Sari la conținut

CHOPPER ACADEMY - OST MOUNTAIN FEST


Lope
 Share

Postări Recomandate

s-a invatat romanu' doar la moka, ii da PSD-ul sau alt Marean un concert Iris, Andree si Gutza, bere ieftina in piata indoita cu apica si gata frate am fost la festival, a fost supertare ne-am culturalizat si nu mai facem greva.... asta ma duce cu gandul la expresia antica: PAINE SI CIRC!

 

festivalul asta nu cred ca are sustinere foarte mare din umbra asa ca tre sa platesti daca vrei circ, e adevarat ca de 150 ron iti poti cumpara ceva cd-uri (asta daca ai decenta sa nu folosesti internetul) dar este ca si cum ai veni la intruniri cu o poza si le-ai prezenta tuturor motoreta ta!

 

Bafta multa CA! eu cred ca va iesi un eveniment super! e nevoie de curaj pentru a te implica in asa ceva!

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

s-a invatat romanu' doar la moka, ii da PSD-ul sau alt Marean un concert Iris, Andree si Gutza, bere ieftina in piata indoita cu apica si gata frate am fost la festival, a fost supertare ne-am culturalizat si nu mai facem greva.... asta ma duce cu gandul la expresia antica: PAINE SI CIRC!

 

festivalul asta nu cred ca are sustinere foarte mare din umbra asa ca tre sa platesti daca vrei circ, e adevarat ca de 150 ron iti poti cumpara ceva cd-uri (asta daca ai decenta sa nu folosesti internetul) dar este ca si cum ai veni la intruniri cu o poza si le-ai prezenta tuturor motoreta ta!

 

Bafta multa CA! eu cred ca va iesi un eveniment super! e nevoie de curaj pentru a te implica in asa ceva!

 

Multumim!!!!!!

 

Eu nu am fost nicaieri cu clubul fara sa ma distrez, dar trebuie sa ai si pofta de viata. Unii au si stiu sa se distreze unii nu au si traiesc degeaba. Dar mai au timp sa invete. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o Reclamatie de facut.

La acest Festival va veni o trupa numita Kistvaen si ea are un chitarist numit Emanuel(porecla de scena FENRIR) care mi-a declarat personal pe mess ca "uraste toti motociclistii si ca se pipi pe ei si ca ei sunt de vina pentru multe rele".Acest om va canta la un festival unde vor veni multi motociclisti.Eu cer in mod deschis ca acest om sa NU FIE PRIMIT la festival.Doar el ca restul trupei e ok.Ca si trupa va canta in line-up-ul de pe 6 august,dupa Negative Core.

Vorbesc serios cand afirm ceea ce afirm deoarece il cunosc de cativa ani si abia anul asta "lupul" si-a aratat naravul.

 

Razbunarea va fi a noastra...paracioasa mica. Il vom trage pe roata, arde pe rug, nu neaparat in ordinea asta.

 

Trecand la lucruri mai serioase... Felicita CA pentru idee si initiativa. Sunt convins ca o sa va iasa.

Ne vedem la rock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o Reclamatie de facut.

La acest Festival va veni o trupa numita Kistvaen si ea are un chitarist numit Emanuel(porecla de scena FENRIR) care mi-a declarat personal pe mess ca "uraste toti motociclistii si ca se pipi pe ei si ca ei sunt de vina pentru multe rele".Acest om va canta la un festival unde vor veni multi motociclisti.Eu cer in mod deschis ca acest om sa NU FIE PRIMIT la festival.Doar el ca restul trupei e ok.Ca si trupa va canta in line-up-ul de pe 6 august,dupa Negative Core.

Vorbesc serios cand afirm ceea ce afirm deoarece il cunosc de cativa ani si abia anul asta "lupul" si-a aratat naravul.

