Sari la conținut

Kawasaki Zr-7s


Pogobz
 Share

Postări Recomandate

Salut,sunt Pogo din Buzau si as vrea sa prezint si eu vacutza;D.s-a nascut in 2001,are 739 cmc,carburatie,o am de anul trecut din august,perioada in care am parcurs cu ea de la 20000 la aproape 37000(3 schimburi de ulei,cauciucuri michelin p. power,placute noi)anul asta si-a primit un bixenon,sincron de carburatie plus un filtru sport K&N si un ghidon speed fighter.e foarte comfortabila la drumuri lungi,consum f mic(undeva in jur de 4%).foarte puternica avand in vedere k are doar 76 de cp,lasa in urma toate nakedurile din acelasi an si dupa.singura care cred k o da la rusine e fiica cea mica si anume z750.aaa da. si poze

post-51571-1279151875_thumb.jpg

post-51571-1279151889_thumb.jpg

post-51571-1279151946_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa in urma toate nakedurile din acelasi an si dupa.singura care cred k o da la rusine e fiica cea mica si anume z750.aaa da. si poze

 

O pui si cu o Brutale? Tot naked (desi a ta nu prea e naked dar nu conteaza), tot 750 cc.

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ma rog in ce treapta si turatie o tii de-ti ia 4%? Mai putin de 5, 5,5 nu scot.

in a 5-a la aprox 5000(aprox125 km/H)drum intins

Mesaj completat

Treapta a 5-a la maxim 80 la ora :(

Hornet e mai puternica, Fazer e mai puternica chiar daca sunt de 600.

sunt mai puternice in CP dar cuplul e mai mic...comparatia facuta de mn se referea la mersul pe viraje nu pe linii.si la linie de 400m mizez pe ea.doar la top speed e depasita pe distanta lunga,media de top speed fiind undeva la 230 km/h,dar demarajul nu e la fel de puternic la nici una(hornet,bandit,fazer) brutale..nu stiu,park e V2 aia nuh

Editat de Pogo ZR-7s
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Domnilor, sa nu o dam in orgolii de ganul "ba a mea e mai rapida" si sa pastram totusi topicul dedicat posesorilor de Zr-7 (fie el S sau F).

 

Ce pot spune despre mobra e ca a fost dragoste la prima vedere.

Intradevar e destul de maricica in comparatie alte nakeduri apropiate de ea, are in jur de 220-230 Kg cu toate lichidele in ea (depinde de anul de fabricatie si inspiratia celor de la RAR ;) ) dar este foarte manevrabila.

Cuplul este si el ceva mai mare fapt ce pluseaza la capitolul "distractie".

 

Eu am modelul F din 2000 si este primul motor proprietate personala.

O sa pun zilele astea si cateva poze cu ea.

 

P.S. Alt lucru care m-a bucurat a fost ca in 2007 cand am luat-o, nu existau prea multe zr-7 pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, sa nu o dam in orgolii de ganul "ba a mea e mai rapida" si sa pastram totusi topicul dedicat posesorilor de Zr-7 (fie el S sau F).

 

Ce pot spune despre mobra e ca a fost dragoste la prima vedere.

Intradevar e destul de maricica in comparatie alte nakeduri apropiate de ea, are in jur de 220-230 Kg cu toate lichidele in ea (depinde de anul de fabricatie si inspiratia celor de la RAR :lol: ) dar este foarte manevrabila.

Cuplul este si el ceva mai mare fapt ce pluseaza la capitolul "distractie".

 

Eu am modelul F din 2000 si este primul motor proprietate personala.

O sa pun zilele astea si cateva poze cu ea.

 

P.S. Alt lucru care m-a bucurat a fost ca in 2007 cand am luat-o, nu existau prea multe zr-7 pe strada.

Intradevar cuplul chiar iti da senzatie :crack: .nici acum nu sunt multe Zr7 in tara sa stii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...