Sari la conținut

sfaturi gsxr 1000 sau 750


sergiu_gsxr
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

;) Todea...eu cand i-am spus asta m-am bazat pe lucruri verificate, nu din auzite sau presupuneri! La clasa 1000 am mers cu GSXR K2 si K5(diferenta enorma intre ele), CBR 1000 RR 04 si cam tot ce este la 900 si R1 2001 si 2005! deci...cam stiu ce vorbesc! Am prieteni cu care ma "dau" zilnic si in afara cuplul diferit la ture inalte nu prea sunt diferente sesizabile pe strada! In schimb pe plansa medie...nu au nicio sansa, asa cum...este diferenta foarte mica intre 750 si 600 pe drumuri foarte virajate! DAR...eu vosrbesc strict de strada!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sustin ;)

750'le este cel mai echilibrat motor

Si eu am spus asta....nu stiu daca ai citit tot dar si eu am avut unu de 750.....intradevar..este cel mai bun motor,are performante apropiate de miar...atata tot ce e in - la el ca nu se aseaza ATAT de usor ca miaru....atata TOT....ASFALT USCAT!!!

Mesaj completat

:D Todea...eu cand i-am spus asta m-am bazat pe lucruri verificate, nu din auzite sau presupuneri! La clasa 1000 am mers cu GSXR K2 si K5(diferenta enorma intre ele), CBR 1000 RR 04 si cam tot ce este la 900 si R1 2001 si 2005! deci...cam stiu ce vorbesc! Am prieteni cu care ma "dau" zilnic si in afara cuplul diferit la ture inalte nu prea sunt diferente sesizabile pe strada! In schimb pe plansa medie...nu au nicio sansa, asa cum...este diferenta foarte mica intre 750 si 600 pe drumuri foarte virajate! DAR...eu vosrbesc strict de strada!

Acum o dai la intors???Ca tu ai zis strict stradal???:))si daca esti pe circuit si inafara lui pe curbe MIARU sta mult mai bn......ASFALT USCAT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Si eu am spus asta....nu stiu daca ai citit tot dar si eu am avut unu de 750.....intradevar..este cel mai bun motor,are performante apropiate de miar...atata tot ce e in - la el ca nu se aseaza ATAT de usor ca miaru....atata TOT....ASFALT USCAT!!!

Mesaj completat

 

Acum o dai la intors???Ca tu ai zis strict stradal???;))si daca esti pe circuit si inafara lui pe curbe MIARU sta mult mai bn......ASFALT USCAT!!!

 

 

sta pe dracu'. sunt curios cate gume pereche noi ai schimbat pe motoare. si pe 750 si pe 1000. eu sunt sigur ca nici una. dealtfel banuiesc ca n-ai idee ce gume ai avut pe 750 si probabil nu stii ce ai nici pe 1000 si diferentele dintre ele. sa nu mai vorbesc de setarile suspensiilor...

Editat de stress_L&P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRATE CARE EJTI U CUNOSCATORU NR1......MAI EXPLIC DEGEABA.....CAND AI SA AI SI U MIAR ATUNCI MAI VB SI O SA VEZI DIFERNTELE PE CURBE INTRE ELE......PANA ATUNCI SHUUUUU......ASFALT USCAT

sustin alaturi de restul ce ceea ce ai scris e total eronat.Am mers pe mai multe motoare de 600cc si de 1000cc si pe curbe ca de ele era vorba nu se pot compara.600ele il apleci mai usor, clar! Poate daca vorbim de un ZZR 600cc in comparatie cu un k10 1000cc asa sunt sanse mari k10ele sa fie mai usor de inclinat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...