 

Draga mciaulih...multumim de grija pe care ne-o porti dar cred ca e cazu sa nu mai faci atata caz de cum "uraste" Fenrir motociclistii. Omu vine sa cante la festu asta si atat si te asigur ca nimeni si nimic nu va impiedica trupa Kistvaen sa cante in seara de 6 august. Si eu sunt motociclist si sincer, am depasit periaoda in care sa pun "botu" la tot ce balaresc oamenii pe mess....tot ce se poate ca omu sa urasca motociclistii (ce-i putem face?), dar te rog sa nu mai facem atata tevatura de treaba asta....

 

Multumesc frumos!

 

Costin

OST Group International

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A spus cineva ca romanii s-au invatat cu festivale moca - posibil, dar sa ascult Negura-n Buget pe 150 de rroni, hai sa fim seriosi. Pe langa faptul ca sigur sponsorii rezolva o mare parte din cheltuieli, iar faza cu dusurile e evident penibila.

Deci? Cine vine la Wacken?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mane, una la mana, postul asta este cam...al doilea venit din partea ta la fel de "negativ" ...sigur nu vrei sa te intalnesti cu noi? ;)

 

doi la mana, Negura-n Buget a avut si are un succes enorm in afara pt ca sunt multi ca tine

 

trei la mana, faza cu dusurile trebuie putin gandita, nu a fost adresata tie :laugh:))))))

 

ma abtin despre Wacken din respect pt artisti

Mesaj completat

o alta idee, poti sa mergi la Mamaia :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti mare dreptate sa fiti nemultumiti.Nu poti sa chemi oamenii acolo in asa conditii. E o insulta!!!.E tipic ''crizei'' in care cresc preturile si taxele si scad salariile,pensiile si calitatea.adica o MINCIUNA. nu m-as mira sa vad ca e organizata de Basescu( iar formatiile vin sa cante moca pt promovare).poate e una din masurile de austeritate si asta.vor sa mai stranga ceva bani la buget!

 

 

 

Rusine, domnilor!

Editat de Che_TheUndertaker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti mare dreptate sa fiti nemultumiti.Nu poti sa chemi oamenii acolo in asa conditii. E o insulta!!!.E tipic ''crizei'' in care cresc preturile si taxele si scad salariile,pensiile si calitatea.adica o MINCIUNA. nu m-as mira sa vad ca e organizata de Basescu( iar formatiile vin sa cante moca pt promovare).poate e una din masurile de austeritate si asta.vor sa mai stranga ceva bani la buget!

 

 

 

Rusine, domnilor!

 

Rusine tie, ca vorbesti in necunostinta de cauza!!!!!! NU ma leg decat de calitate.......la ce intalnire moto de cand mergi tu la asa ceva ai avut 24 formatii pe scena, dintre care 11 din strainatate (care by the way nu vin moca, ca nu mai au nevoie de nici o promovare.....cand canti la Wacken nu cred ca mai ai nevoie de promovare)...da ma rog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rusine tie, ca vorbesti in necunostinta de cauza!!!!!! NU ma leg decat de calitate.......la ce intalnire moto de cand mergi tu la asa ceva ai avut 24 formatii pe scena, dintre care 11 din strainatate (care by the way nu vin moca, ca nu mai au nevoie de nici o promovare.....cand canti la Wacken nu cred ca mai ai nevoie de promovare)...da ma rog...

deci ai vazut ca am scris doar ca ''nu m-ar mira'' . am vrut sa exagerez putin, doar ca sa imi iasa cinismul.oricum, nu sunt demne NICI pe departe de un astfel de pret.sa fim seriosi! si hai, agata-te ca inecatul de pai, de orice chestie doar ca sa aveti cu ce ne contrazice pe noi astia care contestam ''idiotenia''.

plus ca, va si inteleg pe-astia subiectivi!

 

 

ma inclin, distrati-va voi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conditiile "suna bine" insa pretul pt. 2 persoane= 300Lei (n-ai mancat ,n-ai baut) este prohibitiv pt. omul de rand. Cu parere de rau, eu si inca vreo 20 de "frati" , nu putem veni.

