Sari la conținut

Brno Motogp + Un Tur Prin Europa Inainte (5-24 August)


zaradi99
 Share

Postări Recomandate

vreau sa merg cu motoreta la Brno la Motogp, care e in perioada 18-20 august. gasca e formata din 1 (una) persoana solo si fara insotitor. o sa plec cu mult inainte, incepand cu 5 august, cu urmatoarele statii:

buc-arad

arad-viena

viena-salzburg

salzburg-lienz (prin Grossglocknerstasse, un fel de transfagarasan al lor de vreo 180 km, care trece muntii pe la 3000+ altitudine, deschis doar vara. am auzit ca e superb ca peisaj, traseu, curbe)

lienz-venetia

venetia-milano

milano-innsbruck

innsbruck-praga

praga-brno

brno-viena

viena-arad

arad-buc

inseamna 4600 km.

o sa stau cate o zi in salzburg, venetia, milano, praga si toate cele 3 zile in brno la motogp.

dupa Brno o iau usurel spre casa, astfel incat sa ajung cel tarziu joi, 24 august.

merg cu cortul, am verificat si sunt campinguri in toate orasele prin care trec.

daca mai gasesc macar unul care sa fie interesat de tura asta, astept cu maxim interes.

toate bune

Editat de zaradi99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa merg cu motoreta la Brno la Motogp, care e in perioada 18-20 august. gasca e formata din 1 (una) persoana solo si fara insotitor. o sa plec cu mult inainte, incepand cu 5 august, cu urmatoarele statii:

buc-arad

arad-viena

viena-salzburg

salzburg-lienz (prin Grossglocknerstasse, un fel de transfagarasan al lor de vreo 180 km, care trece muntii pe la 3000+ altitudine, deschis doar vara. am auzit ca e superb ca peisaj, traseu, curbe)

lienz-venetia

venetia-milano

milano-innsbruck

innsbruck-praga

praga-brno

brno-viena

viena-arad

arad-buc

inseamna 4600 km.

o sa stau cate o zi in salzburg, venetia, milano, praga si toate cele 3 zile in brno la motogp.

dupa Brno o iau usurel spre casa, astfel incat sa ajung cel tarziu joi, 24 august.

merg cu cortul, am verificat si sunt campinguri in toate orasele prin care trec.

daca mai gasesc macar unul care sa fie interesat de tura asta, astept cu maxim interes.

toate bune

 

Salut

La un asemenea drum(de lung) iti sugerez ori sa mergi cu cineva cu care ai mai mers si va stiti metehnele si "problemele" fiecaruia(si le acceptati) ori mai bine mergi singur.Sau si mai bine cu sotia/prietena.Probabilitatea sa apara diverse disensiuni e maxima si risti sa-ti strici concediul.

Bafta si drum bun!

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai gasesc macar unul care sa fie interesat de tura asta, astept cu maxim interes.

toate bune

zici ceva si pare organizat ce zici...m-as baga...nu-s cu multa exp moto dar nici cu mofturi.nu iau pasageri si nu merg tare ca al meu dakar zdruncina peste 120. singur nu ma incumet la asa tura si ma bate gandul. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

planul e facut, nu am modificat nimic din ce scrie mai sus.

eu ma calculasem la 140-150 viteza medie (unde permite si drumul, normal), dar merg si cu 120 ca nu ma grabesc.

hotaraste-te si anunta-ma.

toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Brno suntem noi, adica subsemnata+ husband (Smeagol). :cheers:

Va asteptam la o tzuica minerala si la ceva discutii despre motoare, evident :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: lasa-ti si voi un nr de telefon in cazul asta. o tzuica minerala nu pot refuza niciodata. al meu este 0740110911

 

voi v-ati luat deja bilete la motogp sau le luati de acolo (in ziua in care incepe)?

Editat de zaradi99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+420608215381

n-avem nevoie de bilete

romanii gasit loc secret unde nu trebuie bilet ca sa intrat

:burnout:

Tocmai a transmis de la fatza locului Osama bin Laden :D :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+420608215381

n-avem nevoie de bilete

romanii gasit loc secret unde nu trebuie bilet ca sa intrat

:crack:

 

 

Nu gasiti si un loc secret de unde sa le sutiti la aia motoarele si sa-mi trimiti si mie 1? :burnout: :burnout: :D :cheers:

Editat de remijaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasiti si un loc secret de unde sa le sutiti la aia motoarele si sa-mi trimiti si mie 1? :burnout: :crack: :D :cheers:

Inca lucram la aspectul asta :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma parasesti? :burnout:

 

nu bre, te pastrez si pe tine, dar sunt tarf, imi mai fac si alti prieteni cei mai buni.

 

+420608215381

n-avem nevoie de bilete

romanii gasit loc secret unde nu trebuie bilet ca sa intrat

:burnout:

 

acum serios, pot sa intru si eu cu voi pe poarta magica?

eu vreau sa pun cortul acolo pe circuit. pot sa pun cortul si sa intru moca dupa aceea? :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la cort pe circuit nush ce sa zic :cheers:

probabil au loc special amenajat langa

ia hoalbate tu aici http://www.automotodrombrno.cz/?ln=1

 

m-am uitat pe acolo, pe acolo sunt campinguri in zona. mi-a spus un prieten care a mai fost la brno la motogp ca sunt locuri amenajate pt cort in jurul circuitului. oricum, cu asta ma descurc, nu-i bai. o sa ajung acolo de joi, si am tot timpul sa vad care e treaba cu camparea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu plec la brno, dar pe 17 aug dimineata, asa ca poate ne vedem acolo! 0744549334 :crack:

 

Daca intentionezi sa iesi din tara pe la Oradea, poate ne lipim si noi (eu si sotia) din Turda.

Cum ramane insa cu biletele? Ca, din cate observ, perioada de pre-sales s-a cam incheiat, iar acolo, la casele de bilete se vand numai pana in 17.08, seara. Ceea ce inseamna ca vineri seara, o sa se gaseasca ceva romanasi de treaba sa ia pielea de pe noi. Cum am putea rezolva? Ai vreo idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intentionezi sa iesi din tara pe la Oradea, poate ne lipim si noi (eu si sotia) din Turda.

Cum ramane insa cu biletele? Ca, din cate observ, perioada de pre-sales s-a cam incheiat, iar acolo, la casele de bilete se vand numai pana in 17.08, seara. Ceea ce inseamna ca vineri seara, o sa se gaseasca ceva romanasi de treaba sa ia pielea de pe noi. Cum am putea rezolva? Ai vreo idee?

 

 

insinuezi ceva fratzica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa ies din tara pe la arad, iar biletele le-am rezervat din primavara, la fel si cazarea!

 

Noi o sa o luam pe la Oradea- Vama Bors. Probabil ca o sa ne vedem acolo.

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...