Sari la conținut

Patch pentru un club


Postări Recomandate

Cine ma poate ajuta cu prelucrarea modificarea emblemei clubului?

 

Am o schita facuta de un prieten pe hartie si as vrea sa o pregatesc pentru brodare.

 

post-7742-1282130501_thumb.jpg

 

As vrea ca scrisul de sus sa fie cu alt font (ceva mai inteligibil). La fel si cel de jos.

Si separate intre ele. In stanga as vrea un RO si in dreapta un MC.

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca trebuie facut intr-un format CAD, sa aiba estensie .dxf.

 

Din cate stiu eu, poti importa desenul intr-un soft de CAD, ca AutoCAD, il prelucrezi, apoi ala il dai la brodat. Cel mai bine vezi cu cine iti brodeaza, ce extensie trebuie sa aiba fisierul, si il faci in consecinta. Adica sa o iei de la cap la coada.

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nu ai nevoie de photoshop.

 

Ce trebuie tu sa faci prima data e sa mergi la cine iti brodeaza, sa intrebi ce format trebuie sa aiba fisierul care il incarca la cnc si apoi il brodeaza.

 

Daca sa zicem iti trebuie in format .dxf (sa zicem), cauti pe cineva care sa ti-l faca din desen in dxf, in Autocad.

 

Daca zice alt format, cauti pe cineva care programeaza intr-un soft care genereaza fisiere de formatul respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nu ai nevoie de photoshop.

 

Ce trebuie tu sa faci prima data e sa mergi la cine iti brodeaza, sa intrebi ce format trebuie sa aiba fisierul care il incarca la cnc si apoi il brodeaza.

 

Daca sa zicem iti trebuie in format .dxf (sa zicem), cauti pe cineva care sa ti-l faca din desen in dxf, in Autocad.

 

Daca zice alt format, cauti pe cineva care programeaza intr-un soft care genereaza fisiere de formatul respectiv.

 

Desenul este doar exeplificativ. Trebuie musai editat. Vreau alt font la scris, care se intelege (nu aramaica veche sau in ce limba scrie acolo), si mai trebuie adaugat cate ceva.

Partea cu conversia dintr-un format in altul cred ca pot s-o fac si eu.

vezi ca este 1 oradean pe aici care face asa ....ce vrei u... baNI SA AI...

CE SCRIE ACOLO?? MC SALAM?? :baldy:

 

MC Dead Dogs - Zimnicea

Mesaj completat

Am reusit (multumesc motorangel care mi-a curatat imaginea intr-un mare fel) si cu acazia asta am invatat si putin Photoshop. Traiasca Youtube....

 

post-7742-1282148276_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta cu prelucrarea modificarea emblemei clubului?

 

Am o schita facuta de un prieten pe hartie si as vrea sa o pregatesc pentru brodare.

 

post-7742-1282130501_thumb.jpg

 

As vrea ca scrisul de sus sa fie cu alt font (ceva mai inteligibil). La fel si cel de jos.

Si separate intre ele. In stanga as vrea un RO si in dreapta un MC.

 

:baldy:

 

In primul rand trebuie vectorizata grafica, pt. ca n-ai ce face cu bitmap, daca vrei sa iasa ceva OK.

 

Ti-am trimis PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce am citit si eu pe aici ( /index.php?showtopic=15269 ), intreb:

 

aprobare din partea mc dominant in zona, aveti?!

sunteti bazati daca constituiti mc de capul vostru si va revendicati din prima un teritoriu cat ro...

 

:baldy:

 

 

;) Good point, dar lasa asta sa fie grija noului club si a membrilor sai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tactil

 

Multumesc

 

 

Uita-te la semnatura iuzerului asta: /index.php?...t&p=2563136

 

Am trimis deja si mi-au spus ca formatul este bun.

 

Multumesc

 

din ce am citit si eu pe aici ( /index.php?showtopic=15269 ), intreb:

 

aprobare din partea mc dominant in zona, aveti?!

sunteti bazati daca constituiti mc de capul vostru si va revendicati din prima un teritoriu cat ro...