Scuze, dar trebuia sa vorbesc in numele clubului nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca in spatele acestui festival se ascunde multa munca si alergatura.., sa dea Domnul sa aveti succes total in ceea ce v-ati propus.., insa.., dati-mi voie sa am mari rezerve ca totul va fi asa bine!.., nu cred ca se va inghesui lumea si imi este teama ( nu sunt ipocrit cand spun asta) ca nu va iesi deloc asa cum va inchipuiti! Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand MULT SUCCES ORGANIZATORILOR.

 

Sper ca imi dati voie sa am si eu PAREREA MEA.

Pret 150/pers , 2pers=300 + benzina , mancare, baute... nu cred ca imi mai permit sa cinstesc pe cineva cu o bere.

 

"In pretul biletului este inclusa camparea, accesul la toaletele ecologice, accesul la toate evenimentele sportive si sociale care vor fi desfasurate, accesul la zona de autografe."... hmmmm pe bune tot asta am primit si alte festivaluri la un pretz mai decent. Vad pe afis destui sponsori ; aia ce sponsorizeaza ? afisul??? pe bune , nu prea inteleg... :D

 

 

"MaiMultVerde are deja o istorie in Busteni, prin proiectul "Recycle, Raft & Race" din 2009, iar acum are din nou ocazia sa faca ce stie mai bine, protectia mediului. Participantii la festival vor fi informati despre colectarea selectiva a deseurilor si importanta acesteia, vor avea la dispozitie saci si zone amenajate si vor putea semna scrisori adresate autoritatilor prin care cer implementarea sistemului de colectare selectiva si in apropierea locuintei lor. in timpul concertului, in pauza dintre formatiile care concerteaza vor fi proiectate pe doua ecrane filme tematice cu privire la respectarea mediului inconjurator. Toate acestea activitati sunt componente ale proiectului "Viata dupa colectare" care a intrat in al doilea an de desfasurare in orasul Busteni, iar participantii la festivalul Ost Mountain Fest se inscriu, astfel, pe lista celor care vor afla ca deseurile nu sunt gunoaie, ca ele pot fi refolosite sau reciclate, nu doar aruncate. ... "

 

Foarte interesant ceea ce e scris mai sus. DAR : din ce am invatzat eu, ecologizare=voluntariat , voluntariat = pro bono, ori voi imi cereti si bani pt asta . Deci, eu vin va platesc , iar voi imi oferiti sansa sa adun gunoaiele. Waww de cand imi doream asta.

Sunt convins ca organizatia MAIMULTVERDE, are destule fonduri pt a face asa ceva , sa nu mai fim atat de naivi ...pt ecologizare sunt fonduri imense din partea UE.

Sa va dau si un exemplu despre colectarea selectiva a gunoaielor: la mine la bloc sunt tomberoane pt plastic, hartie... dar care sunt ridicate cu ACEEASI masina , in acelasi compartiment ... firma de salubrizare nu are alte masini... de` asta ne e tara... ;) si eu tre sa invatz cum e cu selectarea deseurilor?????????

 

Despre dusuri... ma abtin...

 

 

 

Mi-ar fi facut placere sa particip la acest eveniment dar ... am o piesa stricata la tiparnitza... mai luam in calcul si 25% taiati de la bugetari? sau cresterea TVA-ului, scaderea drastica a vanzarilor...

 

 

 

Inca o data MULT SUCCES !!! aveti mare nevoie. Si ma repet E DOAR PAREREA MEA !

 

VA RESPECT PENTRU CURAJUL DE CARE DATI DOVADA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad pe afis destui sponsori ; aia ce sponsorizeaza ? afisul??? pe bune , nu prea inteleg... :( [/font][/color]

 

daca te uiti mai atent pe afis o sa vezi ca sunt doar parteneri media (astia fac promovare, nu dau bani)....si nici un sponsor in afara de organizatori.....da ma rog.....

