Sari la conținut

Accident 08.08.2010 - Bucuresti


Nicole
 Share

Postări Recomandate

BMW F 650 rosu ... casti Vemar si CMS (CMS-ul fiind chiar open-face), impact cu Tico...

ora aprox. 22:30

 

chiar nu stie nimeni nimic, sau...?

 

 

nu era Tico, cred ca era un Hyundai, motociclistul ok, doar cateva mici zgarieturi, pasagera avea ceva probleme la piciorul stang, din cate am inteles nu era rupt, arsuri de la toba, zgarieturi, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era Tico, cred ca era un Hyundai, motociclistul ok, doar cateva mici zgarieturi, pasagera avea ceva probleme la piciorul stang, din cate am inteles nu era rupt, arsuri de la toba, zgarieturi, etc.

si circumstantele...? neacordare de prioritate ... din partea cui??

Mesaj completat

si circumstantele...? neacordare de prioritate ... din partea cui??

eu, oricum, am vazut un Tico acolo, mult mai avariat decat Hyundai-ul, dar poate nu avea legatura cu accidentul. Moto nu parea sa aiba urmari majore...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul venea pe drumul cu prioritate, soferita din Hyundai a iesit de pe o straduta laterala si din cate am inteles i-a lovit cu bara din fata (suportul de la numarul masinii era pe jos, deci probabil cu ala i-a atins, posibil in zona unde era si piciorul stang al pasagerei), motocicleta din ce am vazut s-a oprit la distanta mica de locul unde s-au atins (si motociclistul zicea ca avea viteza mica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare noroc ca a scapat intreg. eu am fost lovit in picior numai ca la mine s-a rupt tibia si peroneul piciorul fiind zdrobit intre bara masinii si motorul motocicletei. te resimti 2-3 luni dupa asa ceva

 

Sanatate maxima celor 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare noroc ca a scapat intreg. eu am fost lovit in picior numai ca la mine s-a rupt tibia si peroneul piciorul fiind zdrobit intre bara masinii si motorul motocicletei. te resimti 2-3 luni dupa asa ceva

 

Sanatate maxima celor 2.

 

Sper ca te-ai refacut bine, ca acum "ma dau" cu aceleasi carje si sper sa aiba un istoric bun... :baldy:

 

Sanatate multa motociclistului si pasagerei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul venea pe drumul cu prioritate, soferita din Hyundai a iesit de pe o straduta laterala si din cate am inteles i-a lovit cu bara din fata (suportul de la numarul masinii era pe jos, deci probabil cu ala i-a atins, posibil in zona unde era si piciorul stang al pasagerei), motocicleta din ce am vazut s-a oprit la distanta mica de locul unde s-au atins (si motociclistul zicea ca avea viteza mica)

 

 

Motociclistul venea din directia Stadionul National, pe Campia Libertatii, si la intersectia cu Gheorghe Petrascu, tipa cu Hyundai, care venea din directia Liceul IOR a intrat in intersectie fara sa acorde prioritate de trecere motociclistului => impact in roata din spate motocicleta, motor cazut la 2 metri de la locul impactului (nu avea viteza mare). Pasagera din cate am vazut se vaita de picior. Ii cazuse motoreta pe piciorul drept si din cauza tobei a suferit si niste arsuri. Cel ce conducea nu a patit nimic.

Ambulanta, politie, masuratori, tipa cu masina vinovata.

 

Sanatate pasagerei...... si ochii in 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ticaloasa intersectie.

E in curba, masini parcate pina in buza, pentru a vedea ceva stinga-dreapta venind de pe Petrascu trebuie sa iesi practic in mijlocul intersectiei daca esti cu masina.

A se folosi cu maxima prudenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica celor 2 . Intr-adevar intersectia este aiurea , cu masinile alea parcate pe ambele parti...dar... este prevazuta cu o oglinda tocmai pentru a facilita asigurarea mai buna atunci cand vii din jos dinspre liceul IOR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: Trec zilnic pe acolo, e extrem de nasoala intersectia, din orice directie ai veni. Cand esti pe drumul cu prioritate, ti se arunca in fatza diversi, iar cand vii de pe drumul cu "cedeaza" nu ai pic de vizibilitate. Mereu ma intreb de ce nu ridica astia niciodata masinile parcate chiar in colturile intersectiilor. Pana si pentru pietoni e nasol, deoarece sunt practic fortati sa iasa dintre masinile parcate, direct in sosea...

Mai mult, e un traseu foarte frecventat de masinile de scoala. Chiar azi-dimineata, instructorul (banuiesc) a pus o frana brusca unei domnisoare care mergea la volanul unei masini de scoala pe Gh. Petrascu (avea cedeaza), vroia sa intre in intersectie, dar nu se uita decat inainte ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...