Sari la conținut

Placute Spate


Postări Recomandate

eu ma gindesc acum la 4 explicatii :

- 1 . fostul proprietar a upgradat frinele pe spate si nu se mai potrivesc alea orginiale.

- 2 . baza de date a celor de la federal mogul e proasta.

- 3 . mecanicu bause prea multe beri cind s-a uitat la ele

- 4 . tu nu ai aprilia pegaso 650 din 99 , ci alta motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

mi am luat placute spate pt.pegaso si cica nu se potrivesc.sunt ferodo cod:fdb2005p.stie cineva daca acesta este codul corect?aprilia pegaso '99.

 

multumesc

 

Salutare

 

Eu am pegaso 98, ca al tau si la fel am patit. Am comandat placute frana spate marca Ferodo si surpriza... cand am ajuns acasa si am vrut sa le montez nu se potriveau. M-am intors la magazin cu placutele originale am consultat catalogul de la Ferodo si am constatat ca imi trebuie placute de Pegaso 2.

 

Cu sigurata s-a strecurat o eroare in catalogul lor. Daca si tu ai patit la fel m-am convins.

E mica probabilitatea ca amandoi sa avem etrierul schimbat cu unul de pegaso 2.

 

Cand comanzi placute frana spate de la Ferodo sa comanzi pt. modelul Pegaso 2.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Eu am pegaso 98, ca al tau si la fel am patit. Am comandat placute frana spate marca Ferodo si surpriza... cand am ajuns acasa si am vrut sa le montez nu se potriveau. M-am intors la magazin cu placutele originale am consultat catalogul de la Ferodo si am constatat ca imi trebuie placute de Pegaso 2.

 

Cu sigurata s-a strecurat o eroare in catalogul lor. Daca si tu ai patit la fel m-am convins.

E mica probabilitatea ca amandoi sa avem etrierul schimbat cu unul de pegaso 2.

 

Cand comanzi placute frana spate de la Ferodo sa comanzi pt. modelul Pegaso 2.

 

Bafta

 

Baga o poza cu ele te rog. Daca-mi vin bine poate ti le iau eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze nu pot baga ca nu am. O sa incerc sa pozez placutele originale si sa le pun aici ca sa-ti faci o idee. Inca ceva... cred ca ai inteles gresit, eu nu ma ocup de comert, dar sigur te pot indruma sa iei placute potrivite.

 

Poze placute spate Brembo originale:

post-6735-1156421191_thumb.jpg post-6735-1156421211_thumb.jpg

 

Diferenta la Ferodo este ca nu au acele lamele de tabla (vezi poza 1), dar se potrivesc si functioneaza perfect si fara.

 

Daca comanzi placute spate marca Ferodo, ia aminte si comanda pt. Pegaso 2. Se potrivesc manusa. :ok:

Editat de CazyRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze nu pot baga ca nu am. O sa incerc sa pozez placutele originale si sa le pun aici ca sa-ti faci o idee. Inca ceva... cred ca ai inteles gresit, eu nu ma ocup de comert, dar sigur te pot indruma sa iei placute potrivite.

 

Poze placute spate Brembo originale:

post-6735-1156421191_thumb.jpg post-6735-1156421211_thumb.jpg

 

Diferenta la Ferodo este ca nu au acele lamele de tabla (vezi poza 1), dar se potrivesc si functioneaza perfect si fara.

 

Daca comanzi placute spate marca Ferodo, ia aminte si comanda pt. Pegaso 2. Se potrivesc manusa. :ok:

 

Te intrebam in ideea ca nu se potrivesc la tine...si le luam eu daca erau bune. Lasa-mi si mie te rog o adresa de unde le-ai luat tu ptr. ca tre' sa le schimb. Tu la ce bani le-ai gasit? D'astea am si eu pe spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...