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu deja mi-am zis parerea si vreau sa va mai spun ca din Constanta or sa fie destui cei care or sa vina chiar daca nu sunt motociclisti (pacat ca nu o sa ajung si eu)

o singura problema am si anume: de ce nu este trecut pe afis GOD ca si Negura Bunget ? sunt o trupa extrem de tare :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu deja mi-am zis parerea si vreau sa va mai spun ca din Constanta or sa fie destui cei care or sa vina chiar daca nu sunt motociclisti (pacat ca nu o sa ajung si eu)

o singura problema am si anume: de ce nu este trecut pe afis GOD ca si Negura Bunget ? sunt o trupa extrem de tare :(

 

GOD nu e trecut ca si Negura Bunget dintr-un motiv foarte simplu: Negura este headliner in seara de vineri, iar GOD canta duminica unde coheadlineri sunt Eternal Teast of Sorrow si Belphegor, iar pe afis nu au fost trecute cu logo-uri decat trupele headliner...

pacat ca nu o sa vii pe vale....poate la anu...

bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recycling is gay... Negura Bunget is even more.... Ce se preda la Chopper Academy, marketingul mioritic? Dry Stone Money Extracting Skills? Cred ca eficienta va fi redusa - vor face mai putini bani decat daca puneau un maxim de 50 de lei intrarea - chestia asta cu ieftineala n-o prea inteleg romanii nicicum... E plina tara de snobi care se imprumuta la banca sa mearga in vacante exotice sau care nu ies in cluburi daca nu sunt suficient de scumpe ca sa le faca "imagine". Poate nu e cazul aici dar asa face impresia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recycling is gay... Negura Bunget is even more.... Ce se preda la Chopper Academy, marketingul mioritic? Dry Stone Money Extracting Skills? Cred ca eficienta va fi redusa - vor face mai putini bani decat daca puneau un maxim de 50 de lei intrarea - chestia asta cu ieftineala n-o prea inteleg romanii nicicum... E plina tara de snobi care se imprumuta la banca sa mearga in vacante exotice sau care nu ies in cluburi daca nu sunt suficient de scumpe ca sa le faca "imagine". Poate nu e cazul aici dar asa face impresia...

 

eu iti respect parerile, dar te rog sa studiezi un pic problema inainte de a comenta. Evenimentul asta se adreseaza unei catergorii largi de populatie, si treaba cu ieftineala ma fac ca nu o inteleg (ce-i drept am fost invatati de alte Vanghelie sa ni se dea moca....). Pt cultura ta generala afla ca afara, un eveniment ca asta are pretul unui bilet de minim 50 euro. Nu-ti convine, nu te obliga nimeni sa vii....dar tinand cont de teoria ta la Sonisphere au fost numai snobi nu la 50 euro biletu pe zi.... :( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un punct ce vedere, dar ce trupe au venit la Sonisphere? Negura Bunget ar trebui sa ne dea ei bani ca sa-i ascultam... "Afara" salariul e cam de la 800-1000 de euro in sus si poti face economii, basca o gramada de "ieftineli" care in Romania nu le vezi din cauza mentalitatii expuse mai sus - deci hai sa nu raportam preturile la venitul unui "uist" mai vechi, ca m-am cam plictisit de argumentul asta.

Faza cu ieftineala e simpla: la 30-50 de lei o sa-ti vina sa zicem 2000 de oameni, la 150 o sa-ti vina vreo suta doua. Calculul e o bucurie care nu vreau sa o rapesc nimanui...

Faza cu abonamentul e alta chestie neinspirata ca marketing: putea fi un bilet pe zi, cu 50 de lei, iar abonamentul putea fi mai ieftin vandut in avans - 100 de lei pe toate 3 zilele daca cumparai de acum 3 luni, sa zicem... Si alte chestii de astea ca "afara", daca tot povestim de occidentalisme d-astea ieftine.

