Sari la conținut

Postări Recomandate

Am postat aici pt ca vreau mai multe pareri si poate ca nu toti off-roaderii si nu numai citesc topicul de bmw. Deci, dupa accident, trebuie sa pun un ghidon nou. Am intrat pe Loius si am gasit 2 si anume un TRW ( pun si codurile) si un Fehling. Pt enduro-touring merg? Mentionez ca fac si enduro cu motorul. Un sfat m-ar ajuta. Multumesc anticipat

TRW - 10021242 si Fehling - 10021165. In poza, trw este cel cu bara transversala? detasabila.

Editat de Patrick_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-l pe cel cu bara transversala sudata. Este mult mai rigid si implicit rezistent. Bara transversala demontabila micsoreaza putin vibratiile din ghidon si poti monta pe ea GPS, priza 12V, afisaj ungator, etc, dar cam atat.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Ia unul cat mai gros in carne.

Tenerele m-am saturat de cate ori am picat cu el si nu s-a deplasat 1 mm ghidonul. Probabil ca marea parte a socului era incasata de alte componente... :laugh: .

La XT-ul de 350 prima cazatura l-a indoit de parca era din plastilina. Execrabila piesa, parca era o chinezarie.

Asa ca sunt in aceeasi situatie ca si tine. Mor de drag cand ma gandesc la operatiunea de montare. De-abia am terminat-o si trebuie sa pun iar cheia pe ea.

Am studiat intr-un magazin moto un ghidon de la TRW. Costa 160 ron, nu avea bara transversala, dar era suficient de gros - undeva la 2.5 - 3 mm.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transversala detasabila = estetic. Dar daca are suruburi nu e detasabila. De exemplu, ghidoanele renthal au surub acolo insa scrie clar in instructiuni ca NU trebuie demontata si ca ghidonul trebuie inlocuit daca se desface odata piesa respectiva. Nu ma apuc eu sa reinventez roata si sa analizez de ce au zis asta.

 

Dupa ce am vazut ghidoane de 22 indoite pe banda, am trecut la 28. Astea sunt mai rezistente :baldy: Pana acu insa am indoit un twinwall cand m-a infipt un jeep intr-o bordura. In rest la trante usoare n-a avut nicio treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...