Sari la conținut

Accident cu fuga de la locul accidentului -Bucuresti - Bd. Iuliu Maniu


thor.allmighty
 Share

Postări Recomandate

cu riscul de a fi off o sa iti predau o mica lectie de economie . PIB ul este constituit din taxele si impozitele platite de catre cei care produc ceva , statul nu produce nimic el colecteaza taxe si impozite iar din banii astia isi plateste angajatii asta ca sa stii si tu de unde vine salariul tau si daca tot te lauzi ca faci parte din structuri trebuie sa stii ca esti in slujba celor care te platesc chiar si in timpul liber iar daca ei te iti cer ajutorul ( sfatul) e bine sa le le acorzi putina consultatie ca nu iti cade rangul , nu vrei sa dai nu te mai dai mare pe forum ca esti angajat MAI .

Am luat foc pentru ca ai luat exact pozitia militianului care se crede zmeul zmeilor deasupra tuturor muritorilor. Cit despre glume sa le pastrezi pentru cei care le gusta .

 

Adica ceea ce insinuezi e ca taxele si impozitele pe care EU le platesc catre stat se evapora in ce? Productivitatea muncii mele este egala cu ce? Eu zic sa mai deschizi tu niste tomuri de micro si macroeconomie si sa te edifici cum trebuie si sa nu-mi ti mie "mici" lectii de economie. Este o aberatie cronica ceea ce ai spus mai sus si si mai mare este faptul ca ma dau mare ca sunt angajat MAI. Am fost la un moment dat intrebat unde lucrez si am raspuns. Nu cred ca m-am laudat vreodata asupra locului meu de munca, din contra. Faptul ca sunt mandru de profesia pe care o am asta nu inseamna ca ma laud. Tu nu ai putea sa fi politist de exemplu. Dar nu dezvoltam ca nu are rost...

 

Cat priveste luatul tau foc exista hidranti sau dusuri, in functie de ce ai nevoie. Iar glume voi face in continuare fie ca iti convine tie sau nu si nu ma intereseaza sincer parerea ta. Iar faptul ca "cetateanul" nu citeste legea nu ma obliga pe mine sa ii acord asistenta cu nik. Romanul s-a nascut invatat, in general majoritatea generatiei noastre si a generatiei peste a noastra (daca vrei o schema genealogica ti-o pictez si p`aia) asa ca, sincer, mi se falfaie atata timp cat da sfaturi tampite ca el are impresia ca stie legea il voi taxa la fiecare "colt". Atunci cand va venii sa spuna "bai nene, uite eu nu inteleg ce spune legiuitorul prin formularea xyz" vom sta de vorba ca atunci chiar nu imi cade sau scade - dupa caz - rangul. Pana atunci insa din pacate face tranc! pe jos...

 

P.S: Reclamatiile la legea 1 nu se accepta asa ca nu va obositi sa va luati de limbajul meu...

 

Mesaj completat

penetru , in mare ai dreptate numai ca totusi eram in timpul programului si nu-mi puteam permite sa-l irosesc apoi mai eram si cu acte dupa mine . primul lucru l-am facut de a fugi repede la politie dar degeaba . oricum unii soferi sunt cat se poate de execrabili . bai frate cu motorul fiind , ma refer in afara localitatii , esti singur pe sosea iar din sens opus unii totusi se angajeaza in depasiri desi te vad . chestia asta ma lasa fara replica .

 

Nu e necesar sa fii cu motorul, poti si cu masina, bicicleta etc. Nu ii intereseaza. Educatia rutiera = 0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aaaa uite unicul care stie ceva ! restul santem ? cum? dar sa revenim daca nu stiu ceva sant prost? sau ne informat? a intradevar esti platit de la buget asta sa nu uiti niciodata! si daca trebuie sa explici ceva spune de fiecare data! ca sa ne iluminezi! pozitia de super informat nu tine ! SANT PREA BATRAN! si ai inca cati-va colegi pe acolo care sant de tot respectul inca de pe vremea trecuta! deci parerea mea mai usurel sau explica nu da verdicte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica ceea ce insinuezi e ca taxele si impozitele pe care EU le platesc catre stat se evapora in ce? Productivitatea muncii mele este egala cu ce? ...

