Sari la conținut

Am Patit-o Si Eu...


Sima7x
 Share

Postări Recomandate

acum am ajuns acasa dupa ce am luat o mare tranta cu scuterul.......

inainte sa ma duc acasa am zis sa mai dau o tura de oras....

mergeam eu cu 50-60... si cans sa intru intr-o curba.... alunec pe partea dreapta..cad.. ma dau cu capu de asfalt.... imi revin repede. ma ridic... ridic scuterul.... vad ca are ditamai zgarieturile (doar atat) ... dar imi pare rau :lol: carenele din dreapta s-au facut varza...:crack: ... ma uit in dreapta... bordurile erau scoase.. si toata soseaua era plina de praf,nisip...nu mai stiu ce era... la capatul celalat la strazii era pus semnul cu "stop" .. dar pe udne am intrat eu pe strada .. nu era :D ...... ce tara de (cuvant urat)..

 

pana sa cad m-am plimbat fara casca..... dar cu 5minute inainte sa se intample... am oprit.. si mi-am pus casca.... mare noroc am avut cu casca... ca daca nu o aveam poate acum nu mai scriam aici.

 

eu :

-picior julit,

- ma cam doare umarul.. nu stiu ce as putea sa am.. dar sigur nu e rupt.

 

scuter :

-carenele din dreapta zgariate urat de tot

-oglinda zgariata...

si cam atat cred.

 

maine cred ca osa pun si poze.

 

 

pt scuteristi....... purtati dracu casca aia ca va poate salva viata !!!!! nu conteaza ca nu te mai vad nu stiu ce p*zde .... macar nu-ti spargi tu capu !!

 

 

bafta.... si ..

Asfalt uscat SI CURAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca esti fericit ca ai scapat si sa nu se mai repete :crack:

ai avut noroc ca ti-ai pus casca fix atunci, sa iti fie invatatura de minte, ai fost inspirat.

bafta maxima in continuare!

 

p.s.: eu azi am avut impresia toata ziua ca o sa cad si mergeam incet si s-o intors in fata mea o baba cu un tico :lol: noroc ca ma asteptam si nu prea am riscat, am oprit in dreptu usii si ma uitam la ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s.: eu azi am avut impresia toata ziua ca o sa cad si mergeam incet si s-o intors in fata mea o baba cu un tico :crack: noroc ca ma asteptam si nu prea am riscat, am oprit in dreptu usii si ma uitam la ea...

Cati din astia am intalnit eu,bagam derapaje si metri de cauciuc pe asfalt si opream in dreptul usii,dar cand vedeam unele tinere ingrozite ma apuca rasul si plecam.La domni le umpleam frigiderul inainte :D

 

@Sima7x sper ca nu mai mergi fara casca de acum inainte,ai scapat ieftin :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns la concluzia ca , casca chiar iti salveaza capu la a 2-a cazatura am polizat tare casca nush ce ma faceam daca nu aveam .... nush cum va riscati voi (unii) scuteristi fara casca , chiar nu va pasa de viata voasta mai ales la drumurile noastre poti cadea fooooarte usor nu depinde de "skillul" vostru numai ... aveti grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totul este bine knd se termina cu bine........in legatura cu umarul ar fi bine sa te duci sa iti faci niste radiografii....nu trebuie neaparat sa ai ceva rupt.......poate ai fisura de clavicula sau altceva .....mai bine fi inca odata inspirat si dute si fa-ti un control.....parerea mea.......bafta in continuare !

 

 

P.s. Am observat k scuteristii nu prea cred k este asa periculos ce conduc ei desi prind majoritatea 60 km/h.........eu zic k se inseala amarnic si sa-si bage mintile in cap..............ma uitam prin oras la curierii aia pe scutere sunt pur si simplu inconstienti........cei cu motoare merg cu 20 km/h in spatele masinilor pe und nu se poate mai mult si ei se cred Ghost Rider ...... in rest sa auzim numai de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am observat si eu asta in Bucuresti.

Mergeam pe la Unirii, coloana la stop ma strecuram incet printre masini sa pot opri daca deschide unu usa sau cine mai stie ce. Si din spate un curier pe scuter ma claxona de parca dadusera dracii in el :lol: sa merg mai repede. M-am oprit, am intors capu sa vad daca sa ma dau jos la el sau sa-mi continui drumu si asta cred ca si-a imaginat ce urma sa se intample si top a taiat-o prin dreapta pe langa trotuar pe banda 1 cu o viteza super mare pentru mersul pe acolo, cred ca in jur de 40, oricand iti poate deschide cineva usa in fata. Cand am avut accidentul asa s-a intamplat, chiar pe acolo si aveam ceva de genu 10 la ora si nici n-am avut timp sa reactionez cand a facut unu dreapta peste mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pustiul de azi nu a mai avut norocul tau...

cu conserva pe la birou (ca ma doare un pic genunchiul de dimineata), vad aglomeratie si salvarea in fata curtii (pe vaselor, o straduta intre mosilor si mihai bravu). un baiat pe scuter, doar am auzit de la altii, ceva viteza, a inceput sa faca piruete (probabil involuntar, chestie ca s-a rotit de a lovit asa masinile), a lovit ww-ul (ala din spate), apoi dacia. "are o gaura in cap" se zice - nu stiu ce inseamna, aud ca are si gitul imobilizat. il duceau la floresca acum vreo ora.

post-9614-1155400513_thumb.jpg

n-am vazut urme de echipamente, ma tem ca nu se asorta cu slapii (scuze, poate sint rautacios dar cam asta se intimpla "dupe blocuri"). sa se faca bine, sa-i fie invatatura de minte... ajuns acasa am vazut un alt scuterist "blindat". bravo lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai stiu nr. cazaturilor unele din cauza mea altele nu dar ce pot spune ca cel mai rau am cazut de pe scooterul meu si nu conduceam eu, urmari: picior rupt (probleme si in ziua de azi cu el) prin urmare aveti grija de voi si la ce puneti in cap ca sunt periculoase poate chiar mai periculoase decat motoarele (din cauza rotilor mici)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...