Sari la conținut

Gs 500f


CataH
 Share

Postări Recomandate

Se poate monta un bord mai nou la acest model? Ma intereseaza daca se poate monta un bord eventual digital, pt cel cu care vine arata cam nashpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu ma gandeam sa iau bordul de la un motor bushit sau ceva in genul asta. Oricum mai mult de 100-200$ nu as da pe toata instalarea, de asta am si intrebat daca e posibil, in sensul ca sa nu fie foarte complicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poti.

bordul de GS este analogic pana in maduva oaselor, comandat de cablul de vitezometru si de cablul de turometru. nu ai pe GS electronica necesara adaptarii unui bord digital si, oricum, nu stiu cat de accurate ar putea fi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poti.

bordul de GS este analogic pana in maduva oaselor, comandat de cablul de vitezometru si de cablul de turometru. nu ai pe GS electronica necesara adaptarii unui bord digital si, oricum, nu stiu cat de accurate ar putea fi..

 

:disappointed:( Pai cam asta era idea sa pun unul digital... Oricum, pot macar sa pun unul analog care sa arate mai bine sau e prea complicat si nu se merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa pui un bord de gs500 - 2006. se potriveste perfect. :smoke:

 

later edit: err... motorul de care vorbesti este chiar gs500f? pai atunci am alta idee. pune vreo 2 saptamani un bord normal de GS si apoi pune'l inapoi pe cel original de GS - 2006.. functioneaza. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa pui un bord de gs500 - 2006. se potriveste perfect. :laugh:

 

later edit: err... motorul de care vorbesti este chiar gs500f? pai atunci am alta idee. pune vreo 2 saptamani un bord normal de GS si apoi pune'l inapoi pe cel original de GS - 2006.. functioneaza. :banana:

 

:smoke:) f funny...

 

Dar acum serios exsita vreo diferenta intre bordul lui GS 500F din 2006 si modele anterioare (2004-2005)?Ca din ce am vazut eu par la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana:) f funny...

 

Dar acum serios exsita vreo diferenta intre bordul lui GS 500F din 2006 si modele anterioare (2004-2005)?Ca din ce am vazut eu par la fel.

 

doar de desing... in rest totul e la fel de prin 1991! si de aia nu poti pune ceva digital... ca nu poti sa faci conversia de la analogic (in cazul de fata transmisie prin cabluri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

doar de desing... in rest totul e la fel de prin 1991! si de aia nu poti pune ceva digital... ca nu poti sa faci conversia de la analogic (in cazul de fata transmisie prin cabluri)

 

 

Vitezometru digital se poate pune. Sigur. De turometru nu stiu........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vitezometru digital se poate pune. Sigur. De turometru nu stiu........

 

 

Ar fi bine sa se poata schimba, ca nuprea imi plac alea standard dar nici nu vreau sa dau f multi bani pe tuning...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu in locul tau as incerca sa-mi iau o alta motoreta care sa-mi placa

cred ca e mai normal decat sa-mi iau una noua la care sa ma apuc sa fac schimbari de ce sa nu iau de la inceput ce imi place ?

Editat de AsubayaH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...