Sari la conținut

Accident grav Suceava - 10.08.2010


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

se pare ca va fi ok.....multa sanatate si noroc

in SV si BT unii doctori, sunt repetenti

 

 

Aproape toti sunt asa.

 

Aia care nu sunt repetenti sunt prea obositi din cauza orelor suplimentare din cabinetele personale ( si acolo tot de cacao isi fac meseria).... De unde chef si putere de munca

 

Sa ne vedem pe strada Bogdan

Mesaj completat

Daca trebuie sange anuntati ca sa ne mobilizam si noi aici in SV.

Editat de atomis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

lucrurile nu stau tocmai roz. bogdan are o infectie la plaman depistata azi. se pare ca aceasca infectie ar fi dobandit-o din spital. ori de la suceava ori de la bucuresti. i se administeaza un tratament destul de scump, si speram ca zilele astea sa treaca de infectie, de febra. va mai tinem la curent cu tot ce se intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan e din ce in ce mai bine.simte ,aude,raspunde la comenzi prin strangerea mainii.....etc insa nu a deschis ochii inca.Infectia aparuta la plamani din cauza aparatelor de respirat se pare ca va fi inlaturata curand cu antibioticele pe care le ia.Astazi a fost mutat singur pentru a nu mai fi deranjat de vizitatorii pacientilor aflati in camera cu el.

Singura problema locomotorie pe care o are la piciorul stang se pare ca va disparea si ea (astazi a reusit sa-l miste putin).IL ASTEPTAM ACASA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk

 

 

Asa, si ce-i cu asta ? Ce legatura are stirea asta de acum 1 an ? Ala are 42 ani ... in 20 ani de cand circula fara permis nu a produs nici un accident. Prefer sa-l am partener de trafic pe asta....decat mucosi inconstienti de 18 ani sau soferi cu permisul luat la PITESTI ! Daca ai permis, asta nu inseamna neaparat ca stii sa si conduci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi se pare ca masina a fost lovita pe partea stanga ci chiar in spate

 

Asa, si ce-i cu asta ? Ce legatura are stirea asta de acum 1 an ? Ala are 42 ani ... in 20 ani de cand circula fara permis nu a produs nici un accident. Prefer sa-l am partener de trafic pe asta....decat mucosi inconstienti de 18 ani sau soferi cu permisul luat la PITESTI ! Daca ai permis, asta nu inseamna neaparat ca stii sa si conduci.

 

ce dreq ma nu intelegi?

noi motociclistii suntem o specie aparte. toti ceilalti trebuie sa respecte legea.

noi avem voie cu 100 prin sate 200 in afara, toti trebuie sa ne fereasca, avem voie sa depasim pe linie continua, pe dreapta etc. mergem cu faza lunga, cateodata pe o roata.

in cazul in care provocam un accident conservarul trebuie puricat, si, daca nu si-o facut analizele medicale la timp, incarcerat.

daca ne lovim intre noi, berceanu, impuscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi se pare ca masina a fost lovita pe partea stanga ci chiar in spate

 

 

 

Daca te uiti atent la bara spate a masinii o sa realizezi unde a avut loc impactul rotii fata cu masina....rasucirea motocicletei putin drepta la impact l-a facut pe Bogdan sa dea cu capul in luneta si apoi sa fie proiectat pe marginea cealalta a drumului......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
ce dreq ma nu intelegi?

noi motociclistii suntem o specie aparte. toti ceilalti trebuie sa respecte legea.

noi avem voie cu 100 prin sate 200 in afara, toti trebuie sa ne fereasca, avem voie sa depasim pe linie continua, pe dreapta etc. mergem cu faza lunga, cateodata pe o roata.

in cazul in care provocam un accident conservarul trebuie puricat, si, daca nu si-o facut analizele medicale la timp, incarcerat.

daca ne lovim intre noi, berceanu, impuscat.

 

Sigur. Si eu astept cu interes sa-ti intalnesti marea dragoste: stalpul-pereche

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, si ce-i cu asta ? Ce legatura are stirea asta de acum 1 an ? Ala are 42 ani ... in 20 ani de cand circula fara permis nu a produs nici un accident. Prefer sa-l am partener de trafic pe asta....decat mucosi inconstienti de 18 ani sau soferi cu permisul luat la PITESTI ! Daca ai permis, asta nu inseamna neaparat ca stii sa si conduci.

 

Ideea e cu totul alta : Obligativitatea legii de a poseda permis de conducere / Impotenta aparatului de stat de a-l baga pe individ la puscarie.  ( Individul joaca rol de exemplu pt. altii - gen baiatul asta cu Volvo )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk

Ai sa observi ca sunt tot mai dese cazurile de motociclisti fara permis accidentati. De fapt e cam acelasi procent ca si la conservari. Cat despre statul roman ... varza, ce sa mai zic ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur. Si eu astept cu interes sa-ti intalnesti marea dragoste: stalpul-pereche

 

imi pare rau ca te-am bagat in seama. eu nu (mai) astept nimic de la tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva noutati despre starea baiatului?

