Sari la conținut

Atentie ce motoare reparati


Postări Recomandate

Dupa cum bine ati citit pe topicul cu furturi moto, mi s-a furat motorul meu de sufelt, copilul meu.

 

in consescinta ma vad nevoit sa va rog,

 

In cazul ca va apar la reparat mobre dubiase, vopsite cu spray-ul sau fara chei de contact, serii sterse, cereti documentele la motorete, cereti buletinul propietarului si notati numele si CNP-ul....ptr ca nu se stie cum ajungeti sa aveti probleme din cauza unor hoti de moto ce indraznesc sa le repare la diverse ateliere / service-uri.

 

Eu am intalnit astfel de caz si am cerut documentele, chiar daca acesta imi era client vechi si bun.

 

deci, aveti mare grija.

cunosc un caz in care un astfel de atelier a avut foarte mult de suferit din un caz asemanator, cheltuind ceva sute de euro sa poata demonstra ca nu este implicat in furt.

 

Orice mobra ce va intra in atelier va este incredintata pana la iesirea pe poarta.

 

DACA VEDETI VRE-UN CB 500 dubios, sunati-ma la orice ora.

 

multumesc aniticipat, Gabone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot legat de furaciuni, imi dezmembrez acum motorul si am primit oferte pentru cadru + acte de la unul care are mobra fara acte. Nu l-am dat si nu-l dau decat cuiva care stiu sigur ca nu-l foloseste pe furaciuni, chiar daca raman cu el sau il dau la fier vechi pe 3 beri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

up...

sunt perfect deacord.

stiu insa ca este obligatoriu (prin lege) ca proprietarul sa lase acte (la care se fac copii) atunci cand aduce motoreta la service (talon+CI)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...