Sari la conținut

Tura Enduro De 1 Saptamana - Reloaded


Postări Recomandate

Va salut !

Am redeschis TOPIC -ul cu urmatoarea precizare :

 

Perioada : 18 - 24 septembrie 2006

 

Program de desfasurare (propus) :

09:00 - 17:00 = ENDURO - Echipele locale conduc "musafirii" in zonele lor favorite

17:00 - 20:00 = Deplasare la urmatoarea locatie

20:00 - 23:00 = Cazare, masa, distractie,...

 

Intalnire: 17-09-2006 20:00 Odorheiu Secuiesc, HR

 

Locatia persoana de contact

ziua 1: Odorheiu Secuiesc, HR . . . . . . . Benedekfi Geza 0744 214679

ziua 2: ?????????????????, ?? . . . . . . . ?????????????? ???? ???????

ziua 3: ?????????????????, ?? . . . . . . . ?????????????? ???? ???????

ziua 4: ?????????????????, ?? . . . . . . . ?????????????? ???? ???????

ziua 5: ?????????????????, ?? . . . . . . . ?????????????? ???? ???????

ziua 6: ?????????????????, ?? . . . . . . . ?????????????? ???? ???????

ziua 7: Deplasare la domiciliu...

 

In ziua a 6-a - seara - tinem " masa festiva de ramas bun " :cheers:

 

Asteptam propuneri pentru locatii si echipe...

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu va astept in zona Muntele Mic-Tarcu mai precis Poiana Marului, acolo am o pensiune unde o sa va simtiti super bine. Acum ramane de vazut din ce directie veniti voi si daca va intereseaza zona. Oricum va astept cu drag.

 

Simici Sasa 0722232907

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va astept in zona Muntele Mic-Tarcu mai precis Poiana Marului, acolo am o pensiune unde o sa va simtiti super bine. Acum ramane de vazut din ce directie veniti voi si daca va intereseaza zona. Oricum va astept cu drag.

 

Simici Sasa 0722232907

 

 

 

Multumim de invitatie! Vom fi cativa in tura prin zona saptamana viitoare , si daca se nimereste x cu y poate iti facem si o vizita. Detalii despre pensiune/cazare ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va astept in zona Muntele Mic-Tarcu mai precis Poiana Marului, acolo am o pensiune unde o sa va simtiti super bine. Acum ramane de vazut din ce directie veniti voi si daca va intereseaza zona. Oricum va astept cu drag.

 

Simici Sasa 0722232907

 

Multumim...

In mod sigur o sa venim o zi pe acolo, am fost la Enduro ( etapa I ) si mi-a placut zona foarte mult.

 

Mai vorbim...

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu se poate trece si pe la cluj numai trebuie sa vad daca nu sunt ocupate locurile de cazare de la o cabana din racatau..in perioada aia,ca sa pot cauta in alta parte..mai tinem legatura..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de invitatie! Vom fi cativa in tura prin zona saptamana viitoare , si daca se nimereste x cu y poate iti facem si o vizita. Detalii despre pensiune/cazare ? :cheers:

 

Deocamdata pensiunea inca nu e deschisa, mai avem ceva de lucru la ea dar in mod sigur pentru tura din septembrie va fi deschisa. Ca detalii despre pensiune pot sa iti spun ca care o capacitate de 14 locuri(in primavara ne extindem la 20 de locuri), camere cu doua sau 3 paturi, TV, baie proprie, restaurant 20 locuri, parcare proprie pentru masini si motoare. Daca vreti sa veniti saptamana viitoare va pot indruma la alte pensiuni care mai sunt in zona.

Editat de Sasa25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iasi daca nu ploo 70% enduro(dealuri, podisuri, padure), 30%cross

daca ploo se inverseaza raportul :cheers:

daca credeti ca v-ar placea stam la disp voastra

posibilitate de cazare moca fara mari pretentii la tara pe un fost fund de ocean (super dealuri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iasi daca nu ploo 70% enduro(dealuri, podisuri, padure), 30%cross

daca ploo se inverseaza raportul :cheers:

daca credeti ca v-ar placea stam la disp voastra

posibilitate de cazare moca fara mari pretentii la tara pe un fost fund de ocean (super dealuri)

 

Merci pentru oferta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..noi va asteptam vreo 8 sau 10 am vb deja cu baietii e ok..la cabana e cam 80% sigur ca avem loc de cazare..oricum eu mai vb pana atunci cu proprietarul si ma anunta de ceva schimbare..atat sa nu fie ceva cantonamente in perioada aia zicea el saptamana trecuta,dar se rezolva..

 

va asteptam..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geza,

Nu e rea ideea ta, dar sunt tare curios cum o sa faci tu enduro in grupuri de 10-15 oameni cu tot felul de skilluri si tot felul de motoare :D

Din experienta, cand sunt mai mult de 3-4 motoare mai mult se sta decat se merge ... o data se opreste unul sa verifice ceva la motor, apoi unu mai strange un surub, unu face pipi, unul vrea o tigara, unu oboseste ... Sa nu mai zic - cu cat sunt mai multe motoare cu atat creste probabilitatea ca unul sa se strice. Sau, la orice pasaj f greu, unde trebuie impins un pic, in loc sa impingi 3 motoare in 5 minute impingi 15 in juma de ora.