 

Nightwolf -daca taceai politist ramaneai - acum esti doar un curcan ingamfat

 

Productivitatea ta este 0 lei (munca ta este egala cu salariul + celellalte venituri cu care esti retribuit) - asta ca sa-ti fie clar - tu esti platit din bani publici colectati de la cei care PRODUC - tu doar CHELTUI

intr-o economie asa cum ti-o imaginezi tu in care tu "produci", versi la stat si in luna urmatoare lucrurie se repeta, reprezentarea matematica ar fi cam asa

 

tu ai venituri de 1000 lei, 300 ii versi la stat sub form de impozit si luna viitoare tu iei salariul de la stat tot 1000 de lei ... vezi vre-o problema?

 

ca erai arogant in chestii legate de legislatie si tehnicalitati legate de accidente nu ma deranja, dar sa te te vad in postura de "ala care le stie indubitabil pe toate" cu nasul pe sus, plin de basinile cu care te umfla epoletii cusuti chiiar si pe pijama ... sa am pardon ... dar, mai taci dracu militianule :P

 

revenind la topicul nostru ... poate ca omul are nevoie de o mana de ajutor pe care nu te vad s-o dai, n-am vazut un sfat din partea ta care sa-l lamureasca ce si cum sa faca sau daca mai e ceva de facut ...revino-ti Night - ia cu aghiazma - sa plece militianul dintre noi

 

 

Mesaj completat

:) :D

tu cate ore esti platit sa muncersti?

dar daca tu il platesti pe baiatu-asta de ce-i dai cu 25% mai putin?

 

cand scrii pe forum esti in privat indiferent cat de "oficial" esti la munca. in privat ai cel mult o obligatie etica sa ajuti. nothing more.

 

 

data viitoare daca-ti place sa te victimizezi, ramai jos si cheama 112. ai grijanie, poate v-un confrate de-al tau te accidenteaza mai tare din neatentie sau viteza

 

 

Tsunami - taci dreacu si tu - parca esti soacramea ... ea saraca s-a nascut cu mai bine de 50 de ani in urma si la cat e de incapatanata nimeni nu o mai convinge de nimic ... intrebi de parca cineva din privat a zis "Sa taiem salariile bugetarilor" - sau si tu esti un tablagiu care stie economie "micro si macro"

 

 

si apropos ... cum ar zice fimiu (are 2 jumate) "inteligentule" - grijanie nu e ce te-ai gandit tu ca ar fi ... asa ca masoara-ti vorbele istete ca te faci de cacao

 

vreau sa te intreb un lucru, tu nu-l stii dar poate-ti raspunde wolf ca e pe felia lui - stii de ce aveau militienii epoletii de metal ?

 

asfal uscat :)

 

On topic - prietene insista la politie sa faca ceva ca tu singur singurel nu cred ca razbesti - misca-te rapid, fa plangere, scoate certificat pentru ranile din dotare si stai pe capul politzaiului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul se numeste

Accident cu fuga de la locul accidentului -Bucuresti - Bd. Iuliu Maniu, 29.07.2010 - Dacia Papuc - culoare alba

 

In cazul in care aveti informatii sau sfaturi practice pentru cel care a patit-o, sunteti bineveniti sa postati.

