Sari la conținut

FREE BIKERS WEEK 3 *** 12 - 15 AUG. 2010


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

FREE BIKERS , va invita la luati parte la al 3-lea festival moto Hunedorean

FREE BIKERS WEEK 3 - 2010

* festival dedicat IN AMINTIREA LUI ,, NICK LOMBARDIA ''

 

post-11187-1279191195_thumb.jpg

 

Va avea loc in perioada 12 - 15 august 2010 ,

in aceeasi locatie -- Sat NANDRU - Valea ROATEI - la 12 Km de Hunedoara .

 

 

Intrarea va costa 30 lei, in care este inclusa o PORTIE de : Fasole cu ciolan , la cazan + 1 pahar de TUICOMICINA pt ,, revigorarea trupului si mintii ''

 

OFERIM INTRAREA GRATUITA !!!

 

* pt. cei care au ziua de nastere in perioada FESTIVALULUI

* persoanele cu handicap , indiferent de natura sa

* pentru motociclete mai vechi de anul 1980

* pt cei care sosesc pe motociclete si au impliniti 60 de ani

* pt. fetele care sosesc la ghidonul unei motociclete

* pt. cei care vin de la o distanta mai mare de 450km ( distanta dintre orasele de origine SAU cei care vin din concediu si pot dovedi )

* pt toate domnisoarele cu numele de MARIA

* pt motociclistii care vin pe MOTOCILETE CU ATAS

 

 

 

 

Bine inteles , vom avea si niste REGULI , zicem noi de bun simt pt toate genurile de Bikeri :

 

--- Pentru cei care vin cu masinile , vom avea loc special de campare pt masini .

--- LA INTRARE VA EXISTA UN TABEL NOMINAL (ca si anul trecut ),unde ca titlu va scrie mare PARTICIPANII TREBUIE SA RESPECTE REGULILE IMPUSE , SI FIECARE RASPUNDE IN FATA LEGII PT FAPTELE SALE . IN acest tabel va trebuii , fiecare participant sa isi scrie numele , datele din buletin si sa semneze ca a luat la cunostinta . Daca vi se pare un inconvenient sa semnati in Tabel , va rugam sa alegeti alta destinatie in wekendul acela . Nu vrem sa apara discutii , si neplaceri .

--- Viteza maxima 5 km \ ora , iar plimbatul excesiv interzis .

--- Dupa 1 noaptea , turatul motoarelor este interzis ( vom organiza ziua concurs de galagie ) , aici trebuie sa inteleaga acel segment de bikeri , ca sunt multi care noaptea dorm , vin de la distante mari , si au un drum de facut inapoi , si ca aceasta problema este una mare cam la toate festivalurile moto

TOTI CEI CARE NU VOR RESPECTA REGULILE , LA A 2-A ABATERE VAR FI DATI AFARA DIN SPATIU FESTIVALULUI .

 

Incercam sa invatam din greselile noastre si ale altora , si ne dam silinta sa va facem sa plecati cat mai multumiti si relaxati , si anii care urmeaza sa reveniti cu placere pe plaiurile Hunedorene .

 

Cu mai multe detalii despre Festival vom revenii .

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bravo domnul Achimoto! Ma bucur ca se tine intrunirea de la Nandru. E una din putinele intalniri de peste an la care particip cu placere. Ca in fiecare an cred c-am sa ajung si eu , bineinteles cu "micile" ocoale montane inspre dumul spre Nandru. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca anul asta sa gasesc de lucru si sa ajung de sambata . Sa ne vedem cu bine!

 

Sa ai bafta la cautarea de job , si sa ne vedem cu bine , la o adevarata distractie intre prieteni .................

 

 

Mai sunt locuri libere pt. vreo 4-5 oradeni :) ?

 

Locuri sunt destule , canicula va fi , voi sa fiti prezenti , restul :( :P :D se rezolva de la sine !!!

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem sa venim de Miercuri ? , vom ajunge cam 3 motociclete + 1 caravana .

