Sari la conținut

Accident Bucurestii Noi, vis-a-vis de Penny


maryus
 Share

Postări Recomandate

Nu trebuie sa ai nimic vizibil ca sa ai nevoie de tija+operatie la picior. Eu mi-am rupt glezna si am fost la "mm" de o operatie + tija. Am mers pe picioarele mele pana la spital fara sa simt vreo durere insuportabila. Dupa o jumatate de ora in care nu am mai calcat pe picior, cand am vrut sa ma dau jos din pat, nu mai puteam calca cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Matizul e lovit EXACT in spate, daca te uiti in ultima poza, numarul e indoit exact la jumate. Asta presupune ca a avut timp sa intre pe banda si ca riderul a avut viteza. Eu asa vad lucrurile.

 

Hai sa facem un experiment:

Eu iti vin din dreapta cu masina mea si tu vii cu ce viteza vrei, si facem pariu ca eu apuc sa intru in fata ta perfect in banda, astfel incat tu ma "pupi" drept in fund(pardon numar)? .....astfel este nepastrarea distantei! ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk

Foarte corect ce spui tu ... Mie daca unul apuca sa-mi iasa in fata macar cu un sfert de masina il las sa se bage ca doar n-oi fi tampit sa intru in el sau sa-l ocolesc prin schimbare de banda. Si daca apuc sa-l las sa se bage inseamna ca circul cu viteza mica ^_^

 

Edit: si evident ca la urmatorul semafor ii va fi aplicata o mica corectie asupra oglinzii sau un mic magnetzel de hard-disk pe parbriz dar asta depinde de sofer/soferita, daca-si cere scuze si recunoaste, daca e blonda draguta etc...

Editat de stlk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte corect ce spui tu ... Mie daca unul apuca sa-mi iasa in fata macar cu un sfert de masina il las sa se bage ca doar n-oi fi tampit sa intru in el sau sa-l ocolesc prin schimbare de banda. Si daca apuc sa-l las sa se bage inseamna ca circul cu viteza mica ^_^

 

Edit: si evident ca la urmatorul semafor ii va fi aplicata o mica corectie asupra oglinzii sau un mic magnetzel de hard-disk pe parbriz dar asta depinde de sofer/soferita, daca-si cere scuze si recunoaste, daca e blonda draguta etc...

 

Bine dar vezi ca mai nou asta intra la violenta in trafic care va fi fapta penala si risti sa ti se anuleze permisul sau chiar puscaria, pe langa ca, ala/aia te poate da in judecata pt daune si 99% castiga.....mai bine flebma pe parbriz :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine dar vezi ca mai nou asta intra la violenta in trafic care va fi fapta penala si risti sa ti se anuleze permisul sau chiar puscaria, pe langa ca, ala/aia te poate da in judecata pt daune si 99% castiga.....mai bine flebma pe parbriz ^_^
Off topic : Cum reusesti tu oaresa ii pui ,flebma' pe parbriz, ca mie nu imi iese. Am vrut sa ii dau una in ochi unor caini enervanti si am pus-o in casca . Chestia cu magnetii se poate incadra la distrugere.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic : Cum reusesti tu oaresa ii pui ,flebma' pe parbriz, ca mie nu imi iese. Am vrut sa ii dau una in ochi unor caini enervanti si am pus-o in casca . Chestia cu magnetii se poate incadra la distrugere.

 

Avantajul flip-up-ului :D ......sau sa ai experienta mare cu manevrarea castii cand esti racit bine si mergi cu motorul ^_^

 

Pana cand nush cat va mai fi numai distrugere......va fi in curand violenta in trafic incadrata ca infractiune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...