 

Pentru discutiile "Politia Romana vs contribuabili", va rog sa faceti topic separat la Timp liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios ce-a facut initiatorul topicului cu sfaturile de valoare primite? A fost la politie, s-a lamurit si a reparat motorul din buzunarul propriu. Asta e viata, mai sunt si jigodii care fug de la locul accidentului si colegi motociclisti care iti spun imediat cum sta treaba. Noroc ca unii te mai si ajuta la nevoie, dar nu din tastatura ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf -daca taceai politist ramaneai - acum esti doar un curcan ingamfat

 

Productivitatea ta este 0 lei (munca ta este egala cu salariul + celellalte venituri cu care esti retribuit) - asta ca sa-ti fie clar - tu esti platit din bani publici colectati de la cei care PRODUC - tu doar CHELTUI

intr-o economie asa cum ti-o imaginezi tu in care tu "produci", versi la stat si in luna urmatoare lucrurie se repeta, reprezentarea matematica ar fi cam asa

 

tu ai venituri de 1000 lei, 300 ii versi la stat sub form de impozit si luna viitoare tu iei salariul de la stat tot 1000 de lei ... vezi vre-o problema?

 

ca erai arogant in chestii legate de legislatie si tehnicalitati legate de accidente nu ma deranja, dar sa te te vad in postura de "ala care le stie indubitabil pe toate" cu nasul pe sus, plin de basinile cu care te umfla epoletii cusuti chiiar si pe pijama ... sa am pardon ... dar, mai taci dracu militianule :crack:

 

revenind la topicul nostru ... poate ca omul are nevoie de o mana de ajutor pe care nu te vad s-o dai, n-am vazut un sfat din partea ta care sa-l lamureasca ce si cum sa faca sau daca mai e ceva de facut ...revino-ti Night - ia cu aghiazma - sa plece militianul dintre noi

 

 

Uooofffff..... nu ma mai cert ca nu are rost. Asta e, sunt eu un papagal fraier am recunoscut. Traiti voi in continuare imaginandu-va ca politistii, pompierii, ambulantierii nu produc nimic si doar cheltuie ... dar eu iti spun doar atata -- prevenire = buget, cercetare = posibilitate de prevenire. Gandeste-o singur mai departe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
sal ami poti spune daca ,masina dacia papuc scotea fum . daca da cred ca stiu cine era .e unu care vine an malimp, la antefrig . dacii papuc mai sunt putine an bucuresti . si apropo ,ati poti aduce aminte daca era carosat din fibra sau alumini, :baldy:

l-am vazut doar din lateral.... era un tataie la vreo 50 -60 de ani...nu stiu daca scoatea fum sau daca era carosata...

are sigur aripa fata stanga sifonata (nu cred ca a facut altceva decat sa o indrepte fara sa o vopseasca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uooofffff..... nu ma mai cert ca nu are rost. Asta e, sunt eu un papagal fraier am recunoscut. Traiti voi in continuare imaginandu-va ca politistii, pompierii, ambulantierii nu produc nimic si doar cheltuie ... dar eu iti spun doar atata -- prevenire = buget, cercetare = posibilitate de prevenire. Gandeste-o singur mai departe...

 

ma jignesti , nu mai pune pe aceeasi scara a valorilor politistul cu pompierul sau smurdul . Am facut armata la pompieri , am fost angajat ca pompier dupa , am focuri de nu ai tu fire de par in cap , niciodata in viata ta ta sa nu mai insinuezi ca ce prestezi tu are asemanare cu munca prestata de pompieri si cei de la smurd , oamenii aia salveaza bunuri si vieti , oamenii aia sunt eroi zi de zi , sunt aceia care arata oamenilor ca nu sunt singuri in cazul focului sau accidentelor .

 

Cind eram pompier am simtit nesimtirea , noi eram ruda saraca din MAI aveam masini vechi gaurite de ne curgea apa din ele ,furtune sparte, prezante gaurite, casti de pe vremea lui pasvante , dar intram in foc fara sa ne pese de noi sa scoatem bunuri , oameni iar politia ce facea ? venea statea sprijinita de masina nu indeparta gura casca ce ma deranjau cind intindeam cite o linie de furtun si mai ne luau si peste picior cind terminam treaba " vai ce uzi sunteti" " "vezi fratoare ca esti murdar de funingine pe fata" , dar na noi aveam o deviza "datorie si onoare "ei aveau un scop sa taie frunza la ciini invirtind bastonul pe degete.

