalnirea se va face sambata dimineata la 8:00 iar plecare la 8:30 de la OMV CityMALL - problema e cu data, eu as vrea uichendul asta (29.05.2010-30.05.2010) insa daca nu se poate, il vom face in august ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, ce ma 'nervezi!

iar pleci pe traseul meu, fara mine.

 

sa ai vant din pupa! :lol:

(si adu poze, ca de obicei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-as baga si eu, poate ar fi mai bine sa plecam de vineri dupamasa, e doar o idee...

 

as avea wkd asta liber, dar azi am avut control de la primarie la magazin, vor sa ma amendeze ca nu am cos de gunoi in fata magazinului de biciclete, de parca ai arunca ambalajul bicicletei care tocmai ti-ai cumparat-o de la mine. m-a dat peste cap tzara asta de (cuvant urat). Mi-a pierit cheful de orice, sper sa ma mobilizez sa vin in tura.

 

frumoasa ideea de tura :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primii 200 de km pana in Shumen avem drum expres, plecand la 8:30 ajungem la 12 in Shumen, iar pentru restul de 200 de km pana la litoral avem la dispozitie 6-7 ore :lol: - in functie de cum ajungem poate ne cazam chiar in Nessebar.

 

Daca plecam de vineri, schimbam traseul si il facem mai lung, asta inseamna sa fim vineri seara in Shumen.

 

Eu zic ca mai bine definitivam traseul maine seara - in functie de cine mai merge, sa fie toata lumea multumita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna tare bine. Din pacate in w-e asta nu cred ca pot pleca 2 zile. Daca totusi pleci acum, sa vii cu detalii, sa refac si eu tura asta mai incolo. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de Shumen - Aytos (langa Burgas) undea avem 100 km de drum judetean (posibil sa fie prost) si

drumul Rezovo (un fel de vama veche) - Carevo unde avem 30 km care pe harta apar ca fiind comunali insa pentru ca e pe litoral sunt sigur ca vor fi asfaltati

in rest avem doar drum expres si autostrada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu maine la 8 sunt in benzinarie, voi pleca cu cortul.

Mesaj completat

In apropiere de Shumen

9207249_a68236ab72_o.jpg

 

O formatiune stancoasa cu pesteri si alte chestii interesante :lol: langa Asparukhovo

9207250_bc304b1ada_o.jpg

 

Pana in Rezovo am intalnit un carnaval "obscur" care se tinea sub un pod in salbaticie :lol:, dar a fost amuzant

9207255_5f3c75c122_o.jpg

 

 

9207254_094e9880d5_o.jpg

 

 

Ultimi 20 de km de plaja pana in Turcia ..arata cam asa:

9207251_71dc8b5b7e_o.jpg

 

De pe terasa din Rezato se vede Turcia :lol:

9207252_04e7925328_o.jpg

 

De speriat cu bulgarii astia ... imi da meniul, vad poza, comand salata si imi aduce ...salta asortata cu tuica happy-058.gif ... aveti grija ce comandati ca nu va mai ridicati de la masa drinking-1.gif

9207253_1366f63e8f_o.jpg

 

 

 

Si inainte sa ma apuce ploaia in Bucuresti ...am avut parte de un apus ....ULTRA VIOLET

9207256_75704fe621_o.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a fost una din zilele alea cand totul e perfect: stare de spirit, vreme, drum si mobra; in total au fost peste 1100 km

 

 

Am ceea mai buna mobra happy-026.gif, ieri chiar ma candeam ca daca ar fi sa o schimb nu am cu ce, si tot boxer mi-as lua :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a fost una din zilele alea cand totul e perfect: stare de spirit, vreme, drum si mobra; in total au fost peste 1100 km

 

 

Am ceea mai buna mobra happy-026.gif, ieri chiar ma candeam ca daca ar fi sa o schimb nu am cu ce, si tot boxer mi-as lua :lol:

 

* bravo! asta vroim sa zic si eu..., zile d-asea sa tot ai parte! :lol:

 

P.S. ai ajuns si prin Sinemorets? (la granitza cu Turcia, ultimul loc unde poti sa stai la plaja si sa dormi si sa mananci cum trebuie).

 

P.P.S. BMW este de la B - stii, M - stii si W - stii, da?! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti inteleg post-post-scriptul confused-5.gif

P.P.S. BMW este de la B - stii, M - stii si W - stii, da?! :lol:

 

 

De la Sinemorets mai sunt aprox 10-20 km pana la Rezovo (localitatea de frontiera), insa acolo e cam aiurea de facut plaja ... cu granicerii in post :lol:

 

9208454_fd7985df53.jpg

 

 

 

Apropo de "drum perfect", ieri, cel putin prin zonele de ses, se simtea numai miros de mac happy-big-smile-017.gif

 

9208284_8830df740e_b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, da..., mirosul ala de maci si de iarba proaspat taiata, e unic!

 

uite, am cules si eu niste maci ieri (din campiile bavareze), tot pe doua roti, dar ...ne-motorizate.

 

(post sciptumul era deh! o "evidenta" ca BMW-ul face motoare, adica nu ...motociclete :lol: pacat ca al meu e facut de Rotax).

post-17655-1275215813_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...