Sari la conținut

Intrunirea Blues Riders Gheorgheni


Ender
 Share

Postări Recomandate

Intrunirea Blues Riders din Gheorgheni se va tine la data de 15-18 iulie 2010! Locatia este cea de anul trecut, Campingul Medina Tours din Borzont, la 14 km de Gheorgheni catre Sovata(Praid)Este a 20-a editie din 1990 incoace.Va asteptam cu drag!

Cu stima Endre presedintele clubului.

Va urez asfalt uscat si inca 20 de sezoane de acum inainte, fara accidente!

Mesaj completat

La data de 15 campingul (si noi)va asteapta pe cei care vor veni joia.O sa fie mincare si bautura posibilitate de cazare.Seara vor cinta formatiile Quatrock, Haverock- Suseni,The Harriers - Tg. Mures

Mesaj completat

Intrunirea Blues Riders din Gheorgheni se va tine la data de 15-18 iulie 2010! Locatia este cea de anul trecut, Campingul Medina Tours din Borzont, la 14 km de Gheorgheni catre Sovata(Praid)Este a 20-a editie din 1990 incoace.Va asteptam cu drag!

Cu stima Endre presedintele clubului.

Va urez asfalt uscat si inca 20 de sezoane de acum inainte, fara accidente!

Mesaj completat

La data de 15 campingul (si noi)va asteapta pe cei care vor veni joia.O sa fie mincare si bautura posibilitate de cazare.Seara vor cinta formatiile Quatrock, Haverock- Suseni,The Harriers - Tg. Mures

La data de 15 campingul (si noi)va asteapta pe cei care vor veni joia.O sa fie mincare si bautura posibilitate de cazare.Seara vor cinta formatiile Quatrock, Haverock- Suseni,The Harriers - Tg. Mures

post-3938-1277626364_thumb.jpg

post-3938-1277735269_thumb.jpg

post-3938-1277735613_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunirea Blues Riders din Gheorgheni se va tine la data de 15-18 iulie 2010! Locatia este cea de anul trecut, Campingul Medina Tours din Borzont, la 14 km de Gheorgheni catre Sovata(Praid)Este a 20-a editie din 1990 incoace.Va asteptam cu drag!

Cu stima Endre presedintele clubului.

Va urez asfalt uscat si inca 20 de sezoane de acum inainte, fara accidente!

Mesaj completat

La data de 15 campingul (si noi)va asteapta pe cei care vor veni joia.O sa fie mincare si bautura posibilitate de cazare.Seara vor cinta formatiile Quatrock, Haverock- Suseni,The Harriers - Tg. Mures

Mesaj completat

 

La data de 15 campingul (si noi)va asteapta pe cei care vor veni joia.O sa fie mincare si bautura posibilitate de cazare.Seara vor cinta formatiile Quatrock, Haverock- Suseni,The Harriers - Tg. Mures

 

ÂŞefu' ceva despre programul pentru vineri-sâmbătă?..... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞefu' ceva despre programul pentru vineri-sâmbătă?..... ;)

Vineri de la ora 17 va fii parada din centrul Gheorgheniului(Casa de Cultura)Seara vor cinta formatiile Kip Project, Romania AB/CD (AC/DC tribute band)din Ungaria, si Zold Kereszt Rock Band tot din Ungaria.

post-3938-1278269109_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog comercianții care vin cu dozatoare de bere,să-Âşi amplaseze buteliile cu CO2 în loc cât mai ferit

greu accesibil pentru clienți... :laugh: Prietenii Âştiu de ce!! ;)

Ce se intampla acolo? "Dacul" Attila o sa le parleasca cu toba sau ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Complicat...Hai la întrunire Âşi afli povestea :laugh:

Poate ajung, ideea era ca pe vremea dinainte de '90 circula o anecdota ca seful statului s-ar fi dus prin secuime si ar fi ridicat un pionier in maini si l-ar fi intrebat "Cum te cheama pui de dac?" si ala a raspuns "Attila". Eu am intalnit anul trecut la o intrunire in (langa) Piatra Neamt un motociclist care era din Gheorgheni (cu o motocicleta cam ca a mea, dar visinie) si se prezenta ca "Attila, pui de dac", care a facut o gramada de pacanituri din toba, asa ca de aia intrebam daca ala e vinovatul pentru parlit tuburile de la bere ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ajung, ideea era ca pe vremea dinainte de '90 circula o anecdota ca seful statului s-ar fi dus prin secuime si ar fi ridicat un pionier in maini si l-ar fi intrebat "Cum te cheama pui de dac?" si ala a raspuns "Attila". Eu am intalnit anul trecut la o intrunire in (langa) Piatra Neamt un motociclist care era din Gheorgheni (cu o motocicleta cam ca a mea, dar visinie) si se prezenta ca "Attila, pui de dac", care a facut o gramada de pacanituri din toba, asa ca de aia intrebam daca ala e vinovatul pentru parlit tuburile de la bere :laugh:

