Sari la conținut

2010 BMW motorrad days Garmisch, 2-4 Iulie


pompiliu
 Share

Postări Recomandate

salutare pentru doritori pe 1 iulie voi pleca catre germania la intrunirea de la garmich eu voi pleca din bucuresti la 4 dimineata pentru a evita cat pot aglomeratia cine mai doreste sa mearga putem vorbi si poate merem impreuna va salut Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pompi, aproape sigur ne vedem acolo!

Nu stiu inca unde si cum o sa stau dar mai e timp... :(

Mesaj completat

Anul asta e mare sarbatoare: 10 ani de BMW Motorrad Days la Garmisch. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pompi, aproape sigur ne vedem acolo!

Nu stiu inca unde si cum o sa stau dar mai e timp... :(

Mesaj completat

Anul asta e mare sarbatoare: 10 ani de BMW Motorrad Days la Garmisch. :cheers:

Mesaj completat

salutare vlade vreau si eu traseul pe langa dunare si chiar un traseu fara autostrada pana la garmich Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare pentru doritori pe 1 iulie voi pleca catre germania la intrunirea de la garmich eu voi pleca din bucuresti la 4 dimineata pentru a evita cat pot aglomeratia cine mai doreste sa mearga putem vorbi si poate merem impreuna va salut Pompi

 

Mai..ce ma enervez...trebuie sa-mi cumpar cort..nu cred ca mai am bani si de cazare...

..Nene Pompi..sa stii ca eu sforai TARE...

 

Detalii ceva ?

Cate zile ?

Buget ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu merg pentru a treia oara acolo, nu, nu merg pentru a treia oara acolo....

 

v-ati prins, incerc sa ma conving... :cheers:

 

sarumana nu cred ca nu vei fi acolo si eu am zis la fel nici la malmedy nam mai fost dar la garmich merg cu sacrifici Pompi

Mesaj completat

Mai..ce ma enervez...trebuie sa-mi cumpar cort..nu cred ca mai am bani si de cazare...

..Nene Pompi..sa stii ca eu sforai TARE...

 

Detalii ceva ?

Cate zile ?

Buget ?

 

 

salutare zile 4 restul faci socoteala cat consuma motorul km dus intors aproape 4000 de sforait poti sforai cat vrei tarlaua e mare mare nu deranjezi pe nimenea cred ca cu 350 euro max o scoti la capat eu am pus mai mult te salut Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint hotarit sa merg la intilnirea de la Garmisch si de acolo mai departe. Dupa cum am mai zis in alte sectiuni traseul este :

 

29.06.2010 Resita-Szeged-Budapesta-Veszprem-Graz- Hotel Amira Voitsberg 742 km 11 ore

30.07.2010 Hotel Amira Voitsberg-Koflach-Judenburg-Appartementhaus Sonne Spittal An Der Drau 194 km 3 ore

01.07.2010 Appartementhaus Sonne Spittal An Der Drau-Kaprun-Lienz- Matreier Tauemhaus 300 km 6 ore

02.07.2010 Matreier Tauemhaus - Pension Arnspitze Schamitz 252 km 5 ore

03.07.2010 Intilnire Bmw Motorrad si plimbare la lacuri 213 km 3 ore

04.07.2010 Pension Arnspitze Schamitz - Inssbruck-Merano- Hotel Pare Livigno 269 km 6ore

 

 

Dau si un link care se poate deschide cu mapsourse sa se vada ruta

 

 

http://www.megaupload.com/?d=YJZ2GHYH

 

Daca exista vreun doritor sa facem drumul impreuna , cu mare placere. Tel mele le gasiti in semnatura.

 

De abia astept sa ne intilnim acolo la o bere cu prietena Roxana care eu zic ca va venii pina la urma ( nu poate sa rateze ea asa o intilnire aniversara ), cu Pompi , cu Doru , cu Constantin, si probabil ca o sa-l cunosc si pe Vlad cu care ,desii am fost anul trecut in acelasi loc ,nu am reusit sa ne vedem si bineinteles cu toti cei care vor sa participe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea astia ma primesc daca nu mai am BMW?

 

Noi stim ca o sa repari greseala... si ca sufletul tot la BMW iti este; sunt rare cazurile cand un posesor de BMW ia altceva dar si mai rare cand nu revine in final tot la BMW cand realizeaza ce a facut! :cheers:

 

Asa ca... ne vedem acolo!

Mesaj completat

si probabil ca o sa-l cunosc si pe Vlad cu care ,desii am fost anul trecut in acelasi loc ,nu am reusit sa ne vedem

 

Poate stabilim ceva mai concret cand se mai apropie evnimentul. :(

 

Pompi, sper ca nu o sa ai iar telefonul inchis!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea astia ma primesc daca nu mai am BMW?

 

 

sigur ceau nemti cu tine

Mesaj completat

Noi stim ca o sa repari greseala... si ca sufletul tot la BMW iti este; sunt rare cazurile cand un posesor de BMW ia altceva dar si mai rare cand nu revine in final tot la BMW cand realizeaza ce a facut! :cheers:

 

Asa ca... ne vedem acolo!

Mesaj completat

 

 

Poate stabilim ceva mai concret cand se mai apropie evnimentul. :(

 

Pompi, sper ca nu o sa ai iar telefonul inchis!!!

 

nenea dami ruta pe malul dunari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
.... Anul asta e mare sarbatoare: 10 ani de BMW Motorrad Days la Garmisch. :cheers:

 

Cred ca o sa vin si eu la Garmisch. Am facut niste demersuri in acest sens dar inca nu sunt sigur.

