Sari la conținut

Grupul EN500 &OUTSIDERS


Satana
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ziceai ca ai pe cineva acolo, ia legatura cu el, si vezi ce si cum.

Apoi ne anunti si pe noi. :laugh:

Maine vorbesc cu nebunu' si va anunt ;) Il sunam in seara asta, dar i-a nascut nevasta in urma cu cateva zile si-mi e ca-i trezesc odorul.

Mesaj completat

Asta e locatia: http://www.hi5.com/friend/p223129693--La%20Casute--html

Avea si site, dar nu merge...cred ca i-a expirat hosting-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceai ca ai pe cineva acolo, ia legatura cu el, si vezi ce si cum.

Apoi ne anunti si pe noi. :D

 

 

Pai da, daca tot ne ducem. ;)

 

Alex V., ce ziceai tu de munte, casa, 120km? :laugh:

 

Locatia ar fi intre Targoviste si Campulung Muscel. Este perfect pt un gratar si o bauta intr-un cadru intim si evlavios (gard in gard cu biserica :D).

Singura problema e ca nu pot pleca din Bucuresti, decat poate Sambata ceva mai tarziu, pe la ora 13-14, depinde si ce fac (a se traduce beau) vineri seara :P. Le-am promis alor mei ca le fac cumparaturi de dimineata si s-ar putea sa dureze... aia e.

 

 

post-52648-1278396567_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai avem si muzici. Ce-i drept pe "sidi", dar putem copia inregistrari "laiv" ale unor melodii. :laugh:

Deci, noi va asteptam!

Mesaj completat

Marius, uite pe cineva din Cluj care vinde un En500, varianta C, pe lant. Si ofera mai multe in pret; pacat nu are si niste poze...

/index.php?...t&p=2498940

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, noi va asteptam!

 

 

:laugh: Am o neclaritate...Repet...Care "noi"? Ca asta inseamna ori tu,cu iubitul,ori ca ai stabilit deja cu altul/altii,unde sa mergeti.Si cum iubit,stiu ca deocamdata,nu-i...N-am vazut scris nicaieri,ceva de genul "eu (beatrice),impreuna cu X si Y,am stabilit ca vrem sa mergem in locul Z". Am vazut doar propuneri...

Muzica,intr-adevar, o putem lua cu noi.Am un "motorcycle audio system",cu difuzoare waterproof.Asta in ultima instantza,daca nu avem ceva mai serios.Doar ca daca vom campa nas in nas cu biserica aia... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Muzica,intr-adevar, o putem lua cu noi.Am un "motorcycle audio system",cu difuzoare waterproof.Asta in ultima instantza,daca nu avem ceva mai serios.Doar ca daca vom campa nas in nas cu biserica aia... :laugh:

Muzica nu-i problema, am 200 wati r.m.s. pe fiat, doar sa veniti cu cd uri cu ce muzica preferati, sa fie pe gustul fiecaruia ;) Merge si Mp3...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Apropo ca-i biserica alaturi: ceva,"Hell's Bells"?! :D

Intai sa vedem cum va fi vremea :laugh: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ni se mai alatuta si un En500 C. ;)

Dar inca nu se stie daca vine cu noi dupa amiaza, sau sambata seara mai tarziu.

 

Pana acum, cei care vin sigur: cercetasii grupului (Alex-ii) - En500 si Ltd450, eu - Hibrid, Ovidiu - En500 si Pupila - conserva.

Cei pe care tre' sa-i luam pe sus, sau care mai au treburi de rezolvat sambata si nu e clar: Marius cu sotia Alina, Valo si Ugluk.

 

Eugen, nu vrei sa vii si tu? Hai ca n-ai mai semnat "condica partidului" de mult. :laugh:

 

Mihai ne pare rau ca nu vii de data asta, dar la urmatoare ieseala, iti dai seama ca nu scapi. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai asteptam pe bara , al meu suna ca o rasnita si nu am nici timp nici bani.

