Sari la conținut

Am Nevoie De Ajutor Pt Transport Scuter


amirc
 Share

Postări Recomandate

Daca cunoasteti pe cineva sau vreo firma de care stiti sa fie serioasa si sa nu ma lase falit as dori sa postati cat de curand pt ca am gasit un scuter tare in Braila dar nu stiou cum sa il aduc in Brasov. Banuiesc ca pe tren nu am nici o sansa :smoke: .

 

Mersi mult si scuze celor neinteresati. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa cauti prin 'Pagini aurii' la categoria transport marfa. de preferat ar fi sa gasesti o dacie papuc, sau un microbus, ca astea merg mai ieftin decat camioanele.

plata se face la kilometru, si se face pe dus intros... nu numai brasov-braila, ci si braila-brasov.

 

stiu pe cineva care are o firma de transport marfuri diverse, cu camioane 3,5 pana in 5 tone... 1,2 - 1,5 lei/km... dar dupa cum ti-am mai spus... merita sa cauti o masina mai mica...

 

p.s. incearca si la taximetristii care lucreaza pe dacii papuc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult, dar problema e ca am incercat sa fac o treba cu CFR-ul dar am inteles ca ei nu mai au vagon special pt marfa ,s-a desfiintat sau asa ceva, eventual sa vorbesc(MITA) cu nasul sau mecanicul sa imi dea voie dar cineva mi-a zis ca daca vine un supra control mi-l poate confisca sau sa ma dea jos la prima statie. Sa zicem ca ma hotarasc sa il duc cu trenul si imi asum riscurile cam cat credeti ca ar trebui sa dau (adica sa mituiesc) in total pt toata treaba asta ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu te urci tu pe scuter?Am un prieten care acum doi ani a venit de la Braila la Brasov la intrunire cu scuterul si cu o pasagera.Au facut 11 ore pt ca au plecat cu grupul de comuniste care se stricau pe rand sau cate doua o data.Te costa 250000 benzina, in 6 ore esti acasa si te alegi si cu un drum mai serios la activ.Cu scuterul de 50 nu am facut mai mult de 100 de km pt ca nu am avut unde, dar inainte am avut o Gilera Runner de 180 cu care am fost la Bucuresti, Bacau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o idee insa ma gandesc ca se poate uza foarte mult la un drum asa lung mai ales ca e second. Insa in caz de tot nu gassc o varianta mai ieftina asa o sa fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Imi pare rau de post asa tarziu dar abia acum m-am intors de la Cheia. Precum am vb la telefon am calculat cati km si cat costa drumul pentru tine si anume ~650 km * 0,50 RON = 325 RON.

 

post-2690-1154041639_thumb.jpg

 

Cam atat pot sa te ajut, daca e ok, da-mi un telefon si stabilim si restul detaliilor.

 

 

drum bun

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi foarte mult e cea mai buna oferta pe care ma vazu-to pana acum faza e ca deja am pierdut prea mult timp si tipu a dat scuteru. Daca apare ceva oferte noi cred ca tot la tine o sa apelez. Mersi mult de deranj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...