Sari la conținut

3 Doamne si toti 4


Postări Recomandate

We trecut a fost momentul primei ture adevarate pt mine .

Asta inseamna multi km , stat la cort si bagajele implicite . Asa ca mi-am pus sidecase-urile si topcase-ul pe mobra si am plecat .

Destinatia manastirea Rila in muntii Rila Bulgaria .

Plecare vineri seara cu prima noapte dormita pe langa Veliko ; urmand ca de abia a 2-a zi sambata sa ajungem la Rila unde oricum am ajuns nopatea dupa niste reprize de ploaie , grindina si vant de ne dadea jos de pe mobre.

A doua zi a urmat intoarcerea in viteza spre Ro si pt ca aveam mult de mers am folosit cu incredere autostrazile bulgarilor pe care le evitasem pana atunci .

 

 

Initial vroiam sa scriu un RT mai detaliat dar pt ca printre noi a fost cineva care scrie muuult mai bine decat mine ma limitez la atat si pun si linkul unde gasiti povestea acestei ture :

 

http://kalisiss.blogspot.com/

 

Momentan nu e completa dar va fi cu tot cu fotografii .

 

 

Asfalt uscat si ture faine tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant.

 

Pe forumul asta eu puteri prea mari n-am, insa e regretabil ca unii prefera sa posteze imagini si impresii din calatorii pe site-uri externe, ca sa nu mai vorbesc de bloguri personale... :cheers:

In curand o sa vedem link-uri catre site-uri personale cu recleme, de genu: " am fost in tara X, dar vand si termopane pt cine-i interesat".

 

Intr-adevar, poate forumul merge greu, se incarca greu, insa ar fi bine ca impresiile sa stea si aici, nu numai pe bloguri personale, picassa, etc.

E o consideratie personala si o rugaminte totodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca eu nu am reusit sa urc nici o poza pe forumul asta iar Kali cu mare greutate a reusit sa urce una ai putea sa intelegi .

Plus ca imi plac astia care sunt specializati pe critica ....la maxim .

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca eu nu am reusit sa urc nici o poza pe forumul asta iar Kali cu mare greutate a reusit sa urce una ai putea sa intelegi .

Plus ca imi plac astia care sunt specializati pe critica ....la maxim .

Nu ati putut urca poze pentru ca formatul e prea mare, de aceea. Un resize ar rezolva problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti da si voi ceva detalii despre traseu, sau un traseu pe GPS ? Sunt tare curios cum ati ajuns din Veliko in Rila fara sa o luati pe autostrada. Poate imi mai vin idei de trasee in zona.

Si pentru locul de cort de la Veliko o pozitie sau o explicatie cum se ajunge acolo ? Poza aia cu valea vazuta de sus m-a dat gata. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...