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma jignesti , nu mai pune pe aceeasi scara a valorilor politistul cu pompierul sau smurdul . Am facut armata la pompieri , am fost angajat ca pompier dupa , am focuri de nu ai tu fire de par in cap , niciodata in viata ta ta sa nu mai insinuezi ca ce prestezi tu are asemanare cu munca prestata de pompieri si cei de la smurd , oamenii aia salveaza bunuri si vieti , oamenii aia sunt eroi zi de zi , sunt aceia care arata oamenilor ca nu sunt singuri in cazul focului sau accidentelor .

 

Cind eram pompier am simtit nesimtirea , noi eram ruda saraca din MAI aveam masini vechi gaurite de ne curgea apa din ele ,furtune sparte, prezante gaurite, casti de pe vremea lui pasvante , dar intram in foc fara sa ne pese de noi sa scoatem bunuri , oameni iar politia ce facea ? venea statea sprijinita de masina nu indeparta gura casca ce ma deranjau cind intindeam cite o linie de furtun si mai ne luau si peste picior cind terminam treaba " vai ce uzi sunteti" " "vezi fratoare ca esti murdar de funingine pe fata" , dar na noi aveam o deviza "datorie si onoare "ei aveau un scop sa taie frunza la ciini invirtind bastonul pe degete.

.

 

mai lipseste sa spui ca tot politia genera focul si l-ai terminat definitiv.

si nu toata politia, cred ca numai nightwolf, asta e capul rautatilor. jos cu el fratilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca tot nighwolf le taia furtunele in timp ce ei se chinuiau sa stinga focul si cand se plictisea de facut asta, scotea aparatele din priza celor de la smurd. Respect tie rados pt focurile si vietile salvate, insa cred ca ai facut alegerea asta de buna voie si nesilit de nimeni (exact ca`n deviza aia de 2 lei).

 

Eu n-am auzit pe nimeni din familia mea care lucreaza sau a lucrat la Pompieri sau SMURD sa faca atata caz de nepriceperea sau nesimtirea politistilor ...

 

PS: celor care sunteti platiti la fel ca nightwolf, si care nu produceti asa cum produc altii pentru voi: RUSINE! inclusiv tie rados!!! ce daca salvezi vieti si stingi focuri?!? ce ma doare pe mine de ce faci tu daca nu produci ?!? cand ai sa produci, o sa cresti in ochii mei de cetatean roman care a produs candva pentru economia superba a Romaniei ! E valabil si pentru cei din mediul medical ... atata timp cat voi nu produceti pentru pensiile care nu se dau sau pentru autostrazile care nu exista, nu avem ce discuta!

 

ppfffffff...patetic.

Editat de Dannys
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai lipseste sa spui ca tot politia genera focul si l-ai terminat definitiv.

si nu toata politia, cred ca numai nightwolf, asta e capul rautatilor. jos cu el fratilor

 

ca sa intelegi mai bine politia nu produce nimic nici macar siguranta cetateanului nu este in stare sa o asigure pe cind ceilalti bugetari respectiv pompierii si cei de pe salvari salveaza vieti salveaza bunuri . nu poti pune in aceasi balanta a productivitatii mai bine zis a profitabilitatii aceste meserii !!!

Mesaj completat

eu cred ca tot nighwolf le taia furtunele in timp ce ei se chinuiau sa stinga focul si cand se plictisea de facut asta, scotea aparatele din priza celor de la smurd. Respect tie rados pt focurile si vietile salvate, insa cred ca ai facut alegerea asta de buna voie si nesilit de nimeni (exact ca`n deviza aia de 2 lei).

