Sari la conținut

motor 125


Postări Recomandate

http://www.bikez.com/motorcycles/sachs_xtc-r_125_2000.php

Omul ori minte ori mananca.... pentru ca setul original scoate 15 cai iar cel de 170 nu are cum sa ajunga la "vreo 40 de caluti".

Motor in 2 timpi,viata scurta care de acum va fi si mai scurta din cauza setului de 170 cc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Da.

 

 

 

ÂŞi acum ai să sari de poponeata repede să zici că nu-i aÂşa :D

Pai nu e asa :laugh: sau cel putin nu avem de unde sti ca e asa , in Romania nimeni nu si-a pus kituri de-astea la united si cu tot ceea ce mai trebe pe langa kituri asa ca nu mai spuneti voi lucruri de'astea daca nu va bazati pe nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu e asa :laugh: sau cel putin nu avem de unde sti ca e asa , in Romania nimeni nu si-a pus kituri de-astea la united si cu tot ceea ce mai trebe pe langa kituri asa ca nu mai spuneti voi lucruri de'astea daca nu va bazati pe nimic.

Hai bă mă laÂşi cu treburi deastea de roboți.

 

Ce pwla mea fac ăia de la united de ai impresia că ține mai mult setul? Îi fac slujbe, pun lumânări?

 

Cu kituri de "190" Âştiu destui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Setul de 170 dezvolta mai multa putere dar dezechilibreaza ambielajul pentru ca pistonul e mai greu,rezulta un motor care trepideaza rau si se uzeaza rapid.

Eu ce am spus prietene mai sus?Tine la fel de mult daca nu si mai mult daca este facut cum trebuie , schimbat placi si arcuri ambreiaj , biela , carb mai mare , aer mai mult sau filtru de aer sport si o galerie sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Astea sunt deja fabulații.

AÂşteaptă Âşi tu până devii mai mecanic Âşi după aia trage concluzii.

Ok astept , dar pana atunci nu mai tragi nici tu concluzii da? :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...