 

Sa stii ca la Seawolves Bike Fest de la Mamaia ai fost singurul absent din gasca de romani de la la Kaprun. Au fost prezenti Iulian-Ploiesti, Dan-Bacau, Tony-Pitesti, Julian si eu din Constanta.

 

La revedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o sa vin si eu la Garmisch. Am facut niste demersuri in acest sens dar inca nu sunt sigur.

 

Sa stii ca la Seawolves Bike Fest de la Mamaia ai fost singurul absent din gasca de romani de la la Kaprun. Au fost prezenti Iulian-Ploiesti, Dan-Bacau, Tony-Pitesti, Julian si eu din Constanta.

 

Salut Dane! La Mamaia am zis din start ca nu pt ajunge... :cheers:

Tinem legatura daca vii la Garmisch.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma mai puteti enerva voi astia ce mergeti la Garmisch !!! :D

Dupa 2 participari consecutive ( 2008 si 2009), ma vad nevoit sa nu iau in calcul varianta participarii anul asta ( motive intemeiate) desi imi doresc enorm sa vin. Pompi, mai-mai ca te-as suna sa te intreb cand ajungi in Arad sa facem jonctiunea.

Atentie , se pare ca vineri dimineata devreme, pleaca 2 prieteni aradeni , posesori de BMW catre Garmisch. Poate va intalniti pe drum sau la intrunire. :)

 

Petrecere frumoasa ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma mai puteti enerva voi astia ce mergeti la Garmisch !!! :D

Dupa 2 participari consecutive ( 2008 si 2009), ma vad nevoit sa nu iau in calcul varianta participarii anul asta ( motive intemeiate) desi imi doresc enorm sa vin. Pompi, mai-mai ca te-as suna sa te intreb cand ajungi in Arad sa facem jonctiunea.

Atentie , se pare ca vineri dimineata devreme, pleaca 2 prieteni aradeni , posesori de BMW catre Garmisch. Poate va intalniti pe drum sau la intrunire. :)

 

Petrecere frumoasa ! :)

 

 

salutare sper sa ajung criza asta ne da la temelie eu plec joi ora 4 dimineata din buc si merg vreau cel putin la 12 romanica sa ramana in urma prieteni tai sant fericiti o fac dintruna le doresc drum bun te salut poate fulger ne vedem la arad Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc,

 

Pompi, dar sa nu faci ca la Malmedy....

 

Vlad,

 

De data asta chiar vin....nu ca la Kaprun

 

 

salutare omule nusti tu cat imi pare rau ca nam fost anul asta la malmedy daca plecam cu tine numai aveam cum sa dau inapoi dar cand mam trezit eu era deja prea tarziu totusi ma bucur ca ai fost nam apucat sa vorbim mai mult ma bucur ca tia placut te salut cand pleci la garmich Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc,

 

Pompi inca nu m-am hotarat daca sa plec joi pe 01.07 dimineata sau sa plec miercuri pe 30.07.

Te anunt.

Am vazut ca tu pleci pe 01.07 la 4 dim.

Pe unde vrei sa o iei ca mie nu imi place deloc drumul standard pe valea oltului. Nu pot a il sufar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Este posibil sa merg si eu la Garmisch. Am fost si anul trecut la intoarcerea din Alpi dar am stat doar vreo 3 ore. Probabil ca o sa plec joi 01.06 pe traseul Suceava-Cluj-Oradea-Budapesta iar de acolo in functie de vreme s-ar putea sa merg numai pe malul Dunarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc,

 

Pompi inca nu m-am hotarat daca sa plec joi pe 01.07 dimineata sau sa plec miercuri pe 30.07.

Te anunt.

Am vazut ca tu pleci pe 01.07 la 4 dim.

Pe unde vrei sa o iei ca mie nu imi place deloc drumul standard pe valea oltului. Nu pot a il sufar.

 

 

incearca asa buc severin ,orsova,moldova noua timisoara ,cenad ,seghed etc sau severin,caransebes,lugoj,timisoaea ,cenad,seghed ,etc,altul nui,sau pe brasov ,cluj,iesi pe la oradea daca o fi ne gasim acolo sau pe drum salutare Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

Ma numesc Gabriela Pieleanu si reprezint www.bmwblog.ro, primul blog de BMW din Romania. Pe site-ul nostru incercam sa relatam cat mai multe despre evenimentele BMW; deocamdata am relatat doar despre cele de auto dar am vrea sa scriem si despre intalnirile si evenimentele moto.

Am citit o parte din voi mergeti la BMW Motorrad Days si dorim sa va intrebam daca ati dori ca la intoarcere sa ne trimiteti cateva cuvinte si fotografii de la eveniment, pe care sa le publicam pe blog in numele vostru.

 

Va multumim, si distractie placuta la BMW Motorrad Days!

Gabriela

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

Ma numesc Gabriela Pieleanu si reprezint www.bmwblog.ro, primul blog de BMW din Romania. Pe site-ul nostru incercam sa relatam cat mai multe despre evenimentele BMW; deocamdata am relatat doar despre cele de auto dar am vrea sa scriem si despre intalnirile si evenimentele moto.

Am citit o parte din voi mergeti la BMW Motorrad Days si dorim sa va intrebam daca ati dori ca la intoarcere sa ne trimiteti cateva cuvinte si fotografii de la eveniment, pe care sa le publicam pe blog in numele vostru.

 

Va multumim, si distractie placuta la BMW Motorrad Days!

Gabriela

 

 

sarumana cu placere Pompiliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...