Complicat .... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ ionut73 mare dreptate....din experienta mica pe care o am pot zice acelasi lucru

cand mergeam mai mult de 4 deja trebuia sa asteptam pe unu ba pe altul ba de ce trecem pe acolo etc

ideal e max 4 max max 5

 

sau mai multe grupuri formate din 4-5 motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba de ce trecem pe acolo etc

 

 

totdeauna trebuie sa fie un leader/ conducator ... ideal cel care merge cel mai bine (daca stie si traseul e si mai bine) ... ceilalti trebuie sa-l urmeze fara multe comentarii. El trebuie sa aibe discernamant si sa nu se bage in locuri fff nasoale daca stie ca are incepatori sau motoare grele dupa el.

cand mergi dupa unul bun/ curajos progresezi mai repede. Cand vezi ca el trece iti da curaj si te bagi si tu. Altfel, daca esti cu incepatori ai tendinta sa eviti/ sa ocolesti locurile mai nasoale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmaresc de ceva timp topicul asta, sunt extrem de curios de finalizare.este foarte greu de realizat asa ceva, in ideea in care va doriti si trasee frumoase.mult succes, dar ma declar pesimist cu privire la rezultat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

totdeauna trebuie sa fie un leader/ conducator ... ideal cel care merge cel mai bine (daca stie si traseul e si mai bine) ... ceilalti trebuie sa-l urmeze fara multe comentarii. El trebuie sa aibe discernamant si sa nu se bage in locuri fff nasoale daca stie ca are incepatori sau motoare grele dupa el.

cand mergi dupa unul bun/ curajos progresezi mai repede. Cand vezi ca el trece iti da curaj si te bagi si tu. Altfel, daca esti cu incepatori ai tendinta sa eviti/ sa ocolesti locurile mai nasoale.

 

 

 

Ionut ... vorba multa -saracia omului ... :cheers: cauta si tu alte topicuri unde sa-ti bagi coada ... mai bine citeste ce a zis Geza la inceput daca tot vrei sa comentezi ceva "lider este grupul din zona in care mergem"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut ... vorba multa -saracia omului ... :D cauta si tu alte topicuri unde sa-ti bagi coada ... mai bine citeste ce a zis Geza la inceput daca tot vrei sa comentezi ceva "lider este grupul din zona in care mergem"

 

Comentez, ca de-aia-i forum, nu? :burnout:

Si aproape intotdeauna comentez on topic pe forumul asta.

 

"lider este grupul din zona in care mergem"

Exact asta ziceam si eu - va fi f greu pt Geza sa gaseasca pe cineva care merge ca el (sau pe-aproape).

 

Eu va tin pumnii sa va iasa bine. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti perfecta dreptate, am avut si eu cateva ocazii de acest gen. Am fost cateodata si 3, care nu am reusit sa gasim un ritm comun. :D

 

Dar pe de alta parte, am fost cu o grupa din Austria ( 14 ! motoare ) unde am vazut ca se poate merge foarte bine, chiar cu multe(!) motoare si motociclisti. Eu zic ca merita o incercare, in final distractia conteaza. :cheers:

 

Eu sunt OPTIMIST ca va iesi BINE !!! :burnout:

 

Deci, VA ASTEPT sa fim cat mai multi si sa incercam !!! -

Toate au un inceput, incercam sa acumulam ceva experienta si in acest domeniu.

:burnout:

 

Din informatiile primite, o posibilitate este:

 

______Data______ Locatia _________________ Persoana de contact

ziua 1: 18-09-2006 Odorheiu Secuiesc, HR. . . . . . Benedekfi Geza 0744 214679

ziua 2: 19-09-2006 Gheorgheni, HR . . . . . . . . . . . DarkPetak

ziua 3: 20-09-2006 Cluj Napoca, CJ . . . . . . . . . . . Piti Biker

ziua 4: 21-09-2006 Deva, HD . . . . . . . . . . . . . . . . EnduroMan

ziua 5: 22-09-2006 Poiana Marului, CS. . . . . . . . . Sasa25

ziua 6: 23-09-2006 Sibiu, SB. . . . . . . . . . . . . . . . . Karpatenwolf

ziua 7: 24-09-2006 Deplasare la domiciliu...

 

Astept confirmari, observatii, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...se pare ca noi o sa avem si jeep cu noi care o sa fie tot timpul in spatele nostru pt orice eventualitate care o sa ne duca tot ce avem nevoie..daca te uiti pe topicul "ce poti face cu un dominator" acolo se vede in cateva poze ca am fost ff bine organizati am avut si un butoi de 200 L de benzina cu noi si absolut tot ce a fost nevoie...va astept..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...se pare ca noi o sa avem si jeep cu noi care o sa fie tot timpul in spatele nostru pt orice eventualitate care o sa ne duca tot ce avem nevoie..daca te uiti pe topicul "ce poti face cu un dominator" acolo se vede in cateva poze ca am fost ff bine organizati am avut si un butoi de 200 L de benzina cu noi si absolut tot ce a fost nevoie...va astept..

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O intrebare...Yo trebuie sa stiu cu ce motociclete veniti si ce fel de enduro vreti...ca sa fac traseu.

 

Nu trebuie sa faci traseu. :crack:

Vrem sa mergem pe unde mergeti voi de obicei, locurile preferate de voi !!!

:crack:

 

Vrem distractie, FUN !!!

 

Motociclete: ENDURO, CROSS...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...