Sari la conținut

Accident Bucuresti 07-07-2010


csdexter
 Share

Postări Recomandate

Am trecut intr-un 105 pe langa locul cu pricina la zece fara zece. Era o salvare acolo.

Motocicleta era un Kawasaki albastru (viteza, n-am vazut modelul) cu numar B-97-AHC (nu sunt 101% sigur de "97" dar "B" si "AHC" sigur erau).

 

Pilotul parea a fi ok -- statea in fund pe jos, cu asistentii din salvare langa el. Cand a trecut autobuzul am vazut ca scosesera targa, este deci posibil ca nu se putea tine pe picioare. Motorul parea doar cazut (i.e. nu era polisat pe partea cu care era in sus si nu era nici troznit pe nici o parte vizibila), deci banuiesc ca i-a iesit unu' in fata, a franat si alunecat.

 

 

Cine are stiri mai exacte, eventual de la fata locului, rog confirmare ca pilotul e in viata.

 

De pe front,

@Dexter

Editat de csdexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

 

baiatul este in regula, a fost dus la spital pentru ingrijiri. era julit in genunchi shi un pic pe burta. mashina implicata a fost un cielo, care a taiat toate benzile cand a intors prin alveola aia din intersectie de acolo, ca sa intre pe o straduta laterala. pilotul abia plecase de la semafor si a incercat sa o evite prin dreapta , insa "doamna" a insistat si in cele din urma l`a dat jos.

 

in dimineatza asta urmeaza sa i se mai faca niste radiografii pentru a elimina orice posibilitate de rani interne. pilotul a scapat intr`un mod miraculos chiar, fiind tarat aproape 20 de metri sub mashina.

 

@dexter: multumim frumos pentru grija.

@ceilalti care au fost la fata locului dar nu au postat: va multumim pentru ajutor si suport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... Pilotul nu a plecat de la semafor ci a prins verde circula cu aproape 70km/h cand domnita a taiat benzile, pilotul a pus frana a pierdut-o si a cazut iar cand se gandea ca totul a trecut si astepta sa se ridice a venit ea din spate si l-a bagat sub masina, norocul fiind ruxacul care s-a agatat in spoiler si nu l-a lasat sa intre sub roti asta aprox 20 m.

Am fost la spital julituri si lovituri destul de serioase investigatii si singura problema Mai grava ar fi calcaiul pe care se pare ca a calcat masina.

Doamnei I-a fost suspendat permisul 3 luni si se pare ca nu are asigurare.

Motocicleta e dauna totala.

ADI e la mine acum si ne uitam la tv si crdeti-ma povestea mi-a spud-o de cel putin 10 ori toata noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... Pilotul nu a plecat de la semafor ci a prins verde circula cu aproape 70km/h cand domnita a taiat benzile, pilotul a pus frana a pierdut-o si a cazut iar cand se gandea ca totul a trecut si astepta sa se ridice a venit ea din spate si l-a bagat sub masina, norocul fiind ruxacul care s-a agatat in spoiler si nu l-a lasat sa intre sub roti asta aprox 20 m.

Am fost la spital julituri si lovituri destul de serioase investigatii si singura problema Mai grava ar fi calcaiul pe care se pare ca a calcat masina.

Doamnei I-a fost suspendat permisul 3 luni si se pare ca nu are asigurare.

Motocicleta e dauna totala.

ADI e la mine acum si ne uitam la tv si crdeti-ma povestea mi-a spud-o de cel putin 10 ori toata noaptea.

 

Pe Adi l-a trosnit?!?!? Hai frateeee... Transmite-i insanatosire si de la mine, Claudiu cu Fazerul rosu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 luni suspendarea permisului? Pai aia e pericol public ... era sa omoare un om din prostie. Las-o incolo de treaba, se mai scuza unii ca "nu l-am vazut", dar cand pica in fata ta atat de prost sa fi? Ba mai mult, mai calci si peste el si il tarasti 20 de m.Unde se uita aia? Are cumva parbrizul pus in podea? Si asa il vedea pe ala pe sub masina si frana. Sunt impotriva violentei in trafic, insa aia chiar merita un pumn in bot... Si daca il lovea din greseala, avea o scuza... a gresit... dar cand il calci si il duci taras 20 de m inseamna ca bubui de prostie. Si un copil de 10 ani daca il pui la volan si loveste un obstacol, stie ca trebuie sa franeze imediat... vaca isi continua mersul 20 de m. Si mai merge si fara asigurare. LA CRATITZA FAAAAA!!!! Legi de cacao la noi in Romania. Peste 3 luni ea e din nou pe strazi.

Multa sanatate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamnei I-a fost suspendat permisul 3 luni si se pare ca nu are asigurare.

 

Cum i-au suspendat deja permisul? in situatii de genul asta, in care in urma unui accident au rezultat victime, se deschide dosar de cercetare penala pentru vatamare corporala (art 184 Cp) sau ucidere din culpa (art 178 Cp). Celui vinovat de de accident i se retine permisul (si poate sa circule ani buni cu dovada daca si-o prelungeste din 30 in 30 de zile la Parchet repectiv udriste) pana la incheierea cercetarilor. abia apoi i se restituie permisul si i se aplica sanctiunile dupa codul rutier.... i se suspenda, etc etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...