Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Vad aproape in fiecare zi cate un fazer dar de fapt acum constat ca nu cunosc in afara de un amic alta persoana cu mobra ca a mea . Propun sa ne cunoastem si sa discutam despre trotineta noastra ....

 

Razvan 29 ani Bucuresti

mihai 25 ani, bucuresti

id messenger yahoo str8mihu

am un fzs 600 model 2000 si tot ce pot spune despre ea :

SHE'S LIKE A DRUG TO ME...LIKE MY OWN TYPE OF HEROIN

post-26237-1236912864_thumb.jpg

post-26237-1236912967_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am gasit baterie Exide la un tip de pe forum din Zalau , noi , la 135 Ron , cu tot cu transport duce la 155 Ron .Factura si garantie . Recomand.

 

Prin urmare sa ma prezint : proaspat posesor de Yamaha Fazer 600 din 2004 la 10000 Km. Ma bucur sa ma alatur voua , o comunitate rastransa. Eu sunt fan honda , dar am avut o problema de estetica in a alege Honda Hornet , asa ca am optat pentru Fazer.

Deocamdata am iesit doar de 2 ori cu ea la plimbare si ma pot declara destul de multumit de noua mea achizitie. Sunt fericit de ea si trist ca sunt in datorii pana in gat :friends: .

 

Ce inseamna revizie de inceput de seson ?

 

Ce service imi recomandati pentru o revizie de inceput de seson ?; inca nu o pot face singur (revizia :lol:), nu am suficienta experienta . La Dual Tour ( pipera ) mi`au cerut 3 mil , e bine , e rau ?

 

Unde as putea sa merg sa imi schimb si eu cauciucul de pe spate ? ( am deja unul nou )

 

Doamne cati soferi indiferenti am vazut in 3 ore de mers cu motorul , nu imi venea sa cred !!!!!!!

 

 

In rest de`abia astept sa vina vreme frumoasa .... :cheers:

 

Born to be wild !!!

 

 

Recomand schimbatul cauciucurilor la Autozone pe Buzesti . Au un baiat acolo care se ocupa de motoare plus ca ti le si echilibreaza ! Bafta. Cat despre revizie daca e 300lei doar mana de lucru ptr ulei si filtre e cam mult ! Daca intra si consumabillele in acest pret ( ma indoiesc ) e OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand schimbatul cauciucurilor la Autozone pe Buzesti . Au un baiat acolo care se ocupa de motoare plus ca ti le si echilibreaza ! Bafta. Cat despre revizie daca e 300lei doar mana de lucru ptr ulei si filtre e cam mult ! Daca intra si consumabillele in acest pret ( ma indoiesc ) e OK.

 

 

Am schimbat cauciucul la Elf Workshop in Popesti . Foarte profi . Recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Apelez la voi deorece nu pot sa imi dau seama ce tip de parbriz are motorul meu...m-ar interesa sa cumpar numai sticla second hand si nu stiu cam ce mi s-ar potrivi.Atasez o poza cu suportul.....astept parerea voastra....numai bine:)Va multumesc anticipat!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Apelez la voi deorece nu pot sa imi dau seama ce tip de parbriz are motorul meu...m-ar interesa sa cumpar numai sticla second hand si nu stiu cam ce mi s-ar potrivi.Atasez o poza cu suportul.....astept parerea voastra....numai bine:)Va multumesc anticipat!!!!

 

Teoretic, unul dintre astea, practic du-te cu motocicleta la o reprezentanta Yamaha (sau la orice magazin moto care vinde accesorii pt moto) si sigur ai sa gasesti ce-ti trebuie.

 

Florin-V are un parbriz pe al lui FZ6N, cand intra pe aici o sa-ti dea el mai multe detalii de care e.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic, unul dintre astea, practic du-te cu motocicleta la o reprezentanta Yamaha (sau la orice magazin moto care vinde accesorii pt moto) si sigur ai sa gasesti ce-ti trebuie.

 

Florin-V are un parbriz pe al lui FZ6N, cand intra pe aici o sa-ti dea el mai multe detalii de care e.

Multumesc pentru raspuns:)!o zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar potrivi la suportul meu??daca asa pune o poza cu el.Mersi mult:)

 

Sunt sanse mari sa se pupe. Sper doar sa nu fi facut astia glume proaste si sa faca mai multe tipuri de prinderi ale parbrizului. Teoretic ar cam trebui sa fie toate la fel, dar stii cum e vorba aia, practica ne omoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sanse mari sa se pupe. Sper doar sa nu fi facut astia glume proaste si sa faca mai multe tipuri de prinderi ale parbrizului. Teoretic ar cam trebui sa fie toate la fel, dar stii cum e vorba aia, practica ne omoara.

la ala original am vaz ca suportul e drept...la mine e curbat in partea superioara....si sigur nu se potriveste....am cautat pe net si nu pot sa imi dau seama care s-ar potrivi:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ala original am vaz ca suportul e drept...la mine e curbat in partea superioara....si sigur nu se potriveste....am cautat pe net si nu pot sa imi dau seama care s-ar potrivi:(

 

Salut si scuze te intarziere......el meu este de la E-max 130 euro cu tot cu suporti, care evident sunt curbati.