Si eu iti respect parerile, dar nu sunt de acord cu ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem cei mai tari, da noi ROMANII suntem cei mai TARI

Daca pe cineva doare capul, pe noi ne doare mai tare,

Daca cineva are prieteni, noi avem prieteni si mai tari,

Daca cineva are un motor unicat, sigur va avea 1001 de probleme si nu merita, noi avem unul de serie, gasim piese suntem mai tari,

Daca unul incearca ceva, noi il descurajam pentru ca noi nu suntem capabili sa facem sau sa-l ajutam dar criticam si suntem cei mai tari.

Ne pricepem la muzica dar nu avem ureche nici cat surdul, ne pricepem la footbal, dar nu stim sa dam in mingie, stim politica dar votam numai hotii de 20 de ani, vorbim de femei frumoase si umbla 90% doar cu niste parasute bocii, buboase, strambe, schiloade si santalii, vorbim de bautura si bem numai posirca, ne pricepem la motoare, dar 90% au busit cel putin de 10 ori motorul, (apropos, motociclist este cel ce nu a avut accidente in zeci si sute de mii de km nu cel de da in toti pomii, toate gropile si toate masinile; conducerea inseamna stiinta si prevedere, nu curaj si nebunie), si ce-i cel mai important este ca daca ceva-i gratis, atunci este perfect, daca ne costa 1 leu, atunci este prea scump. VREM MOKA TOTUL .

 

Invitatia a fost pentru CEI CE DORESC SA PARTICIPE SI POT, noi facem ce putem, cum putem si sincer ne straduim sa iasa bine. Si noi am facut eforturi pentru altii, am fost alaturi de ei si vom mai fi. Indiferent daca la un festival al unui alt club unde am fost (si din respect am incercat sa onoram cu prezenta noastra, pt. ca si ei ne-au onorat cu invitatia lor) nu ne-a convenit ceva, am multumit, am tacut, am laudat partile bune si i-am incurajat. BRAVO LOR. Am invatat din greselile lor, am invatat sa fim deschisi si sa ne ajutam semenii

...DAR N-AI CU CINE…

 

Este mai simplu sa comentam si sa improscam cu noroi in semenii nostrii decat sa incercam sa-i ajutam SI ASTA PENTRU CA NU SIMTIM CA NISTE ADEVARATI MOTOCICLISTI (unii nici macar nu sunt). Este mai simplu sa dublam festivalul semenilor de care stim decat sa-l punem in alta data.

 

Motociclismul inseamna foarte multe, atat de multe incat unele nu se pot exprima in cuvinte.

 

Pacat ca aceasta comunitate moto a inceput sa se umple de hahalere, fraieri, kokalari cu motoare tari si nimic in spirit, pacat ca vad din zi in zi din ce in ce mai putini care saluta cand trec pe langa tine, pacat ca din dorinta de “a fi smecher” unii isi cumpara motoare, pacat ca unii nici macar nu stiu sa meraga-n grup, pacat ca unii dintre noi ne-am nascut in ROMANIA, alaturi de unii ca voi si ca alte milioane care nu fac decat sa critice tot, tot le pute, si ei, in rest sunt GOI, exact prercum casca ce o pun in cap. Este unul mai destept pentru ca a criticat? Este unul mai bun sau mai frumos? Are mai multi bani sau a schimbat ceva? Este unul capabil sa faca ceva mai bun in afara vorbelor?

 

Ne uitam "peste gard" la festuri internationale si vorbim laudativ…OK, BRAVO, este foarte bine, veniti cu solutii, NOI NU VREM SA NE IMBOGATIM, NOI NU VREM SA RAMANEM CU BANI, NOI VREM CEVA DEOSEBIT, vrem ceva care sa dainuie, sa fie ceva despre care sa vorbeasca strainii asa cum vorbim noi de ei iar daca am putea sa o facem GRATIS, sa fiti siguri ca asa am fi facut-o. PE NOI NU NE SPRIJINA NIMENI, ABSOLUT NIMENI, ESTE CRIZA SI TOTI VOR BANI, PE AER, PLOAIE SI PE VERDEATA, MAI MULT NICI MACAR SEMENII NOSTRII, PENTRU CA-I PREA SCUMP PENTRU EI… OK.

