Sari la conținut

Honda CBR600 F3


b-xx-nox
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

am o mare rugaminte la voi :(

 

o prietena si-a cumparat o motocicleta (Honda CBR 600), am fost astazi la RAR pt autentificare, si au respins-o pentru ca nu avea silencer. Are un Leo Vince.

 

Ma poate ajuta cineva cu un silencer sau o toba originala (pt cateva ore, merge cu ea la RAR) ca sa poata sa treaca si ea RAR-ul

 

 

Stima

Mesaj completat

Salut,

 

am o mare rugaminte la voi :D

 

o prietena si-a cumparat o motocicleta (Honda CBR 600), am fost astazi la RAR pt autentificare, si au respins-o pentru ca nu avea silencer. Are un Leo Vince.

 

Ma poate ajuta cineva cu un silencer sau o toba originala (pt cateva ore, merge cu ea la RAR) ca sa poata sa treaca si ea RAR-ul

 

 

Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate a fost la itp si au respins-o,ca la autentificare verifica doar seriile din carte cu cele de pe motor,nu au treaba cu tobele.

Deschide si tu un topic la "Discutii generale despre motociclism" sau la "Motociclisti in fiecare zi"si poate rezolvi repede de un silencer,eventual o toba stock,ca aici sunt prezentari de motoare si nu cred sa intre asa multa lume ca acolo,topicul asta e despre mobra baiatului asta.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zice bine nea' Method cu topicul.

 

In schimb nu-i chiar asa cu autentificarea. DA, la autentificare mergi doar sa iti treaca numele noului proprietar in carte si sa iti verifice seria de cadru (la motocicletele SH motorul e considerat "consumabila"). Dar NU te astepta sa nu bage ochiu' si la alte chestii care bat la ochi/ureche, in cele mai multe cazuri evacuari prea zgmotoase. In cel mai bun caz vor fi doar cateva mustrari verbale, iar in cel mai rau caz se poate lasa cu o anulare de ITP.

 

Apoi, important: la autentificare/eliberare certificat de autenticitate/ITP (daca vrei sau trebuie sa il faci la RAR) mergi tot timpul pe Calea Grivitei, chiar daca ai de asteptat cateva zile in plus la programare. Cel mai probabil ca prietena ta a fost la RAR in Voluntari, unde sunt niste neni care ori nu sunt la curent cu atributiunile lor si cu litera legii, ori sunt nesimtit de zelosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...