Salut cunosc poanta, nu-imi dau seama cine era respectivul de anul trecut dar baiat cu tupeu nu?

Insa Simbata 17 o sa avem mincare pe gratis, multe concursuri premiate serios, si tombola motocicleta de teren nou-nout. Seara concerte cu formatiile Damned, Moby Dick, Cyfer, si Black Diamond.

Cazari in incinta mai am la pensiune camere cu 2 paturi (3 stele) 30 de eur/zi/camera, sau in apropiere la alte pensiuni, la preturi similare.

Va astept distractia este garantata

cu stima Endre 0755013026

Mesaj completat

Rog comercianții care vin cu dozatoare de bere,să-Âşi amplaseze buteliile cu CO2 în loc cât mai ferit

greu accesibil pentru clienți... :( Prietenii Âştiu de ce!! :)

Clientul respectiv a cam cazut nitel de pe banca si a vrut sa escaladeze inapoi pe banca cu ajutorul furtunului CO2, folosind drept coarda. Conexiunea buteliei a cedat brusc cu o bubuitura mare urmat de un suierat infricosator. Se mai implinta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce conditii sunt pentru camping? Exista un camping propriu-zis sau doar un loc de pus cortul si dupa aia vezi tu ce si cum cu spalatul pe maini si cu buda?
E un camping destul de fain, a fost construit intre 2008 si 2009 anul trecut a fost inaugurat, iar locul pentru pus cortul e frumos intretinut si locul e drept.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un camping destul de fain, a fost construit intre 2008 si 2009 anul trecut a fost inaugurat, iar locul pentru pus cortul e frumos intretinut si locul e drept.

Asat e OK.

In rest cum e la voi cu plimbatul cu vitezana fara tobe in jurul corturilor noaptea? Eu cam am interdictie de la nevasta sa mai merg la intruniri in Romania dupa ce am patit sambata la Bucov (Ploiesti) relativ la barait si starea budelor, dar aia de la Hunedoara de luna viitoare se lauda ca te arunca afara daca barai de doua ori. La voi cum e concret cu baraitul si facutul de scandal si manele (da, mi-au pus toata noaptea manele intr-o pensiune la Baicu anul trecut la intrunirea moto de la Piatra Neamt, nu organizatorii intrunirii moto ci niste cocalari care erau pe acolo)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator scorelly_2006
Asat e OK.

In rest cum e la voi cu plimbatul cu vitezana fara tobe in jurul corturilor noaptea? Eu cam am interdictie de la nevasta sa mai merg la intruniri in Romania dupa ce am patit sambata la Bucov (Ploiesti) relativ la barait si starea budelor, dar aia de la Hunedoara de luna viitoare se lauda ca te arunca afara daca barai de doua ori. La voi cum e concret cu baraitul si facutul de scandal si manele (da, mi-au pus toata noaptea manele intr-o pensiune la Baicu anul trecut la intrunirea moto de la Piatra Neamt, nu organizatorii intrunirii moto ci niste cocalari care erau pe acolo)?

anu asta la iasi era o nunta vis-a-vis de lacul ciric. si se auzeau manele, dansul pinguinului, si diverite melodii. diferenta era ca nu se auzeau asa tare, fiind distanta si muzica din campus. cei drept si mai intampla sa fie si cocalari ;) prin zona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asat e OK.

In rest cum e la voi cu plimbatul cu vitezana fara tobe in jurul corturilor noaptea? Eu cam am interdictie de la nevasta sa mai merg la intruniri in Romania dupa ce am patit sambata la Bucov (Ploiesti) relativ la barait si starea budelor, dar aia de la Hunedoara de luna viitoare se lauda ca te arunca afara daca barai de doua ori. La voi cum e concret cu baraitul si facutul de scandal si manele (da, mi-au pus toata noaptea manele intr-o pensiune la Baicu anul trecut la intrunirea moto de la Piatra Neamt, nu organizatorii intrunirii moto ci niste cocalari care erau pe acolo)?

