Sari la conținut

600 RR 2005 overheating


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa fie vb de asta? oricum,dilatarea nu se observa nici la moto nici la auto...vasul de expansiune e aproape plin,la semnul de maxim.

 

Deci tu chiar nu intelegi...

 

Un exemplu de urmat :

 

Pune intr-un ibric apa normala de la chiuveta. Pune asa de mult incat sa ai un deget mic pana la plin ochi. Pune pe foc si lasa pana la fierbere. Explica-mi de ce iti da pe afara fix inainte de punctul de fierbere ( deci nu scoate bulbuci ) :ok: .

 

Exemplificare placuta.

 

Iti zic eu sigur ca lichidul de racire de la orice motor va creste in vas cand motorul este incins.

 

P.S. Ca tot nu intelegi si nu stii - scuza-ma ca ti-o spun in fata : mai du-te pe la scoala, se pare ca ai lipsit la orele alea.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine,se dilata,dar eu unul nu am obsevat.... ma dau batut...in privinta scolii e cam tarziu pentru mine,cand eram mic scoala s-a renovat,apoi au intrat profesorii in greva si fizica am facut-o cu femeia de serviciu. :blbl: ..lasa ca ma documentez aici pe forum... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe canicula. La circuit unde motorul e fortat aproape 100% temperatura trece rar de 95grd.

 

Depinde si de motor. R1 09 statea ieri, pe Siriu, la 102. Pana m-a prins torentiala cu grindina si s-a racit pana pe la 70 :ok:

Ah, mai conteaza si daca ai sau nu catalizator si finalele stoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si de motor. R1 09 statea ieri, pe Siriu, la 102. Pana m-a prins torentiala cu grindina si s-a racit pana pe la 70 :ok:

Ah, mai conteaza si daca ai sau nu catalizator si finalele stoc.

 

Fara caterinca, da-i si tu un pic mai tare si nu o sa se mai incinga atit

. La circuit cind te hotarasti sa iesi de pe pista, ai viteza mare, temp e maxim 95. Cum intri pe bretea reduci mult, intri in zona boxelor, 60/h, ajungi la cort, boxa si ai surpriza sa fie 105grd.Ideea e ca moto e proiectata sa functioneze bine la un raport optim intre turatie si viteza de deplasare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...