Sari la conținut

Iesiri cu chopper-ul/cruiser-ul...


stcimponeriu
 Share

Postări Recomandate

Ahahahaaaa!

Pe malul lacului s-a asternut liniste de momant cand au aparut "satanistii"!

Mai ales Cristi era costumat ca atare!

Fericiti suntem cu totii cand putem face lucrurile dorite, unii mai des, altii mai rar.

Oricum, e bine ca avem noi membrii in grup, la multi kilometri de asfalt uscat, Rares si Tudor!

Hai norock!

 

O tura foarte faina, tot strangeam experienta singur si nu stiam ce ratez ne venind la turele astea organizate. Tare ma bucur ca am venit si de acum vor fi mai dese :)

Ii multumesc mult lui Rares (abru) pt ca mi-a ingaduit sa ii calaresc motorul cativa km si rezultatul e: Caut dragstar clasic sa imi cumpar :)), e minunata motocicleta, imi place la nebunie.

Atasez cateva poze. Asfalt uscat tuturor. Tudor. :peace:

post-67998-0-08235300-1371444930_thumb.jpg

post-67998-0-24450700-1371445049_thumb.jpg

post-67998-0-09637000-1371445130_thumb.jpg

post-67998-0-04366400-1371445276_thumb.jpg

post-67998-0-47118200-1371445383_thumb.jpg

post-67998-0-98802000-1371445568_thumb.jpg

post-67998-0-42539700-1371445668_thumb.jpg

post-67998-0-12387300-1371445823_thumb.jpg

post-67998-0-57906600-1371446469_thumb.jpg

post-67998-0-25752300-1371446600_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 995
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

 

O tura foarte faina, tot strangeam experienta singur si nu stiam ce ratez ne venind la turele astea organizate. Tare ma bucur ca am venit si de acum vor fi mai dese :)

Ii multumesc mult lui Rares (abru) pt ca mi-a ingaduit sa ii calaresc motorul cativa km si rezultatul e: Caut dragstar clasic sa imi cumpar :)), e minunata motocicleta, imi place la nebunie.

Atasez cateva poze. Asfalt uscat tuturor. Tudor.

Mersi de poze! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un amic are un Dragstar 650 Custom super, de vanzare. Nu l-a calarit deloc deoarece nu-si va lua carnet anul asta.A facut si el ca romanul, si-a luat car inaintea boilor.

Daca te intereseaza : Sibiu, 0722883602, contact@mobilapictata.ro , se numeste Mircea, pretul din cate stiu e pana in 3000 epuroi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

O tura foarte faina, tot strangeam experienta singur si nu stiam ce ratez ne venind la turele astea organizate. Tare ma bucur ca am venit si de acum vor fi mai dese :)

Ii multumesc mult lui Rares (abru) pt ca mi-a ingaduit sa ii calaresc motorul cativa km si rezultatul e: Caut dragstar clasic sa imi cumpar :)), e minunata motocicleta, imi place la nebunie.

Atasez cateva poze. Asfalt uscat tuturor. Tudor. :peace:

 

Si pentru mine a fost o prima tura, dar deja ma gandesc la urmatoarea placinta, ca am inteles ca se face si in alte locuri, dar nu am vazut.

 

 

Tudor: Mersi de poze si succes la cumparaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un amic are un Dragstar 650 Custom super, de vanzare. Nu l-a calarit deloc deoarece nu-si va lua carnet anul asta.A facut si el ca romanul, si-a luat car inaintea boilor.

Daca te intereseaza : Sibiu, 0722883602, contact@mobilapictata.ro , se numeste Mircea, pretul din cate stiu e pana in 3000 epuroi.

Multumesc de info. o sa ii dau un telefon.

 

 

Si pentru mine a fost o prima tura, dar deja ma gandesc la urmatoarea placinta, ca am inteles ca se face si in alte locuri, dar nu am vazut.

 

 

Tudor: Mersi de poze si succes la cumparaturi.

 

Lasa ca le descoperim noi pe toate, de acum inainte avem vreme, benzina sa fie si asfalt uscat :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......si ar mai fi un Dragstar 1100 Classic la George : 0745542881.