 

Eu n-am auzit pe nimeni din familia mea care lucreaza sau a lucrat la Pompieri sau SMURD sa faca atata caz de nepriceperea sau nesimtirea politistilor ...

 

PS: celor care sunteti platiti la fel ca nightwolf, si care nu produceti asa cum produc altii pentru voi: RUSINE! inclusiv tie rados!!! ce daca salvezi vieti si stingi focuri?!? ce ma doare pe mine de ce faci tu daca nu produci ?!? cand ai sa produci, o sa cresti in ochii mei de cetatean roman care a produs candva pentru economia superba a Romaniei ! E valabil si pentru cei din mediul medical ... atata timp cat voi nu produceti pentru pensiile care nu se dau sau pentru autostrazile care nu exista, nu avem ce discuta!

 

ppfffffff...patetic.

Stai jos nota 4 nu ai inteles nimic , nu mai sunt pompier . postul meu a fost o revolta la afirmatia ca pompierii , cei de pe salvari sunt pe acelasi plan cu politistii . pompierii si aia de pe salvari salveaza vieti , bunuri deci sunt profitabili unei societati .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa intelegi mai bine politia nu produce nimic nici macar siguranta cetateanului nu este in stare sa o asigure pe cind ceilalti bugetari respectiv pompierii si cei de pe salvari salveaza vieti salveaza bunuri . nu poti pune in aceasi balanta a productivitatii mai bine zis a profitabilitatii aceste meserii !!!

Mesaj completat

 

Stai jos nota 4 nu ai inteles nimic , nu mai sunt pompier . postul meu a fost o revolta la afirmatia ca pompierii , cei de pe salvari sunt pe acelasi plan cu politistii . pompierii si aia de pe salvari salveaza vieti , bunuri deci sunt profitabili unei societati .

 

stii ce produce politia?

previne.

eu iti doresc sa mergi prin mexic, nu departe de granita cu statele, doar in tihuana si sa vezi ce inseamna acolo lipsa politiei sau politie corupta in adevaratul sens al cuvantului.

mergi in columbia.

politia asa ineficienta cum e la noi a redus numarul de accidente chiar si prin actiunile de pandari. oamenilor le e frica sa mai calce stramb.

acu eu te intreb pe tine, care e valoarea pompierilor pentru societate? cum previn ei un incendiu? faptul ca-l stinge e frectie la picior de lemn. pentru mine singura valoarea a pompierilor pentru societate e ca totusi ajung la incendiu si limiteaza probabilitatea ca incendiul sa se propage si la alte case.

atata vreme cat prevenirea unui incendiu este aproape zero, nu poti vorbi de profitabilitate.

ca pompieru isi risca viata, pai si-o risca si politaiul. ca tu crezi ca pompierul si-o risca mai mult, aia e parerea ta, eu nu-s de acord. in cazurile de fata, pentru politie e riscant ca un beat sa le rupa picioarele in trafic, sa isi umple plamanii de noxe cand dirijeaza circulatia pe 40C etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baliverne....

 

RUSINE! inclusiv tie rados!!! ce daca salvezi vieti si stingi focuri?!? ce ma doare pe mine de ce faci tu daca nu produci ?!? cand ai sa produci, o sa cresti in ochii mei de cetatean roman care a produs candva pentru economia superba a Romaniei ! E valabil si pentru cei din mediul medical ... atata timp cat voi nu produceti pentru pensiile care nu se dau sau pentru autostrazile care nu exista, nu avem ce discuta!

 

Alte baliverne....

