Sari la conținut

Motor De Busa 499 Cai


Claw
 Share

Postări Recomandate

E totusi cam exagerat (cred) ... dar astept o opinie pertinenta

Aici e un filmulet cu bestia in actiune si pare al dracu de credibil......

 

http://www.turbowill.dyndns.org/pics/bike/...usa_Turbo_2.wmv

 

Motorul suna si el cam ciudat dal la puterea aia stie cineva cum ar trebui sa sune?? :) :(

post-6-1080511891_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Ok ...... Atunci pe asta poate o recunoasteti...."Torque" daca l-a vazut careva.....S.F. dar asta chiar exista pe bune . Cam inghesuit motorul....de elicopter :)

post-6-1080570889_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod clar nu aveau unde sa il inghesuie.... dar principiul presupun ca e acelasi realizat la scara mai mica....

Intrebarea mea era pentru prima scula ... 499 hp din 1300 de Hayabusa....????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vede ca motoru de busa are turbo... totusi 499 de cai e foarte mult pt 1300cc

 

poate l-au marit pe la 1600 si atunci teoretic este posibil 500 cai.. totusi nu cred ca ii poate pune pe sosea cu 1 singura roata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vede ca motoru de busa are turbo... totusi 499 de cai e foarte mult pt 1300cc

 

poate l-au marit pe la 1600  si atunci teoretic este posibil 500 cai..  totusi nu cred ca ii poate pune pe sosea cu 1 singura roata...

.... Sa vezi filmu.... Tipul este dement de-a dreptul...... Merge pe autostrada, ca nebunul, mai este unul cu un GSX si merge pe la 270 si asta trece de el aproape pe o roata parca ar fi stat pe loc.

Oricum filmul este super misto merita sa il dai jos. Ramane de vazut daca nu este totusi trucat desi nu pare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

499 hp din 1300 de Hayabusa....????

e posibil, cu turbo + big bore kit.. de ce nu? n-a zis nimeni ca astia-s cai la roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vazut si eu filmul, si nu mi s-a parut trucat (nu ca as avea vreo calificare speciala). "Nebunul" in cauza este un suedez, isi spune Ghostrider si gasiti si alte filme cu el la bhairava pe ftp (eu de acolo le-am luat).

 

O sa-l mai vedeti pe un GSX R-1000 cum face 68 Km in 14 minute pe o autostrada super agomerata - calculati si voi viteza medie, are camera pe rezervor si vitezometrul rar scade sub 290... Nu cred ca era trucat fiindca e cam greu sa convingi cateva sute de soferi sa mearga extrem de incet doar ca sa pari tu ca alergii mai repede.

 

Tzeava...si vizionare placuta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai fost pus linkul la filmuletele asta prin noembrie anu trecut parca....http://www.ghostridermovie.net/

Da asa este isi spune Ghostrider si e un om normal... restul sint dementi :D

Exista si turbo de busa de 600 cai...

Ceea ce ma mira pe mine e cum reuseste mititelu sa se tzina asa bine la 300 pe o roata ca eu la viteza aia nu mai stiam pe unde sa ma mai ascund din cauza vintului...

Am dat jos filmuletele ala al lui care are vreo ora si ceva si in care se da si cu snowmobilu prin oras .... vara :D. Voi pe care il aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut cu ochisorii mei o Hayabusa de 430cp. fiind in USA la un atelier de tuning moto. Autorul nu a spus multe dar se pare ca, capacitatea a fost marita si avea furca din spate mult mai lunga. Era facuta pentru curse dragster. Plus ca folosea altceva decit benzina!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...