Daca vrem sa venim cu sotia, pipitza, sau cocota, da este scump dar la festul moto, vin motociclistii… nu "bagajul de spate" si “plapuma de noapte”.

Scuze pentru cei 3-5% care sunt familisti, stiu ca-i greu, si noua ne este uneori greu dar asta-i viata de motociclist familist, altfel n-ar mai fi frumoasa.

 

Nu sunteti obligati sa veniti, DAR nu aveti dreptul sa faceti propaganda anti, sunteti bine veniti alaturi de noi, toti cei care puteti si vreti, am fi onorati sa ne fiti alaturi DAR sa fiti motociclisti nu kokalari pe 2 roti !!!!

Aici ascultati ROCK iar acasa la chefuri si in masina MANELE…

Sunteti bineveniti si ne bucuram sa ne fiti alaturi in acele zile.

La toate petrecerile noastre am incercat sa ne multumim semenii, speram sa putem a o face si acum.

 

RESPECT pentru toti cei ce sunt motociclisti adevarati,

 

RESPECT pentru toti cei ce ne sunt alaturi fie si moral.

 

Asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Suntem cei mai tari, da noi ROMANII suntem cei mai TARI

Daca pe cineva doare capul, pe noi ne doare mai tare,

Daca cineva are prieteni, noi avem prieteni si mai tari,

Daca cineva are un motor unicat, sigur va avea 1001 de probleme si nu merita, noi avem unul de serie, gasim piese suntem mai tari,

Daca unul incearca ceva, noi il descurajam pentru ca noi nu suntem capabili sa facem sau sa-l ajutam dar criticam si suntem cei mai tari.

Ne pricepem la muzica dar nu avem ureche nici cat surdul, ne pricepem la footbal, dar nu stim sa dam in mingie, stim politica dar votam numai hotii de 20 de ani, vorbim de femei frumoase si umbla 90% doar cu niste parasute bocii, buboase, strambe, schiloade si santalii, vorbim de bautura si bem numai posirca, ne pricepem la motoare, dar 90% au busit cel putin de 10 ori motorul, (apropos, motociclist este cel ce nu a avut accidente in zeci si sute de mii de km nu cel de da in toti pomii, toate gropile si toate masinile; conducerea inseamna stiinta si prevedere, nu curaj si nebunie), si ce-i cel mai important este ca daca ceva-i gratis, atunci este perfect, daca ne costa 1 leu, atunci este prea scump. VREM MOKA TOTUL ."

 

Ca o completare:

Daca e moka, il luam si il vindem la cineva mai fraier...

Daca putem sa vindem scump ceva, il vindem si pe urma facem misto de ala care a cumparat sau a folosit serviciul...

 

Nu e vorba de propaganda, sunt cateva observatii. Sa vedem ce trupe mari de rock vin:

Shesdead - trupa romaneasca de debutanti.

Negative Core - trupa romaneasca, fosta Artillery, fosta Tarantula, tot o gasca de ilustri cvasi-necunoscuti.

Kistvaen - desi numele sugereaza piatra unui mormant nordic, trupa e tot damboviteana si tot foarte proaspata.

Concept Insomnia - trupa germana de progressive metal, care si-a lansat albumul "full-length"de debut in 2010 - nu e romaneasca, dar nici un nume consacrat inca nu are.

Funebre - trupa obscura maghiara de tribut Bathory

Hyperborea - o trupa din Bulgaria, pe a carui site in chirilica scrie "English version coming soon!" si de care nu stiu cati ati auzit mare lucru.

Negura Bunget - let's drop this subject...

 

Continuam cu ziua 2-a sau deja v-ati enervat? Well, de data asta nu e chiar asa rau. In ziua doua inafara de truputzele romanesti, vine o trupa din Croatia, Omega Lithium, care a scos un album de debut anul trecut, Dreams in Formaline a carui prim single a ajuns pe locul 4 in topul MTV Adria - varianta locala croata a MTV - si care a concertat in deschiderea unei trupe germane de folk metal la concertele acesteia din 2009; piese de rezistenta, in sfarsit ceva serios in ziua a doua sunt Ava Inferior si Einshelig. Mai vine o trupa poloneza care activeaza de 15 ani, Ashes You Live, cu cinci LP-uri in urma lor.

