Sari la conținut

Suduri Suporti Prindere Motor Pe Cadru - Urgent In Buc.


Lt. Navarro
 Share

Postări Recomandate

-ce zice titlul. Si la ce bani?

 

Am patit-o si eu cand aveam minsk. Am facut rost de 4 bucati dreptunghiulare de platbant gros pe care l-am gaurit si l-am polizat in forma dorita, am dat motorul jos si i-am sudat peste cei vechi dupa care am vopsit frumos si am pus motorul la loc. Functioneaza f bine si in ziua de azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e inca grav, dar s-au crapat binisor partile de jos, a prinderilor fatza -sunt doua urechi in fatza, cu cate doo suruburi si mai sunt niste prinderi dedesubt parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 2 urechi in fata care sunt cam fragile si 2 urechi in spate la care se ajunge mai greu.

E simplu de sudat chestia aia si o rezolvi rapid la oricine, frumos ar fi sa si polizeze un pic dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea "funny" e ca nu stiam io de ce-mi urla/vibreaza la 70 Minsku cum nu mi-a vibrat decat in 90 si ceva km/h cand incercam sa ma tin dupa Dan Nastase in drum spre intrunirea de la Mizil de anu' trecut, cand mai departe dupa Ploiesti nu mai stiam drumu :banana: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva puncte de sudura is mai mult decat suficient....eu la nipru fiindca am modificat mult din cadru a trebuit sa mut cu totul prinderile din spate de la motor.....O sudura klumea si 2 bucati de platband just in case si totul e ok......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, merci de sfaturi. O sa ma ocup acu cu prima ocazie si de astea. Vedem ce iese...

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...