La el nu cunosc detalii in afara faptului ca e dispus sa-l vanda. Si asta e in stare excelenta, 14.000 km, full "acareturi" pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......si ar mai fi un Dragstar 1100 Classic la George : 0745542881.

La el nu cunosc detalii in afara faptului ca e dispus sa-l vanda. Si asta e in stare excelenta, 14.000 km, full "acareturi" pe el.

Vrea un Dragstar 650 Classic.Clar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai cam infoiat monser cu "CLAR"-ul tau.

E bine ca omul sa aiba alternative,sa aleaga.

Nu sunt samsar de motoare, doar m-am gandit ca poate fac un bine la doi raideri.

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai cam infoiat monser cu "CLAR"-ul tau.

E bine ca omul sa aiba alternative,sa aleaga.

Nu sunt samsar de motoare, doar m-am gandit ca poate fac un bine la doi raideri.

Asfalt uscat.

Nu-i monser,ca-i monsieur!

Clar asta vrea,caci duminica a tras concluzia DUPA drive test-ul cu Classic-ul lui Rares(@abru)!E notabila intentia ta si a celorlalti,ba chiar binevenita!Ne uitam mai multi deja dupa ceea ce cauta Tudor!

Nu s-a insinuat absolut nimic altceva,aici!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca un telefon dat in stanga si dreapta nu strica deloc. Cel mai probabil motorul sugerat de yamoco ultima data imi depaseste bugetul, dar vorba aia, nu sti de unde sare iepurele :). Dragstar-ul clasic a lui abru mi-a placut la nebunie, dar nu ma limitez doar la el, mai trebuie sa vad si cel de 1100 cum e si intruderul de 800 si ma mai gandeam si la shadoe 750.

Oricum eu trebuie sa ii fac poze la a mea azi si sa o pun la vanzare sa vad cata tragere are, si pana nu o vand nu pot sa trec la alta, am mai sunat in stanga si dreapta si nu prea vrea lumea schimb+diferenta.

Nu-i stres oricum, ma bucur din plin inca de EN-ul meu si cat ii vremea sa stea cu mine va sta.

 

Va multumesc de ajutor, sunteti de gasca ;). Asfalt uscat va doresc domnilor. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer ..nu am nici cea mai mica idee ...cand dau prin cluj fara motor,stau ascuns ca imi e rusine :))

acu pe bune,anu asta nu cred ca mai ajung in cluj ..eventual in sept/oct ... in vama veche ajung in maxim 2 saptamani ...daca ai drum prin zona cu cea mai mare placere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Fratilor! Masa este rezervata la Vikingi in Grigo pe terasa,

umbra, racoare, lichide reci, s.a.m.d., ne vedem la ora 18.

Hai norock!



In sfarsit soare! Incepand cu ora 18, ne vedem ca de obicei la Vikingi in Grigo.

Hai norock!



Fratilor! Masa este rezervata la Vikingi in Grigo pe terasa,

umbra, racoare, lichide reci, s.a.m.d., ne vedem la ora 18.

Hai norock!



In sfarsit soare! Incepand cu ora 18, ne vedem ca de obicei la Vikingi in Grigo.

Hai norock!

Tot de la 18 si astazi...

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serus, Cristi!

 

In tura de la Lacul Mica, spuneai de o iesire prin August, catre Transalpina si Transfagarasan.

Mai e de actualitate?

 

Ma tenteaza ideea!

 

Hai norock!

 

Nick

Salut.Da,mai e valabila.Perioada e undeva din saptamana 12 - 18 august.

Cu stima,Cristi.

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheagul nostru, cel de toate zilele zice ca pe maine se coace o iesire la Sibiu.

 

Daca mergem si vii si tu poate vorbim.

 

Hai norock

Salut.Da,mai e valabila.Perioada e undeva din saptamana 12 - 18 august.

Cu stima,Cristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheagul nostru, cel de toate zilele zice ca pe maine se coace o iesire la Sibiu.

 

Daca mergem si vii si tu poate vorbim.