Daca ar fi drept nu prea vad cum ar putea fi montat tinand cont de faptul ca trebuie ocolit putin ceasul de bord.

 

Poate facem o intalnire pe la sfarsitul luni asteia, knd se mai incalzeste

POXSESRI DEFZ-URI

 

Uit aici si sa nu uiti de ea !!!! /index.php?showtopic=228709

 

 

Prin urmare sa ma prezint : proaspat posesor de Yamaha Fazer 600 din 2004 la 10000 Km. Ma bucur sa ma alatur voua , o comunitate rastransa. Eu sunt fan honda , dar am avut o problema de estetica in a alege Honda Hornet , asa ca am optat pentru Fazer.

Deocamdata am iesit doar de 2 ori cu ea la plimbare si ma pot declara destul de multumit de noua mea achizitie. Sunt fericit de ea si trist ca sunt in datorii pana in gat :blink: .

 

Te asteptam si pe tine......../index.php?showtopic=228709

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si scuze te intarziere......el meu este de la E-max 130 euro cu tot cu suporti, care evident sunt curbati.

Daca ar fi drept nu prea vad cum ar putea fi montat tinand cont de faptul ca trebuie ocolit putin ceasul de bord. O poza mai jos...

 

 

nanuk012-2.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urma unui discutii, anuntul cu prima intalnire de pe anul acesta al FZ-ristilor pica pe mine :blink:

 

Joi 26.03.2009, posesorii de FZ-uri sunt asteptati incepand cu ora 18:00, la Academia Militara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urma unui discutii, anuntul cu prima intalnire de pe anul acesta al FZ-ristilor pica pe mine :blink:

 

Joi 26.03.2009, posesorii de FZ-uri sunt asteptati incepand cu ora 18:00, la Academia Militara.

 

Prezent. Poate pana atunci reusesc sa spal Cerbul, sa va prezint modificarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urma unui discutii, anuntul cu prima intalnire de pe anul acesta al FZ-ristilor pica pe mine :blink:

 

Joi 26.03.2009, posesorii de FZ-uri sunt asteptati incepand cu ora 18:00, la Academia Militara.

 

Discutii ????? Cu cine????? Domne revolutie, revolutie dar sa stim si noi, nu???? Oricum in fiecare joi ne vedeam acolo !!!!!

 

Prezent. Poate pana atunci reusesc sa spal Cerbul, sa va prezint modificarile.

Ce sa mai speli frate ca uite ce-i afara !!!!!!!! In conditiile astea cred ca ne vedem in aprilie

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutii ????? Cu cine????? Domne revolutie, revolutie dar sa stim si noi, nu???? Oricum in fiecare joi ne vedeam acolo !!!!!

 

 

Ce sa mai speli frate ca uite ce-i afara !!!!!!!! In conditiile astea cred ca ne vedem in aprilie

 

Cu mine vorbea, am dat niste spamuri la grupul de Fazeristi ... si i-am zis ca are oroarea de a face prima strigare pe anul asta :blink:

Pe tine te-am omis intentionat ca tu deja semnasei de prezenta.

 

Mai devreme era naspa afara, acum vad ca a iesit soarele si incepe sa se usuce. Conform accuweather cica maine o sa fie mai cald ca azi si nu o sa mai ploua deloc. Azi n-am venit cu motorul la munca, desi acum imi pare rau.

Haideti mai repede cu incalzirea aia globala!!!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De discutat s-a discutat cu mine ca de anul asta eu sunt seful la academie :blink:

 

Va reamintesc ca eu am fost prezent la toate intilnirile din acest an (de confirmat poate sa cnfirme NASU caci eu l-am convocat la intrunire dar oasele lui obosite nu servesc vreme rece ) ..............voi unde erati ???????????

 

Asa ca daca nu-mi cumpar curind Fazerul ala de 1000 o sa aveti la intruniri tot o KATANA . ;)

 

NE VEDEM JOI >>>NE VEDEM JOI >>>>>

Editat de Cristifrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va reamintesc ca eu am fost prezent la toate intilnirile din acest an (de confirmat poate sa cnfirme NASU caci eu l-am convocat la intrunire dar oasele lui obosite nu servesc vreme rece ) ..............voi unde erati ???????????

Corect, asa estea anul asta preia stafeta !!!! Aia cu oasele ...mare adevar graiesti :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de doua saptamani merg. Mai am inca doi baieti in lista de mess care merg zi de zi cu ele dinaintea mea. Aseara am mai vazut pe Iuliu Maniu un baiat cu un FZS1000, B-01-FZS. N-am apucat sa-l opresc sa-i zic de intalnire, am facut stanga pe Lujerului si el s-a dus inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine, imi cer scuze de greseala gramaticala, nu era unui, ci unei discutii. Si da discutia a avut loc cu MH ;)

 

Ne videm maine deci decat, la locul faptei. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nici noi, atunci cine?!?!?!

 

Bai nene, bine arata Triumphul ala. Data viitoare nu-l mai chemati pe baiat, ca-mi fac nervi, si-mi ies fire de par albe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...