Cu plamanii pare ca s-a rezolvat infectia.Astazi a deschis putin ochii si a fost intrebat de sora sa daca stie ce s-a intamplat iar el a dat din cap ca ''da''.....de aici deducem ca nu are pierderi de memorie sau macar isi aduce aminte .Tratamentele decurg bine ,drept dovada in 2 zile va fi mutat in salon normal.Asteptam sa fie putin mai bine si mergem la vizita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vesti foarte bune. dupa cum spunea si tasha. totul decurge exact cum ne-am asteptat. progrese pe zi ce trece. este onstient de ce se intampla, simte cine e in jurului lui, a deschis ochii mariii,toti egali, exact cum trebuie.

 

Mai exista si Dumnezeu care este prezent tot timpul. Asteptam sa il scoata din ATI si sa ii duc casca mea, sa o aibe langa el. Hai acasa Bogdane.

Editat de hondafan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi se pare ca masina a fost lovita pe partea stanga ci chiar in spate

 

 

 

Daca te uiti atent la bara spate a masinii o sa realizezi unde a avut loc impactul rotii fata cu masina....rasucirea motocicletei putin drepta la impact l-a facut pe Bogdan sa dea cu capul in luneta si apoi sa fie proiectat pe marginea cealalta a drumului......

 

ia reia tu primul text.

daca o masina face stanga in timp "ce e depasita", motociclistul nu intra in coltul barii din spate pentru ca apoi sa sparga luneta.

ceva nu e in regula.

masina trebuia lovita pe lateral stanga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia reia tu tot de la capat ca vad ca esti cam paranoic.

Daca erai tu criminalist sa stabilesti asta mai intelegeam,oricum te afli in afara subiectul cu totul.Asa au stabilit criminalistii veniti la fata locului dpa urme ,pozitia masinii...etc.Daca esti asa nedumerit iti fac o invitatie la spalatoria din Dumbraveni unde vreo 4 angajati care au vazut exact ce s-a intamplat cu siguranta o sa te lamureasca.

ORICUM PAREREA TA NU CONTEAZA-conteaza doar ca si-a revenit .O zi buna!!!

Editat de aemtuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt nou pe aici dar din ce am vazut Tsunami nu face decat sa vorbeasca numai degeaba pe unde posteaza. cred ca 50%din ce spune sunt doar aberatii.

Mai mult de 50%, pe toate topicurile el le site pe toate si el merge super-legal si el face si el drege si motocicilstii toti nu au bun simt responsabilitate cei 7 ani de acasa etc, DOAR EL ;)

ON: recuperare rapida si completa, cineva sus il iubeste foarte mult... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult de 50%, pe toate topicurile el le site pe toate si el merge super-legal si el face si el drege si motocicilstii toti nu au bun simt responsabilitate cei 7 ani de acasa etc, DOAR EL ;)

ON: recuperare rapida si completa, cineva sus il iubeste foarte mult... :baldy:

nu numai sus, mai are si prieteni aici... :D

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt nou pe aici dar din ce am vazut Tsunami nu face decat sa vorbeasca numai degeaba pe unde posteaza. cred ca 50%din ce spune sunt doar aberatii.

 

pai daca esti nou, descrie tu accidentul. eu din ceea ce am citit nu vred ca-i posibil. motocicleta se afla cu viteza in depasire. masina vireaza brusc stanga si motociclistul ii sparge luneta. cum?

nu afirm nimic, nu spun nici o aberatie, intreb ceva de bun simt.

 

mai bine imi spuneti, bah tsunami, nu intelegi ca un motociclist e ceva special si toti ceiclalti trebuie sa fie vinovati? e mai corect.

problema e ca intrebarile mele deranjeaza. oare de ce?

 

hai, imi poti descrie accidentul?

Mesaj completat

Mai mult de 50%, pe toate topicurile el le site pe toate si el merge super-legal si el face si el drege si motocicilstii toti nu au bun simt responsabilitate cei 7 ani de acasa etc, DOAR EL ;)

ON: recuperare rapida si completa, cineva sus il iubeste foarte mult... :baldy:

 

am scris eu ca merg super-legal?

am scris eu ca motociclistii nu au bun simt?

 

respectul nu tine de motocicleta. unii respecta, altii insulta. ei nici macar nu-s vinovati pentru faptul ca parintii lor au esuat, dar vor trage consecintele

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...