 

Sa ne vedem cu bine , pt ca vreme buna va fi cu siguranta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem sa venim de Miercuri ? , vom ajunge cam 3 motociclete + 1 caravana .

 

Sa ne vedem cu bine , pt ca vreme buna va fi cu siguranta !

 

Noi vom fi acolo ,ramane sa ajungeti si voi , restul vine de la sine ......distractie ...

 

Daca veniti de la peste 450 km , aveti toti INTRAREA GRATUITA !

 

VA ASTEPATM CU MARE DRAG !!!

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"pt. fetele care sosesc la ghidonul unei motociclete;

pt toate domnisoarele cu numele de MARIA"

 

- cum indeplinesc ambele cerinte... pe langa intrarea gratuita mai vreau un voucher de 30 lei ;) ; deal? :laugh:

Editat de black widow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"pt. fetele care sosesc la ghidonul unei motociclete;

pt toate domnisoarele cu numele de MARIA"

 

- cum indeplinesc ambele cerinte... pe langa intrarea gratuita mai vreau un voucher de 30 lei ;) ; deal? :D

 

Daca facem asa un "deal" cu tine, va trebui sa facem cu toata lumea ;)...mai negociem, poate o sa-ti dam un voucher suplimentar pentru fasole cu ciolan...ce zici, merge? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca facem asa un "deal" cu tine, va trebui sa facem cu toata lumea :D...mai negociem, poate o sa-ti dam un voucher suplimentar pentru fasole cu ciolan...ce zici, merge? ;)

 

 

:laugh: e de vis! un infometat in zona tot s-a gasi ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva ceva de intrunirea de la Breaza!

cum este la Hunedoara, a mai fost cineva? luati ca referinta predealul de weekendul trecut sa-mi pot face o idee daca ati mai fost.

 

La Hunedoara , dupa mine este una dintre cele mai frumoase intalniri din Romania .

** Nu este o intalnire foarte mare , zic eu in jur la 1.000 - 1.500 oameni , dar este o intalnire unde te intalnesti doar cu oameni de treba , toti foarte prietenosi si primitori , si am observat ca pe unii i-am vazut la alte intalniri dadu-se in spectacol , dar spre mirarea mea la Hunedoara erau cuminti .

** Poate organizatorii au impus niste reguli de la inceput , iar cei care au venit , au invatat sa le respecte.

** Este un loc unde esthi primiti cu caldura , esthi imbiat cu tot felul la poarta ,cand ajungi , si un lucru care mi-se pare important , cand pleci , nu pleci ca de la casa pustie , tot timpul a stat cineva la poarta sa ma salute , sa dea mana cu mine , sa imi spuna drum bun .

** Peisaje mirifice , dupa cum spunea colega mai sus , o zona mai rustica , in stanga si dreapta ai padure , iar prin mijlocul curge un rau ,unde te poti scalda , sau chiar poti bea apa ( am baut eu si nu am patit nimka ) .

** Nu am avut probleme noapte , sa nu putem dormii , nimeni nu a ambalat motocicletele , au fost vreo 2 - 3 tentative dar anihilate putin .

Preturile la bauturi si mancare foarte ok , chiar unele ieftine in comparatie cu alte mari festivaluri din Romania , unde mi-sa parut extrem de scump si comparabil cu Austria .

 

Si cand te gandesti ca sunt doar o mana de oameni , care isi dau tot interesul , ca cei ce vin la acea intalnire sa se simta minunat .

 

BAFTA in contiuare organizatorilor , si sa ne revedem cu bine !!!

Editat de free
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Hunedoara , dupa mine este una dintre cele mai frumoase intalniri din Romania .

[...]

Si cand te gandesti ca sunt doar o mana de oameni , care isi dau tot interesul , ca cei ce vin la acea intalnire sa se simta minunat .

 

tare dragut spus ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Hunedoara , dupa mine este una dintre cele mai frumoase intalniri din Romania .