 

In ziua a treia inafara de falitii nostrii canta o trupa de portughezi - Gwydion, aparuti deocamdata doar in niste compilatii si Northland - exista insa doua trupe cu acest nume, una poloneza si cealalta spaniola, nu stiu despre cine va fi vorba.

 

Ce doresc organizatorii: "educarea tinerilor in spiritul eco si trezirea interesului acestora pentru protejarea naturii, a mediului inconjurator si pentru reciclare" - o fi tabara Cutezatorii sau festival de rock. Chestia cu educarea tinerilor m-a umplut de respect si m-a facut sa-mi caut urgent carnetul UTC, just in case...

Mai departe: "crearea unui brand pentru Romania, a unui eveniment socio-cultural unic, cu multiple posibilitati de divertisment si componenta educationala, a unui festival cunoscut la nivel international asa cum sunt Wacken Open Air din Germania sau Brutal Assault din Cehia". Mda, buna idee, desi e formulata in neo-limba de lemn. Cu trupe ca alea de mai sus, nici o sansa insa...

In continuare: "facilitarea comunicarii interculturale" - adica deci cum?

In acelasi stil de tabara CC al UTC: "cresterea popularitatii motociclismului si a tirului cu arcul ca sporturi si activitati de divertisment" Invitat special, probabil Marcu...

Si cireasa de pe tort, categoria "Si noi cunoastem ciupercile": "cresterea increderii ascultatorilor de muzica rock in calitatea organizarii concertelor in Romania, avand in vedere esecul festivalului Rock City Open Air, ce ar fi trebuit sa aiba loc in august 2009 la Fetesti, si a altor concerte rock/ promovarea si sustinerea unor trupe underground valoroase, altele decat numele mari invitate sa concerteze in acest an in Romania (AC DC, Metallica, Ozzy Osbourne, Rammstein, s.a.m.d.) si educarea ascultatorilor de muzica rock si nu numai in sensul acceptarii si aprecierii altor formatii decat cele promovate intens, prin resurse financiare considerabile, la nivel mondial, promovare facuta nu de putine ori pe criterii comerciale".

Pretul de 150 RON fiind total necomercial, of course.

Oamenii astia ne fac pe noi manelisti? L-as invita pe M.S.V. sa imi vada muzica din rabla mea de Mercedes Cobra din '80...

What the fuck, as zice...

 

PS: au mai aparut trupe ca Belphegor sau Eternal Tears of Sorrow, asa ca un Service Pack 2, dar fondul problemei ramane...

Editat de Darth Wraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si a altor concerte rock/ promovarea si sustinerea unor trupe underground valoroase, altele decat numele mari invitate sa concerteze in acest an in Romania (AC DC, Metallica, Ozzy Osbourne, Rammstein, s.a.m.d.) si educarea ascultatorilor de muzica rock si nu numai in sensul acceptarii si aprecierii altor formatii decat cele promovate intens, prin resurse financiare considerabile, la nivel mondial, promovare facuta nu de putine ori pe criterii comerciale".

Pretul de 150 RON fiind total necomercial, of course.

 

ma dar voua nu va e putina rusine? deloc?

 

AC/DC au cantat ani timp de 6 ani cate 300 seri/an prin mai toate cluburile din OZ si UK ca sa ajunga sa vanda albume.

Toti aia enumarati de voi au mancat paine cu ceai multa vreme pana sa ajunga unde au ajuns... d-aia inca umplu stadioanele.

 

educarea tinerilor roacheri/educarea ascultatorilor de muzica rock? gimmie a fuckin' break! stergeti-va la gura ca v-ati murdarit de rock.

 

pfff :)

 

http://www.rocktube.us/93GpFcZKdkL/Behind_...n_Festival.html

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...