Sari la conținut

Voshod Custom!


antony
 Share

Postări Recomandate

de apreciat munca ta :crack:

a iesit frumos fata de cum era stock,

nu vreau sa fie carcotas, e doar o idee...saua daca ar mai fi putin " cizelata" ar putea iesi si mai bine

Oricum , felicitari pentru rezultat! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de apreciat munca ta :crack:

a iesit frumos fata de cum era stock,

nu vreau sa fie carcotas, e doar o idee...saua daca ar mai fi putin " cizelata" ar putea iesi si mai bine

Oricum , felicitari pentru rezultat! :crack:

 

Ai dreptate cu seaua , nu a iesit chiar cum am vrut ca forma si este cam tare . Urmeaza o noua versiune in care seaua sa semene cu cea de la virago, dar pentru asta trebuie sa modific filtrul de aer si stii ca la 2timpi este problematic . Astept sa termin rodajul la motor si apoi am sa modific filtrul si seaua . :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate cu seaua , nu a iesit chiar cum am vrut ca forma si este cam tare . Urmeaza o noua versiune in care seaua sa semene cu cea de la virago, dar pentru asta trebuie sa modific filtrul de aer si stii ca la 2timpi este problematic . Astept sa termin rodajul la motor si apoi am sa modific filtrul si seaua . :crack:

succese nebanuite :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu o roata mai mica ar arata mai bine :lol:

 

interesant , mai mica si mai lata , dar se ridica probleme , pozitia carburatorului , bascula spate ...

 

Am gasit un carburator de pe o honda in 2t de 200 , studiez problema si poate il montez . Cu ocazia asta o sa pun uleiul separat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator stress_L&P

carburatoarele sunt carburatoare si atat, n-au pompa de benzina, de ulei, de kkkt, etc. sunt carburi si atat! vacuumaticele nu merg bine pe 2t! (merg dar nu stralucit), pt. 2t iti trebuie un carb. clasic! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carburatorul Dellorto pe care il am eu este clasic ( nu este vacumatic) dar are o intrare laterala pentru ulei si un surub care regleaza debitul. Functional este asemanator cu cel de Minsk,Voshod,Ij numai ca este realizat mai bine. Tipul de la care l-am luat spunea ca l-a demontat de pe o Honda de 200 si la acel stut venea un furtunas direct de la bidonul de ulei. Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Carburatorul Dellorto pe care il am eu este clasic ( nu este vacumatic) dar are o intrare laterala pentru ulei si un surub care regleaza debitul. Functional este asemanator cu cel de Minsk,Voshod,Ij numai ca este realizat mai bine. Tipul de la care l-am luat spunea ca l-a demontat de pe o Honda de 200 si la acel stut venea un furtunas direct de la bidonul de ulei. Merci

 

 

nu venea de la bidon, venea de la pompa! :cheers: nu are cum sa fie o pompa in carb! :cheers: gaurica aia o astupi ai atat! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai putea renunta la acel spatar nu e prea estetic

 

E adevarat , seaua nu a iesit chiar ce am vrut ...

 

nu venea de la bidon, venea de la pompa! :crack: nu are cum sa fie o pompa in carb! :crack: gaurica aia o astupi ai atat! :cheers:

 

Da da ... :baldy: pompa ,pompa ... vreau si eu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ti-am vazut si eu motorul "live", eram in Bariera, eu cu Minskul, am mers in paralel putin. Arata bine motocicleta ta, felicitari pentru lucrare si multi km fara incidente. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...