[...]

 

BAFTA in contiuare organizatorilor , si sa ne revedem cu bine !!!

 

Multumim tare mult de aprecieri ;) . Aceste cuvinte ne fac sa ne dorim si mai mult sa facem o treaba buna, sa facem motociclistii care ne onoreaza cu prezenta sa se simta bine primiti, ca acasa. Chiar daca suntem doar o mana de oameni, incercam pe cat posibil sa multumim pe toata lumea...si ne bucuram de fiecare data cand cineva pleaca multumit de la intrunirea noastra si apreciaza ceea ce incercam sa facem.

 

Referitor la comparatia cu Predealul...prefer sa fiu realist si sa zic ca va mai curge multa apa pe Mures pana sa ajungem la acel nivel. Dar, pana una-alta, ne dam silinta, si cine stie...probabil intr-o zi vom ajunge sa putem compara cele 2 intruniri. Pana atunci insa, invatam din anii trecuti, invatam din experientele altor intruniri la care participam, incercam sa eliminam greselile si inconvenientele astfel incat cine ia parte la intrunirea nostra sa revina cu placere la editiile urmatoare.

 

Va asteptam cu drag, cine stie, poate chiar o sa va simtiti bine la noi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am uitat pe harta pe unde vine satul Nandru, presupun ca e ceva indicator de la drumul principal sau o sti vre-un localnic de prin zona :D

Eu o sa vin sambata dimineata, sa-mi lasati si mie un coltisor sa-mi pun cortul la loc cu verdeata sa-mi intind oasele obosite :D

Nu stiti domnul Berchez vine? ca trebuie sa-i dau o bere pt minunata bucatica de peste prajit la gratar prins de dansul la Kiszusakmdsnfvtdbm,,,

Sa ne vedem cu bine ;)

Mesaj completat

primul venit, primul servit :laugh:

Mariana, de cand pleci scumpa? sa stiu daca sa mai imi pun speranta in fasolea de la tine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am uitat pe harta pe unde vine satul Nandru, presupun ca e ceva indicator de la drumul principal sau o sti vre-un localnic de prin zona

Eu o sa vin sambata dimineata, sa-mi lasati si mie un coltisor sa-mi pun cortul la loc cu verdeata sa-mi intind oasele obosite

Nu stiti domnul Berchez vine? ca trebuie sa-i dau o bere pt minunata bucatica de peste prajit la gratar prins de dansul la Kiszusakmdsnfvtdbm,,,

Sa ne vedem cu bine

 

O sa fie si indicatoare, o sa stie si lumea pe acolo, e relativ simplu. In localitatea Pestis, inainte de Hunedoara e un drum care face dreapta. Acolo mergi drept inainte 9 km, pana se termina asfaltul si incepe un drum pietruit (un fel de forestier) pe care mai continui inca vreo 500 de metri, dupa care ajungi la "the crime scene". :laugh:

 

Daca vine 'don Berchez il sfatuiesc sa isi ia o undita cu el, ca si noi avem peste, nu numai ungurii de la Kisujszallas (mi-a luat 2 saptamani sa invat sa scriu denumirea localitatii ;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mariana, de cand pleci scumpa? sa stiu daca sa mai imi pun speranta in fasolea de la tine ;)

Lasa ca poate vine de vineri si te salt eu peste fasole :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca rezolv cumva sa vin de vineri as face sambata o plimbare si pe la Cincis si la Sarmisegetuza, dar nu cea de langa Hateg inspre Caransebes, stiu ca mai e una pe langa Orastie, stie cineva cum ajung acolo? starea drumului nu conteaza ca am Transplant :laugh:

Multumesc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci !! daca e vreme frumoasa spun si eu prezent insa nu de joi ci de vineri , iar sambata intentionez o vizita la Sarmisegetuza eventual barajul de la Cincis , cine doreste , sa vina pregatit cu extra bani pt. benzinuta

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...