 

Hai norock

Din pacate,maine am alt program.Azi am facut o tura cu un vecin pana la Remetea.Putem vorbi legat de excursia din august. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tura pe transalpina imi tot planuiam de anul trecut. Ma gandeam sa strand prietenii si cine mai vrea sa vina de pe aici si sa facem un grup mare sa mergem. Daca si voi planuiti o tura poate comasam grupurile si facem o tura comuna sa iasa ceva frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tura pe transalpina imi tot planuiam de anul trecut. Ma gandeam sa strand prietenii si cine mai vrea sa vina de pe aici si sa facem un grup mare sa mergem. Daca si voi planuiti o tura poate comasam grupurile si facem o tura comuna sa iasa ceva frumos.

apoi sincer nu stiu ce trebuie planuit atata ca sunt doar cca 250 KM nu este o distanta mare faci bagajele si ai plecat , la ranca gasesti cazare 80 100 ron la paradis si magazin cu preturi normale.

daca mergi cu cortul treci de ranca cobori si o iei catre pesterea muierilor ai 2restaurante acolo cu ciorba de burta foarte buna,imediat langa restaurant ai loc pentru cort iarba verde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, fratilor, tura de astazi de la Sibiu a fost super, mai ales ca la intoarcere am ascultat sfatul lui Abru

si am ales un traseu care a "suntat" Miercurea Bai cu iesirea de la centura de la Alba-Iulia si am strabatut

o zona parca uitata de timp, cu o sosea intr-un peisaj vast, multe viraje iar stratul asfaltic impecabil.

Gulyas-ul oferit de baietii de la Sibiu a fost demential, multumim, Luci!

Hai norock!



De la 18, ca de obicei la Vikingi in Grigo ne asteapta masa rezervata.

Hai norock!



Fratilor! Daca vremea permite, propun ca duminica sa facem o tura pana

in statiunea Banffy de la Toplita, sunt izvoare si strand cu apa mezotermala.

Ar fi cam 210 km/sens, plecarea undeva la ora 9.

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, fratilor, tura de astazi de la Sibiu a fost super, mai ales ca la intoarcere am ascultat sfatul lui Abru

si am ales un traseu care a "suntat" Miercurea Bai cu iesirea de la centura de la Alba-Iulia si am strabatut

o zona parca uitata de timp, cu o sosea intr-un peisaj vast, multe viraje iar stratul asfaltic impecabil.

Gulyas-ul oferit de baietii de la Sibiu a fost demential, multumim, Luci!

Hai norock!

 

De la 18, ca de obicei la Vikingi in Grigo ne asteapta masa rezervata.

Hai norock!

 

Fratilor! Daca vremea permite, propun ca duminica sa facem o tura pana

in statiunea Banffy de la Toplita, sunt izvoare si strand cu apa mezotermala.

Ar fi cam 210 km/sens, plecarea undeva la ora 9.

Hai norock!

daca mai sunt bilete si se poate as veni si eu.....

 

asfalt uscat tuturor

Editat de yamcsi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai sunt bilete si se poate as veni si eu.....

 

asfalt uscat tuturor

Astept confirmarea! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor! Deja ne-am adunat cativa, asa ca maine dimineata la ora 9, daca vremea permite,

ne intalnim/plecam din OMV Calea Turzii spre Toplita.

Puteti pune in bagaj si slipii, slapii si prosopul.

Hai norock!



O tura foarte reusita, totalizand 435 km, vremea super

iar drumul dintre Reghin si Toplita de-a lungul Muresului este splendid.

Mai jos, o binemeritata pauza de masa cu ciorba de burta si ceafa la gratar,

pensiunea Caprioara la intrare in Toplita, recomand!

 

post-47060-0-86702600-1374428382_thumb.jpg

 

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, chiar ca a fost o tura pe cinste,si vremea a tinut cu noi,valea muresului superb si peisajul si asfaltul nou,am avut parte si de un ghid pe masura cu care am reusit sa vizitam si centurile orasului tg mures :eek: iar apa din piscina a fost de nota :10:

merg sa mi pun prosopul si slipii la uscat !

 

a fost o zi petrecuta din plin

 

asfalt uscat tuturor!

post-70208-0-59488800-1374438643_thumb.jpg

post-70208-0-94991700-1374438660_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor!

Totul este rezolvat pentru bunul mers al intalnirii de astazi de la Casa Vikingilor din Grigo,

cu incepere de la ora 18.

Astazi vom pune la cale iesirile din week-end si din cursul saptamanii viitoare.

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...