 

Du-te bah de te spala IN cap. Ca porti tarate in loc de creier... ^_^

 

...acu eu te intreb pe tine, care e valoarea pompierilor pentru societate? cum previn ei un incendiu? faptul ca-l stinge e frectie la picior de lemn. pentru mine singura valoarea a pompierilor pentru societate e ca totusi ajung la incendiu si limiteaza probabilitatea ca incendiul sa se propage si la alte case.atata vreme cat prevenirea unui incendiu este aproape zero, nu poti vorbi de profitabilitate.

ca pompieru isi risca viata, pai si-o risca si politaiul. ca tu crezi ca pompierul si-o risca mai mult, aia e parerea ta, eu nu-s de acord. in cazurile de fata, pentru politie e riscant ca un beat sa le rupa picioarele in trafic, sa isi umple plamanii de noxe cand dirijeaza circulatia pe 40C etc

 

Cand ai sa iei si tu foc odata cu casa, dupa ce nu mai ai scara ca s-a facut scrum, sa vezi ce o sa pupi poala popii cand oi vedea pompieru' ca te ia de guler si te scoate pe geam...

 

Doamne fereste sa-ti ia foc piciorul ala de lemn intr-un incendiu...ca n-o sa mai ai ce freca!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ce produce politia?

previne.

eu iti doresc sa mergi prin mexic, nu departe de granita cu statele, doar in tihuana si sa vezi ce inseamna acolo lipsa politiei sau politie corupta in adevaratul sens al cuvantului.

mergi in columbia.

politia asa ineficienta cum e la noi a redus numarul de accidente chiar si prin actiunile de pandari. oamenilor le e frica sa mai calce stramb.

acu eu te intreb pe tine, care e valoarea pompierilor pentru societate? cum previn ei un incendiu? faptul ca-l stinge e frectie la picior de lemn. pentru mine singura valoarea a pompierilor pentru societate e ca totusi ajung la incendiu si limiteaza probabilitatea ca incendiul sa se propage si la alte case.

atata vreme cat prevenirea unui incendiu este aproape zero, nu poti vorbi de profitabilitate.

ca pompieru isi risca viata, pai si-o risca si politaiul. ca tu crezi ca pompierul si-o risca mai mult, aia e parerea ta, eu nu-s de acord. in cazurile de fata, pentru politie e riscant ca un beat sa le rupa picioarele in trafic, sa isi umple plamanii de noxe cand dirijeaza circulatia pe 40C etc

 

imi cer scuze ptr offtopic , mai tata unde traiesti ? cred ca nu in romania ce preventie face politia ? sunt in crestere infractiunile , fura infractorii cot la cot cu politia , una a calcat o tinara pe trecerea de pietoni cu politistul de fata , fapt concret trait de mine un cap de creta prin semnele care le facea ma obliga sa intru in fata coloanei oficiale care mai era si si cu un maimutoi venit la noi in vizita ,adica ma arunca in fata masinilor de la spp sa aiba si aia o activitate eventual sa ma ciuruiasca , am refuzat sa execut ce semne facea el apoi a sarit la m ine sa imi ia carnetul de nervi i-am smuls caietul de procese verbale sa ii dau in cap cu el a cerut prostul intariri prin statie au venit superiorii lui si cind au auzit ce a vrut sa faca si au realizat ca a fost tentativa de omor l-au luat la misto si mie imi cereau scuze ca sa nu fac mai urit .asa ca sistemul trebuie curatat de asemnea indivizi degeaba ai multi politisti si le tai salariile mai bine ii tii pe aia buni si pe restul ii zbori si astfel mentii salariile eventual le cresti , dar nu la noi e pe invers .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai sa iei si tu foc odata cu casa, dupa ce nu mai ai scara ca s-a facut scrum, sa vezi ce o sa pupi poala popii cand oi vedea pompieru' ca te ia de guler si te scoate pe geam...

 

Doamne fereste sa-ti ia foc piciorul ala de lemn intr-un incendiu...ca n-o sa mai ai ce freca!

 

eu nu contest importanta pompierilor, dar nici nu-i consider superiori altor categori.