 

:baldy:

 

Foarte tare...

 

Trebuie sa cer acordul cuiva sa fac ceva intr-o societate libera... Trebuie sa fac pipi pe niste copacei...?

 

Teritoriu? In ce sens? Suntem motociclisti nu dealeri. Nu avem nevoie de teritoriu. Asfaltul este public. :D

 

Cainii Morti nu-si marcheaza teritoriul pentru ca sunt... morti!!! Teritoriul Cainilor Morti este de la Est la Vest si din Sud in Nord.

 

Cainii morti este un club infiintat de mine acum vreo luna-doua, cand i-am spus celuilalt membru, adica nevestei mele, ca de maine avem clubul nostru. Fara sediu, secretara, cotizatii & shit....

 

Desi partea cu secretara nu este o idee rea. :P

 

Cui ii place sa se dea pe curbe, sa simta asfaltul langa ureche, sa doarma langa motor poate fi un membru Dead Dogs. Cine este motociclist civilizat de asemenea.

 

In Zimnicea sunt 20 de motoare toate. Dintre care majoritatea "sportive" care se dau pe strada principala pe o roata ;). Sunt foarte putini motociclisti carora chiar le place sa mearga cu motorul. Restul la terasa. In slapi si pantaloni scurti.

Editat de choppermaniac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare...

 

Trebuie sa cer acordul cuiva sa fac ceva intr-o societate libera... Trebuie sa fac pipi pe niste copacei...?

 

Teritoriu? In ce sens? Suntem motociclisti nu dealeri. Nu avem nevoie de teritoriu. Asfaltul este public. :baldy:

 

Cainii Morti nu-si marcheaza teritoriul pentru ca sunt... morti!!! Teritoriul Cainilor Morti este de la Est la Vest si din Sud in Nord.

 

Cainii morti este un club infiintat de mine acum vreo luna-doua, cand i-am spus celuilalt membru, adica nevestei mele, ca de maine avem clubul nostru. Fara sediu, secretara, cotizatii & shit....

 

eu am inteles ca partea de "mc" reprezinta problema principala.

e ca la armata: nu poti sa-ti pui uniforma unei arme anume si grade militare daca tu esti civil...

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa cred ceea ce se afirma pe alt topic, atunci pot spune doar ca vin ei Hells Angels si lamuresc problema.

Daca tot ii cunosti atat de bine poti sa-i intrebi daca o sa lamureasca si problema cu impozitul forfetar ? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ii cunosti atat de bine poti sa-i intrebi daca o sa lamureasca si problema cu impozitul forfetar ? :baldy:

 

Nu. Chiar atat de bine nu-i cunosc, dar cred oricum ca problema impozitului forfetar le depasete nu doar lor puterile magice.

 

Si asa ramane omu' cu emblema nefacuta, ca toata lumea da povete, dar nu pe subiect.

 

Ai rezovat cu emblema, frate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorcycle Club pentru mine inseamna un club din care fac parte oameni care iubesc motocicletele. Un fel de club de sah (unde oamenilor le place sahul, asta ii uneste).

 

Fara grade, generali, capitani, locotenenti.

 

Daca in alte parti lucrurile au degenerat cu sarcini, grade, indatoriri, conduite, etc este timpul sa "chopp" .. .. .. ca de aia sunt ciomperist.

 

Intelegeti filosofia? Chopper !! Ca atunci cand cumperi un HD si te apuci sa-i tai aripa de pe spate ca este prea mare si grea si nu-ti place, cand scoti saua pasagerului, cand demontezi aripa fata, cand ii pui springer ca nu are ulei, simeringuri &shit si te enerveaza. Dupa care mergi cu ea vreo 10000 Km in loc sa o speli, lustruiest, admiri de la terasa, duminica. Chopper!!! Asta-i filosofia.

