Sari la conținut

Cit De Dparte Te Poti Duce Cu Un Piagio Si?


lluparo
 Share

Postări Recomandate

:bounce: 400KM plm eu nu as forja scuteru pe 400 kg pe 100 mai merge da nu 400+400 intors si mai ales ca al tau care merge cu 70 maxim... voi stiti

 

Nici odata nu am inteles ce vrei sa zici , prin posturile tale . :baldy:

Eu merg in fiecare sambata si duminica , vreo 70 de km dus si intors , fara nici o problema , 50 km/h in localitate , si 85-90 km/h (chiar 95 daca bate vantul din spate :lol:) la iesire din localitate ..

Editat de sica_sibiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici odata nu am inteles ce vrei sa zici , prin posturile tale . :bounce:

Eu merg in fiecare sambata si duminica , vreo 70 de km dus si intors , fara nici o problema , 50 km/h in localitate , si 85-90 km/h (chiar 95 daca bate vantul din spate :baldy:) la iesire din localitate ..

cat fuge aprilia ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

90-95 numai mobra prinde....'vorbind

numai la 50 ce cc'... eu am un moped motobecane,il am de vreo 4-5 ani si tot cu setul original merg :P nu am schibat nimic la el...am avut probleme cu aprinderea de vreo 2-3 ori(odata platina odata sau de doua ori bobina de inductie)am facut cu ea,,pe putin vreo 2-3 mii de km(caiova-cluj,craiova-bucuresti etc...)s este facut in 76'!!!.vb ff serios,mergea cu 50 la ora perfect!bn,i-am pus eu un ventilator de 6 V,mi sa oprit o singura data cand am fost la mare cu ea(bine am fost o singura data)cand mi sa infundat robinetul de la rezervor,m-am apucat si am desdacut intr-un peco capacele,scanteie avea ,benzina deloc,am alimentat si tot asa,sa va spun ca eram si doi pe ea,,pana cand .a tras pretenul meu furtunul,(cam la vreo o ora de la oprire)si numai curgea,dai si intoarceo,scoate benzina(eh erau 2 litri)si curatam.alimentam plecam si ajungem dimineatza dupa 1 zi jumate de mers(am dormit doar 5-6 ore la un motel)si ajungem ne cazam si baie

nu este nici o preblema ,daca mergi cu ea cat ai vrea,bn cu pauze da nici pauze la fiecare 50 de km :)

sa va tremet drumul spre parcul Calimani ca l-am filmat! id nyghtschelet

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...