 

imi cer scuze ptr offtopic , mai tata unde traiesti ? cred ca nu in romania ce preventie face politia ? sunt in crestere infractiunile , fura infractorii cot la cot cu politia , una a calcat o tinara pe trecerea de pietoni cu politistul de fata , fapt concret trait de mine un cap de creta prin semnele care le facea ma obliga sa intru in fata coloanei oficiale care mai era si si cu un maimutoi venit la noi in vizita ,adica ma arunca in fata masinilor de la spp sa aiba si aia o activitate eventual sa ma ciuruiasca , am refuzat sa execut ce semne facea el apoi a sarit la m ine sa imi ia carnetul de nervi i-am smuls caietul de procese verbale sa ii dau in cap cu el a cerut prostul intariri prin statie au venit superiorii lui si cind au auzit ce a vrut sa faca si au realizat ca a fost tentativa de omor l-au luat la misto si mie imi cereau scuze ca sa nu fac mai urit .asa ca sistemul trebuie curatat de asemnea indivizi degeaba ai multi politisti si le tai salariile mai bine ii tii pe aia buni si pe restul ii zbori si astfel mentii salariile eventual le cresti , dar nu la noi e pe invers .

 

ai fost in columbia?

du-te si apoi mai vorbim

 

imi spui si mie cum previn pompierii incendiile?

(lasa exemplele personale in care ai folosit tu forta impotriva politiei. nu sunt relevante.

in alta tara dansai sub actiunea impulsurilor electrice)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
imi spui si mie cum previn pompierii incendiile?

 

Tu pe ce lume traiesti bai troll-ule ? La voi la munca nenea patronu' nu v-a facut instructajul PSi ? Tu stii cum se ia o autorizatie de functionare pe linie PSI ? Crede-ma, aici nu merge cu spaga. Ai stingator la conserva ?

Editat de stlk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te bah de te spala IN cap. Ca porti tarate in loc de creier...

 

Kassu tu cand erai mic te jucai cu materiale radioactive? E o intrebare retorica, raspunsul stiu ca-i unul pozitiv. Asa ca dle Down o sa iti desenez: ce am facut eu in acel post se cheama un pamflet, o ironie la atitudinea jignitoare a unor forumisti fata de nightwolf pentru tupeul de a fi politist, tratandu-l fix ca pe o lacusta, lipitoare sau alte insecte cu care te delectai tu cand erai mic.

 

Next time read better. Si nu-ti fie rusine, fiind pasionat de desen o sa-ti fac o schita de fiecare data cand nu intelegi ceva, instinctul grobian indemnandu-te sa jignesti in secunda 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jos Basescu! Sa creasca pensiilee!!! :)

 

Vine luna ianuarie iar visul acesta umed ti se va indeplini :D

 

Pana la urma despre ce era vb in acest topic ?! Ca era sa postez de treaba aia cu Loganul pe Magheru ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi spui si mie cum previn pompierii incendiile?

(lasa exemplele personale in care ai folosit tu forta impotriva politiei. nu sunt relevante.

in alta tara dansai sub actiunea impulsurilor electrice)

 

in alta tara politaiul ala era dat afara din politie poate nu stii sa citesti el prin semnele care le facea ma obliga pe mine care eram oprit pe marginea strazii sa intru pe banda care circula coloana oficiala adica eu un nenorocit de cetatean platitor de taxe si impozite stiu mai bine regulamentul decit un trintor balerin de intersectie care ar fi trebuit sa stie legea mai bine ca mine ? si lasa prostiile cu prevenire si etc eu consider ca pompierii si aia de pe smurd sunt mult mai importanti pentru societate decit politistii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alta tara politaiul ala era dat afara din politie poate nu stii sa citesti el prin semnele care le facea ma obliga pe mine care eram oprit pe marginea strazii sa intru pe banda care circula coloana oficiala adica eu un nenorocit de cetatean platitor de taxe si impozite stiu mai bine regulamentul decit un trintor balerin de intersectie care ar fi trebuit sa stie legea mai bine ca mine ? si lasa prostiile cu prevenire si etc eu consider ca pompierii si aia de pe smurd sunt mult mai importanti pentru societate decit politistii.