 

O sa-mi port sigla. Si nu o sa organizam intruniri cu striptis si mancare scumpa. Pentru ca preferam berea la pet (si petul numai in locuri special amenajate) si mancarea din cel mai ieftin supermarket. Si consumata pe marginea soselei. Si restul banilor in rezervor. :baldy: ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tactil

Multumesc

Am trimis deja si mi-au spus ca formatul este bun.

Multumesc

 

 

Si asa ramane omu' cu emblema nefacuta, ca toata lumea da povete, dar nu pe subiect.

Ai rezovat cu emblema, frate?

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi imaginez ca din ratiuni de spatiu si marketing ati pus "dead dogs", dar "cainii morti" suna mai bine.

limba noastra-i o comoara, cum zicea Alexei Mateevic....

Mesaj completat

si nu prea se potriveste courier new...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca scoti MC-ul de pe sigla te ajut eu cu ceva meserie ( vezi avatarul meu)

 

 

Nu stiu daca sunt greu de cap dar de ce sa scot MC? Daca ma duc, de exemplu in Brasov si ma intalnesc intamplator cu membrii unui club moto din Brasov ce se intampla? Eu traiesc intr-o lume civilizata. Poate sunt idealist.

 

Multumesc. Avatarul tau este frumos dar foarte complicat. Prefer ceva "chopp", simplu. De aia am folosit si fontul ala.

Initial era un gothic complicat. Nici nu se intelegea ce scrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Nu stiu daca sunt greu de cap dar de ce sa scot MC? Daca ma duc, de exemplu in Brasov si ma intalnesc intamplator cu membrii unui club moto din Brasov ce se intampla? Eu traiesc intr-o lume civilizata. Poate sunt idealist.

 

Multumesc. Avatarul tau este frumos dar foarte complicat. Prefer ceva "chopp", simplu. De aia am folosit si fontul ala.

Initial era un gothic complicat. Nici nu se intelegea ce scrie.

 

 

si eu ti-as sugera sa scoti mc si sa scrii cm. de dracului, suntem romani doar, nu am vazut pana acum sa scrie "club moto" pe vreun patch autohton...

 

de fapt ai putea spune chiar "Cainii Morti CM". ar fi ceva fain si cu siguranta primul club cu nume romanesc in totalitate (din cate stiu eu)!

Editat de stress_L&P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma te-a ajutat cineva cu sigla? Daca nu....da-mi pm.

 

Pai... da. Cineva mi-a curatat-o de pete si eu am bagat scrisu'

 

Ai alte idei?

 

 

si eu ti-as sugera sa scoti mc si sa scrii cm. de dracului, suntem romani doar, nu am vazut pana acum sa scrie "club moto" pe vreun patch autohton...

 

de fapt ai putea spune chiar "Cainii Morti CM". ar fi ceva fain si cu siguranta primul club cu nume romanesc in totalitate (din cate stiu eu)!

 

Sau daca as fi chinez si as vrea sa piratez as scrie Dad Dogs NC (Notorcycle Club).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare initiativa ta si a sotiei.....................INSA, trebuie sa tii cont de faptul ca desi sustinem ca traim intr-o lume libera, cu totii ne supunem unor reguli. Asa e si cu "MC"-ul ala de la sigla clubului tau.

 

Comunitati moto from all over the world stiu ca un MC presupune mai multe lucruri si ca are la baza reguli stricte. Pentru ca un club moto sa devina MC trebuie sa manance multa painica...si e doar un sfat prietenesc: multi te sfatuiesc sa scoti acel"mc" din sigla pentru ca afisarea cu un patch de genul asta poate fi interpretat ca o jignire adusa celorlalte MC-uri.

Nu fii tu mai roman ca romanii si o face la ambitie..daca pana acum cluburile care sunt "MC" au functionat dupa niste reguli, nu veni tu sa strici ordinea zeilor :baldy: .

 

In rest, il recomand pe mumushumus(sau cum s-o scrie- domnu', imi esti dator cu ceva) si spor.

Editat de ValoXM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...