Manelistii nu prea sau stabilit pe meleagurile noastre, pe baraitori si plimbatori rugam frumos sa execute activitatiile pe sosea, poate o sa-l distreze pe politaii din zona, deja am trecut de prima zii. A fost foarte fain mai ales ptr. noi batrini care am organizat prima intrunire in 1990. Aseara am avut iarasi feelingul aniilor 90! 40-45 de motoare, am avut timp fiecare pentru fiecare, discutii cu prietenii, amintiri, si poante intimplari hazlii idn trecutul nostru de motoristi( cu Jawe, cu MZ-uri fabricate in anii 59-62, Simson 250 facute chopper) cu muzica rock din antichitate, nu ragaituri trash , death, sau alte trash-uri.

Va asteptam si azi si miine!

va doresc asfalt uscat cu multe curbe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Bucuresti, pe unde recomandati: pe Tusnad - Mc. Ciuc sau Targu Mures -Sovata? Vrem sa ajungem diseara, avem tuoring-uri.

pe oricare veniti drumul e ok,numai uitati-va dinainte care e mai scurt pentru voi.In rest ,bafta si va asteptam!

Mesaj completat

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! O fo' ca la carte, mai ales Vineri seara cand am reusit sa pacalesc vocalistul de la AB CD sa fac schimb de microfon pentru cateva guri de whiskey si asta de mai multe ori ;) !

post-25613-1279485384_thumb.jpg

post-25613-1279485442_thumb.jpg

post-25613-1279485456_thumb.jpg

post-25613-1279485469_thumb.jpg

post-25613-1279485476_thumb.jpg

post-25613-1279485500_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa intrunire, frumoasa locatie. Felicitari.

 

Insa nu consider normal ca noi, motociclistii, "roacheri" pletosi, violenti si violatori sa mincam produse preparate cu apa dintr-un piriu, in care mai sus cu siguranta multi se racoreau la picioare si nu numai.

Personal am ramas dezgustat de acest lucru, pe care stiu ca multi nici nu l-au observat.

Pentru aceasta: RUSINE!

Editat de GDan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator scorelly_2006
Frumoasa intrunire, frumoasa locatie. Felicitari.

 

Insa nu consider normal ca noi, motociclistii, "roacheri" pletosi, violenti si violatori sa mincam produse preparate cu apa dintr-un piriu, in care mai sus cu siguranta multi se racoreau la picioare si nu numai.

Personal am ramas dezgustat de acest lucru, pe care stiu ca multi nici nu l-au observat.

Pentru aceasta: RUSINE!

ooooooooooo shittt :D :( :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa intrunire, frumoasa locatie. Felicitari.

 

Insa nu consider normal ca noi, motociclistii, "roacheri" pletosi, violenti si violatori sa mincam produse preparate cu apa dintr-un piriu, in care mai sus cu siguranta multi se racoreau la picioare si nu numai.

Personal am ramas dezgustat de acest lucru, pe care stiu ca multi nici nu l-au observat.

Pentru aceasta: RUSINE!

Ahoi! Cine te-a convins de acest fapt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Cine te-a convins de acest fapt?

 

Am vazut cu ochii mei cind aducea galetusa cu apa. Ma asteptam sa nu recunoasca cind am intrebat-o, insa a raspuns foarte senin: "Da, e de la riu."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut cu ochii mei cind aducea galetusa cu apa. Ma asteptam sa nu recunoasca cind am intrebat-o, insa a raspuns foarte senin: "Da, e de la riu."

Pai e ecologica daca e de la rau, asta e ultima moda :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Frumoasa intrunire, frumoasa locatie. Felicitari.

 

Insa nu consider normal ca noi, motociclistii, "roacheri" pletosi, violenti si violatori sa mincam produse preparate cu apa dintr-un piriu, in care mai sus cu siguranta multi se racoreau la picioare si nu numai.

Personal am ramas dezgustat de acest lucru, pe care stiu ca multi nici nu l-au observat.

Pentru aceasta: RUSINE!

 

 

apa aia cam fierbe si se sterilizeaza. sau n-ai mancat niciodata o ciorba de peste facuta pe malul dunarii? stii de unde e apa cu care se face? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...