Ai descoperit unde-i problema pana la urma? Ca ultima data ramasese ca e de la lantul de distrubutie, lantul de transmisie sau tacheti... :laugh:

Macar sa ne facem o idee, poate merge sa-i facem ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu inca nu am desfacut nimic , ma uit la techeti intai si mai curat pe la bujii ... Cu lantul nu am studiat ma uit pe manual zilele astea , mai am unul nemtesc de la gpz are alte figuri si pare mai specific la jocuri si tolerante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu inca nu am desfacut nimic , ma uit la techeti intai si mai curat pe la bujii ... Cu lantul nu am studiat ma uit pe manual zilele astea , mai am unul nemtesc de la gpz are alte figuri si pare mai specific la jocuri si tolerante.

Deci lant de distributie ai, nu ar fi o problema, nu? Adica se poate schimba, daca e nevoie. :laugh:

Mai nasol e daca tre' schimbat cel de transmisie...

Ca daca e problema la tacheti, nu stiu ce ai putea sa faci, sau sa schimbi... Nu raman decat astea 2 lanturi de verificat si schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! nu imi aduc aminte cand am postat ceva pe topicul EN 500 asa ca in primul rand o sa ma prezit. Ma numesc Adrian, am aproape 22 de ani, motociclist de aproape 2 luni si binenteles, la fel ca multi dintre voi - fericitul posesor al unui EN 500 din 96. Am urmarit topicul EN 500 de ceva timp, multumesc astfel tuturor celor care au postat un mic tutorial sau au raspuns diferitelor probleme legate de aceasta motocicleta, in calitate de incepator am invatat destule de aici. Am avut pana acum niste tentative de intalnire cu Alex si Eugen, dar din diferite motive, de cele mai multe ori legate ori de timp ori de partea financiara, nu am apucat sa ma cunosc cu nici unul din ei sau cu altcineva. De aceea propun sa facem o mica/mare intalnire saptamana aceasta, pana vineri pentru ca in weekend o sa fiu plecat la mare. Deci ce spuneti?astept sa vad cati doritori sunt si pe parcurs stabilim si cand/unde. Saptamana asta lucrez de noapte de aceea as putea sa stau pana in ora 19-19:30 in functie de locatie, cu cat mai aproape de Petrache Poenaru cu atat mai bine. Va salut si astept sa ne cunoastem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect.

Ne putem vedea in Crangasi maine pe la ora 17:30 pentru ca o sa merg la FILOSOFULL sa facem niste lucrari pe la motorul lui. Poti sa ma suni pe mine si-ti spun exact unde sa vii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha... Deci de tine ne tot zicea Alex mereu.

Pai "Bine ai venit!" o sa-ti zicem cand te vedem si noi maine la infatisare, ca parca ne-ai mai amenintat o data ca vii si nu ai mai venit. :D

Ma bucur ca incepe sa se largeasca grupul "vesel". :P

 

Au inceput sa va mute si pe voi de colo-colo? :D

Da... Prima data a fost deschis un topic la "Chopper/Cruiser" sau ceva asa, apoi a fost inchis.

Apoi l-a deschis Valo p-asta la "Intalniri si evenimente", si acum vad ca l-au mutat la "Timpul liber"... Crezi ca ei stiu de capu' lor?

 

P.S.: Tu ce ziceai ca faci in uichend? ;)

Mesaj completat

Ma scuzati, acum am vazut ca iar au mutat topicul! :D

Oare va ramane aici, sau iar innebunim, cautand tot forumu'?

 

Cred ca totusi Lt Navarro l-a mutut inapoi unde ii e locul; parca el a citit ultimul topicu'.

 

Multumim oricum moderatorului!

Mesaj completat

Cred ca totusi Lt Navarro l-a mutut inapoi unde ii e locul; parca el a citit ultimul topicu'.

Mai sus am vrut sa zic ca "l-a mutAt", nu "l-a mutUt", greseala mea... :laugh:

Desi la cat de plimbat a fost topicul asta, nu e chiar nepotrivit termenul.

 

Ce face graba din coerenta omului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...