Sari la conținut

yamaha yzf 125 & aprilia rs 125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am dat pe yzf r125 in 2009 cam 3700 E. Pretul modelului de anul asta cred ca e mai mare tinand cont ca o sa il cumperi cu TVA 24 %. Am in prezent 4300 km si is destul de multumit de ea. E in 4T, consum mic, fiabila, sunet placut, nu de drujba...Eu zic ca puterea e destula pentru 125cc. Daca vrei putere ia-ti rs 125...dar aia implica deja un pret mai mare, consum mai mare..etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de aprilia sti ceva este mai buna decat yamaha ( la cost putere fiabilitate ...)

si care este viteza maxima cu care ai mers cu yamaha???:)

Aprilia are intretinerea mare , consum mare , iar o aprilia limitata trage la fel ca o yamaha. Parerea mea ar fi sa ceri detalii si despre noul Derbi GPR 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cautat pe net pretul de 2010 dar nu am gasit nimic si deacea va intreb pe voi

asa ca nu mai sari atata cu concluziile :)

Motorland Bucuresti

 

Showroom

Addr: Blvd. Basarabiei nr. 256 Sector 3

Tel: 021 / 200 47 71

Fax: 021 / 200 47 67

Email: ciprian.stanescu@autosolution.ro

www.motorland.ro/

 

Service

Addr: Blvd. Basarabiei nr. 256 Sector 3

Tel: 0742 / 099 306

Adresa reprezentantei Bucuresti.........

Sau http://www.derbi.com/index.php?option=com_...&Itemid=323

am gasit-o in 3 minute :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il asculta pe madu93 , delireaza. Am o aprilia rs 125 din 2001 . Sunt motociclete foarte bune si rezista si bine in timp daca le intretii. A mea merge impecabil , ca una nouo . DAR !!! intretinerea e destul de mare Primul dezavantaj e consumul mare una limitata ca a mea consuma 5% viteza maxima in talon e 120 , eu personal am mers 140 dar de la 120 te rogi de ea.... daca o sa alegi una cu power valve pot sa iti zic ca o sa iti manance zilele , intradevar o sa fuga GRAV dat te si arde cu un consum de 8%. Desi am rs 125 as alege fara sa stau pe ganduri Yamaha R125 desii , pozitia pe ea e cam nasoala dupa parerea mea , mai mult mi-ar place noul derbi gpr care din cate am auzit la SMAEB cu o toba nouo si cu un filtru sport ar putea ajunge la 18 cai ... acu cat de adevarat o fi nush , oricum parerea mea e ca arata mai bine ca R. :) ( SA MOARA STARSTRUCK DE CIUDA !!! )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MALASORTE ai mers vreodata cu un derbi gpr 125???

nu am avut ocazia sa merg dar tine cont doar derbi 2010 e in 4Timpi cu 4 valve. Pana in 2009 a fost in 2 timpi.

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il asculta pe madu93 , delireaza. Am o aprilia rs 125 din 2001 . Sunt motociclete foarte bune si rezista si bine in timp daca le intretii. A mea merge impecabil , ca una nouo . DAR !!! intretinerea e destul de mare Primul dezavantaj e consumul mare una limitata ca a mea consuma 5% viteza maxima in talon e 120 , eu personal am mers 140 dar de la 120 te rogi de ea.... daca o sa alegi una cu power valve pot sa iti zic ca o sa iti manance zilele , intradevar o sa fuga GRAV dat te si arde cu un consum de 8%. Desi am rs 125 as alege fara sa stau pe ganduri Yamaha R125 desii , pozitia pe ea e cam nasoala dupa parerea mea , mai mult mi-ar place noul derbi gpr care din cate am auzit la SMAEB cu o toba nouo si cu un filtru sport ar putea ajunge la 18 cai ... acu cat de adevarat o fi nush , oricum parerea mea e ca arata mai bine ca R. :) ( SA MOARA STARSTRUCK DE CIUDA !!! )

 

 

 

:)))))) nouo cu r nu ne e ciuda de ce zici tu :D...acum ca tot aduci vorba de putere povesteste cum era sa faci highside in pasaj la uniri din cauza ca ai pv puternic :P:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de aprilia sti ceva este mai buna decat yamaha ( la cost putere fiabilitate ...)

si care este viteza maxima cu care ai mers cu yamaha???:)

Esti sigur ca vrei "viteza maxima" ? Asta te intereseaza in primul rand?

Pai orice motocicletuca de 125cc nu e facuta sa mearga cu mai mult de 120-130. Acum ca sa nu imi sara "dusmanii" in cap, precizez ca poti cu diverse power valveuri, putin etanol si o cura buna de slabire sa scoti si viteze 150+, dar mototcicleta aia pur si simplu nu e facuta pentru asa ceva, nu e sigur si nici nu o sa fie fun sa stai cu morcovelu in poponet cand iti tremura motorasul sub tine.

 

eu am cautat pe net pretul de 2010 dar nu am gasit nimic si deacea va intreb pe voi

asa ca nu mai sari atata cu concluziile :)

Ce suparat esti aici , omul ti-a zis cat a dat pe motorasul lui, acum nu e obligat sa stie preturile la toate modelele noi.

Cel mai bine e sa te duci in showroom si sa pari hotarat pentru ca s-ar putea sa iti faca reducere la fata locului, asa se practica, si am auzit ca in ultimul timp a inceput sa se practice si in Romania.

 

De luat, ia-ti ce iti place mai mult, altfel tot timpul o sa ai fixul cu "ailalta cred ca era mai buna".

 

Succese in cautarea calutului

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles pana acum aprilia rs 125 cere intretinere mare deci este exclus

acum ramane de vazut dintre yamaha si derbi

cred ca voi alege yamaha dar ramane de vazut

nu ai o pozitie tocmai favorabila atunci cand mergi cu ea sa spun asa

iar derbi costa cam mult si as vrea sa o iau sh :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am 1.70

dar nu am mers cu yamaha sa vad cat de buna este pozitia pe ea

eu am mers mai mult cu scuter si nu imi place deloc sunetul pozitia zici ca stau pe scaun:))

si de acea vreu sa achizitionez un motor de 125 si cum vad ca preturile din magazine sunt mari as vrea sa iau un motor sh dar inca nu stiu ce sa aleg :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am 1.70

dar nu am mers cu yamaha sa vad cat de buna este pozitia pe ea

eu am mers mai mult cu scuter si nu imi place deloc sunetul pozitia zici ca stau pe scaun:))

si de acea vreu sa achizitionez un motor de 125 si cum vad ca preturile din magazine sunt mari as vrea sa iau un motor sh dar inca nu stiu ce sa aleg :)

Daca vrei SH alege yamaha , derbi sh e 2T deci intretinere mare ca la aprilia....

Mesaj completat

:D))))) nouo cu r nu ne e ciuda de ce zici tu :P...acum ca tot aduci vorba de putere povesteste cum era sa faci highside in pasaj la uniri din cauza ca ai pv puternic :):D:D

Din cate am inteles barosane , ceea ce mi s-a intamplat atunci nu e de la power valve cum credeam ci doar de la faptu' ca a venit mai multa benzina... si a rezultat o mica explozie de putere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...