 

 

putem trai intr-o lume fara pompieri dar nu intr-una fara politie, vrei, nu vrei, asta-i viata

 

Tu pe ce lume traiesti bai troll-ule ? La voi la munca nenea patronu' nu v-a facut instructajul PSi ? Tu stii cum se ia o autorizatie de functionare pe linie PSI ? Crede-ma, aici nu merge cu spaga. Ai stingator la conserva ?

 

tu ia loc frumos in banca, fara sa o trantesti. deocamdata prefer sa te ignor. o sa te anunt cand imi schimb atitudinea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem trai intr-o lume fara pompieri dar nu intr-una fara politie, vrei, nu vrei, asta-i viata.

 

cine spune asta ?? Statul !! pentru ca da militia(politia), armata si spre surprinderea mea biserica sunt arme de represiune ale statului ( acest lucru a fost spus de un profesor de drept la un curs la facultate) . nu sunt anarhist dar cred ca supradimensionarea acestor structuri dauneaza grav societatii + ca aduc mari deservicii daca in structuri sunt oameni corupti care isi bat joc de lege .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine spune asta ?? Statul !! pentru ca da militia(politia), armata si spre surprinderea mea biserica sunt arme de represiune ale statului ( acest lucru a fost spus de un profesor de drept la un curs la facultate) . nu sunt anarhist dar cred ca supradimensionarea acestor structuri dauneaza grav societatii + ca aduc mari deservicii daca in structuri sunt oameni corupti care isi bat joc de lege .

 

ma man, coruptie exista in toata lumea, numai ca in unele tari mai mult, in altele mai putin, in unele la niveluri inalte, in alte tari la niveluri mai mici, depinde pana unde merge controlul soceitatii asupra puterii.

nu cred ca exista oameni care-si bat joc de lege, ci folosesc puterea doar in interesul lor. si interesul lor este impartit pe doua planuri.

1. sa devina ei mai puternici

2. sa submineze si sa domine mai mult pe cei care sunt sub ei.

 

asta se intampla peste tot. si da, ai dreptate, politia ajuta pe cel de la putere. insa intr-un plan principal in tarile civilizate si intr-unul secundar in tarile bananiere dpdv politic, asa cum cum e romania, rolul politiei este sa si apere societatea de anarhie. ca in romania n-o face la eficienta maxima, dau dreptate oricui spune asta, dar o face. gandeste-te ce ar insemna o saptamana fara politie. nici nu vreau sa ma gandesc!

 

cine a spus fraza de mai sus nu ma intereseaza. ea a fost insa valabila in societatea ceausista si iliesciana. acum politia are rol nu de represiune ci de a veghea ordinea si ajuta puterea (poate in ordine inversa), si asta e cam ca peste tot. armata n-o mai aduc in discutie ca nu mi se pare ceva verdic. biserica, are rol de calauzire a berbecilor, dar nu de represiune, sau nu de represiune la un nivel sesizabil de mine.

 

tu anarhist? cine-a zis? neahhh, esti okay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutiile gen politie vs pomplieri, care e mai mare si mai tare, e clar ca sunt puerile. Bagati-va mintile-n cap, nici o societate care se vrea civilizata nu poate exista fara aceste structuri. Si chiar nici fara biserica, cu care nu sunt deloc de acord prin simplul fapt ca exista in Romania 31.596 lacase de cult versus vreo 8.000 scoli. Aaaa...si din cate am inteles multele astea biserici papa de la Ministerul Culturii si Cultelor (parc`asa`i zice). Si nu numai. Mai papa si de la amaratii care pun botu` la vrajeala barbosilor. Si la japca pe care`o fac cu fiecare dintre noi, umilii crestini, cand trebuie sa ne botezam, cununam sau ingropam. Macar spagile date la politie sau pompieri sunt mult mai mici ^_^

Editat de Dannys
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...